USD 41.60 42.00
  • USD 41.60 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.20 10.38

Для реабілітації ветеранів: у Луцьку створять команду з ампфутболу

Сьогодні 09:38
У стінах Луцької міської ради обговорювали важливий соціальний проєкт, а також створення п’ятої в Україні футбольної команди ветеранів, які мають інвалідність.

Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Ампфутбол – частина всеукраїнського проєкту Української асоціації футболу «Ліга дужих», що допомагає людям з ампутацією чи порушенням функцій кінцівок повернутися до активного життя через спорт.

«Лігу дужих» створили в Україні три місяці тому. Вона покликана розвивати ампфутбол як окремий вид спорту. Зараз в Україні є чотири команди. Процес залучення гравців нелегкий, бо зазвичай залучають бійців із реабілітаційних центрів, які відносно нещодавно втратили кінцівки. Тому вони не надто радо йдуть тренуватися. Але коли фахівцям вдається залучити їх, то це стає хорошою емоційною складовою», – розповів менеджер із розвитку «Ліги дужих» Богдан Мельник.

До обговорення із засновниками всеукраїнського проєкту долучилися представники департаменту молоді та спорту Луцькради, ветеранського хабу, реабілітаційних центрів, а також громадські організації Луцької громади.

Учасники наголосили на важливості адаптивного спорту для фізичної та психологічної реабілітації військових, які зазнали травм під час бойових дій.

«Хочемо, щоб ця команда стала прикладом для багатьох захисників і захисниць. Проєкт, що має бути в Луцьку, не лише про футбол, а й про спілкування, соціалізацію та психологічне розвантаження», – акцентував директор департаменту молоді та спорту Луцькради Володимир Захожий.

«Завжди казав: спорт – це найкраща мотивація щось робити й реабілітація. Я впевнений, що в нас усе запрацює, бо є багато хлопців, які хочуть себе в чомусь реалізувати», – зазначив очільник «Хаб ВЕТЕРАН» Тарас Сасовський.

Читати ще: У Луцьку вперше прийняли командні змагання серед ветеранів війни. Фото

Проєкт «Ліга дужих» передбачає не лише створення футбольних команд, а й організацію тренувальних зборів, семінарів для тренерів і арбітрів, навчання для ветеранів та ветеранок, які прагнуть повернутися до активного життя.

Одним із перших гравців луцької команди стане ветеран війни Михайло Соколян. Каже: спорт – хороша психологічна реабілітація, тому спробує себе в ампфутболі.

Представники соціального проєкту дали для луцької команди 10 пар спеціальних милиць безоплатно.

Зазначимо, що в ампфутбол можуть грати польові гравці з ампутованою нижньою кінцівкою або порушенням функції нижньої кінцівки, а воротарі – з ампутованою верхньою кінцівкою або порушенням функції верхньої кінцівки.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus