До Луцька привезли партію «пакунків малюка». Куди і скільки
![](/resize/450x252/r/files/news/2021/02-01/308882/3e6021320b069aa9.jpg)
В обласному перинатальному центрі отримали першу за сім місяців партію «пакунків малюка».
«Це поки єдиний на Волині заклад, куди надійшли бебі-бокси», – розповіла Суспільному директорка медустанови Ірина Горавська.
Востаннє «пакунки малюка» в область надходили наприкінці червня 2020.
До обласного перинатального центру надійшло 460 пакунків. 1 лютого із медустанови виписують 12 малюків, усі вони отримають бебі-бокси.
«Скільки держава нам дала на перший транш, стільки й надійшло. Щомісяця у нас народжується до 300 дітей, тому ось цих бебі-боксів у нас не вистачить навіть на два місяці», – каже Ірина Горавська.
Першою пакунок малюка отримала волинянка Юлія Ярощук. Разом із медсестрою перинатального центру мама перевірила коробку з дитячими речами.
Склад дещо відрізняється, від тих, що надходили раніше. У нових «пакунках» лише дитячі речі, у попередні входили також засоби гігієни для мам.
Усього найближчим часом у медичні заклади на Волині має надійти 1600 бебі-боксів. Коли саме вони надійдуть, наразі невідомо.
Нагадаємо, з кінця червня минулого року породіллям видавали довідки для оформлення соціальної «картки малюка». На одну дитину нараховували 5 тисяч гривень. Гроші батьки могли витратити на дитячі товари у визначених магазинах, розповіла виконувачка обов’язків департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Людмила Сірбіненко. З її слів, на Волині виплати на спецрахунки отримали майже 1000 осіб.
Нагадаємо, програму одноразової натуральної допомоги при народженні дитини «Пакунок малюка» було запроваджено у 2018 році. До «пакунку» входять засоби гігієни, одяг та інші необхідні речі з догляду за немовлям.
Кабінет міністрів 29 липня 2020 року ухвалив постанову, згідно з якою замість «пакунку малюка» породіллям будуть видавати соціальну банківську картку з 5 тис. грн на рахунку. Після цього дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав український уряд зберегти програму «пакунок малюка» у такому вигляді, якому він є.
Влітку 2020 року повідомлялося, що у багатьох пологових будинках в Україні вже закінчилися «пакунки малюка» або скоро закінчаться, а нові на той момент не закупили.
17 вересня 2020 року Рада прийняла за основу законопроєкт про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Президент Володимир Зеленський цей закон підписав.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
«Це поки єдиний на Волині заклад, куди надійшли бебі-бокси», – розповіла Суспільному директорка медустанови Ірина Горавська.
Востаннє «пакунки малюка» в область надходили наприкінці червня 2020.
До обласного перинатального центру надійшло 460 пакунків. 1 лютого із медустанови виписують 12 малюків, усі вони отримають бебі-бокси.
«Скільки держава нам дала на перший транш, стільки й надійшло. Щомісяця у нас народжується до 300 дітей, тому ось цих бебі-боксів у нас не вистачить навіть на два місяці», – каже Ірина Горавська.
Першою пакунок малюка отримала волинянка Юлія Ярощук. Разом із медсестрою перинатального центру мама перевірила коробку з дитячими речами.
Склад дещо відрізняється, від тих, що надходили раніше. У нових «пакунках» лише дитячі речі, у попередні входили також засоби гігієни для мам.
Усього найближчим часом у медичні заклади на Волині має надійти 1600 бебі-боксів. Коли саме вони надійдуть, наразі невідомо.
Нагадаємо, з кінця червня минулого року породіллям видавали довідки для оформлення соціальної «картки малюка». На одну дитину нараховували 5 тисяч гривень. Гроші батьки могли витратити на дитячі товари у визначених магазинах, розповіла виконувачка обов’язків департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Людмила Сірбіненко. З її слів, на Волині виплати на спецрахунки отримали майже 1000 осіб.
Нагадаємо, програму одноразової натуральної допомоги при народженні дитини «Пакунок малюка» було запроваджено у 2018 році. До «пакунку» входять засоби гігієни, одяг та інші необхідні речі з догляду за немовлям.
Кабінет міністрів 29 липня 2020 року ухвалив постанову, згідно з якою замість «пакунку малюка» породіллям будуть видавати соціальну банківську картку з 5 тис. грн на рахунку. Після цього дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав український уряд зберегти програму «пакунок малюка» у такому вигляді, якому він є.
Влітку 2020 року повідомлялося, що у багатьох пологових будинках в Україні вже закінчилися «пакунки малюка» або скоро закінчаться, а нові на той момент не закупили.
17 вересня 2020 року Рада прийняла за основу законопроєкт про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Президент Володимир Зеленський цей закон підписав.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
У Малі повстанці розбили групу вагнерівців, серед вбитих – відомий пропагандист РФ. Відео 18+
Сьогодні 08:41
Сьогодні 08:41
У негазифікованій громаді на Волині готуються до опалювального сезону: скільки коштують дрова
Сьогодні 08:12
Сьогодні 08:12
Райрада на Волині за 1,4 мільйона продає гараж![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 07:44
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 07:44
У селі біля Луцька майже три доби не буде газу
Сьогодні 07:16
Сьогодні 07:16
Біля берегів Швеції знайшли затонулий вітрильник ХІХ століття, а в ньому – 100 пляшок дорогого шампанського
Сьогодні 00:20
Сьогодні 00:20
28 липня: свята, події, факти. День працівників торгівлі в Україні, Волинським Новинам – 16 років
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
У Луцьку на Яровиці п’яний водій в’їхав у маршрутку: як його покарали![](/public/images/logo.png)
27 Липня 2024 23:36
![](/public/images/logo.png)
27 Липня 2024 23:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.