USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.05 10.24

Донорський орган доставили гелікоптером: як почувається волинянин з пересадженим серцем

11 Жовтня 2024 20:30
59-річний волинянин, якому пересадили донорське серце на Волині, – у стабільному стані. Донорський орган транспортували гелікоптером із Черкас до Ковельської районної лікарні.

Про це Суспільному 11 жовтня розповів завідувач кардіохірургічного центру, трансплантолог Володимир Танський.

З пересадженим серцем Микола Бачинський живе уже четверту добу. Каже, що почуває себе добре й уже може підвестися з ліжка: «Я тільки встав, постояв трошки, а ви прийшли я знову встав і вже трохи розговорився».

Чоловік розповів: хворів 15 років, мав задишку та м’язову слабкість. Два роки тому був прооперований за кордоном – йому поставили дефібрилятор, але з часом стан погіршився.

Пересадку серця провели 8 жовтня. Операція тривала п’ять годин. Нині пацієнт у стабільному стані.

Читати ще: На Волині канадські лікарі відновлювали спотворені обличчя військовим. Фото та відео 18+

«Нормальний тиск, нормальний центральний венозний тиск, артеріальний, всі показники в нормі, – говорить кардіохірург Тарас Окунь. –Пацієнт самостійно п’є, їсть. Можливо, ще днів шість буде в реанімації, можливо, трошки більше».
Зі слів завідувача кардіохірургічного центру Ковельського територіального медоб’єднання Володимира Танського, трансплантація стала можлива завдяки тому, що рідні 46-річного черкащанина, який помер внаслідок мозкового крововиливу, дали згоду на посмертне донорство.

«Від моменту зняття органу з донора до моменту вшиття вийшло за чотири години. Операція і в Черкасах, і в Ковелі розпочиналася майже одночасно. Мої колеги робили розріз грудної клітини, поки я летів, то було все готове. Я тільки приїхав, зробив експлантацію серця реципієнта і вшив донорське серце», – сказав Володимир Танський.

Попереду Миколу Бачинського чекає тривала реабілітація. Як розповіла кардіологиня Ольга Танська, після виписки волинянин має отримувати імуносупресивну терапію. Ліки оплачує держава.

«Небезпечний період для таких хворих перших пів року до року, – додала лікарка. – Вони дуже чутливі до інфекційних і вірусних захворювань. Вони повинні знати і остерігатися місць масового скупчення людей, це постійна гігієна, тому що в початковий період іде пригнічення імунної системи для того, щоб прижилося серце».
Зі слів гендиректора Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання Валентина Вітра, за п’ять років у районній лікарні здійснили 30 трансплантацій, із них дев’ять пересадок серця та 21 пересадку нирки.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus