Дев'ять днів під обстрілами і сім – в дорозі: історія двох сестер з Харкова, які переїхали до Луцька
![](/resize/450x253/r/files/news/2022/03-20/334925/a44c31f974efc2f6.jpg)
Анна та Катерина Новікови – рідні сестри. Обидві разом з родинами жили у Харкові. Після 24 лютого довго вагалися, чи варто їхати з рідного міста. Дев’ять днів, кожна у своєму домі, ховалися від обстрілів і боялись за дітей. Виїхали з Харкова сестри теж разом. До Луцька машиною діставалися сім днів.
Нині дві родини знайшли прихисток в одному з луцьких хостелів. Як налагоджують життя з нуля та за якої умови повернуться в рідне місто – у сюжеті Суспільного.
Рішення поїхати з міста і шлях до Луцька
З першого дня вторгнення сестри щодня зідзвонювалися. Анна Новікова каже: до останнього сподівалися, що дім вціліє і обстріли завершаться.
«Ми 9 днів сиділи під пресингом, всюди були вибухи: там в будинок попало, там людей побило. Ми не могли вийти з оселі. Так, ми вирішили: за дві години покидали речі, моя сестра о п’ятій ранку сказала, що їде з нами. Ми не знали, куди ми поїдемо, ми знали тільки, що треба їхати», – розповідає Анна.Чоловік Анни Андрій Мєшков нині влаштовується на роботу в лікарню. «Ми вивозили найцінніше, що у нас є, – дітей, сім’ю. Коли будемо живі, не поранені, ми зможемо щось робити в Україні», – говорить харків’янин.
Читати ще: На Волині діють координаційний і комунікаційний центри. Функції, контакти
Сестра Анни Катерина Новікова розповіла, що у Харкові викладала в медуніверситеті. Із чоловіком і двома дітьми жили в житловому районі Сатлівка, який регулярно обстрілюють російські військові. Попри страх за дітей, каже жінка, до останнього сумнівалася, чи залишати дім.Дорога до безпеки, яку родини знайшли у Луцьку, тривала сім діб. До цього сестри зупинялися в кількох містах, але вирішили таки їхати на Волинь, бо 17 років тому у Луцьку одружилися Анна та Андрій. Тут, каже подружжя, почалася історія їхньої родини.
Погані новини і плани на майбутнє
У хостелі, де живуть, тепло і спокійно, каже Катерина. Та сестер не полишають думки про тих, хто лишився під обстрілами.
Декілька днів тому Андрій показав рідним світлини з передової, які зруйнували плани на майбутнє. В їхній будинок влучили снаряди. Попри це сестри мріють повернутися додому, але зроблять це, каже Анна, лише за однієї умови: «Я не знаю, що робити далі, тайм-аут такий в голові. Ми повернемося в Харків, якщо в Харкові буде перемога. Я не повернусь туди з дітьми, якщо це буде не Україна. Тоді я повернусь, хоч і до розбитої домівки, бо я не взяла фотографію своїх батьків з дому».
Як ми писали, Волинь уже прийняла 24,5 тисячі внутрішніх переселенців. У цілому в регіоні збільшили кількість місць для поселення вимушено евакуйованих осіб: розгорнули ще вісім тисяч місць.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Нині дві родини знайшли прихисток в одному з луцьких хостелів. Як налагоджують життя з нуля та за якої умови повернуться в рідне місто – у сюжеті Суспільного.
Рішення поїхати з міста і шлях до Луцька
З першого дня вторгнення сестри щодня зідзвонювалися. Анна Новікова каже: до останнього сподівалися, що дім вціліє і обстріли завершаться.
«Ми 9 днів сиділи під пресингом, всюди були вибухи: там в будинок попало, там людей побило. Ми не могли вийти з оселі. Так, ми вирішили: за дві години покидали речі, моя сестра о п’ятій ранку сказала, що їде з нами. Ми не знали, куди ми поїдемо, ми знали тільки, що треба їхати», – розповідає Анна.Чоловік Анни Андрій Мєшков нині влаштовується на роботу в лікарню. «Ми вивозили найцінніше, що у нас є, – дітей, сім’ю. Коли будемо живі, не поранені, ми зможемо щось робити в Україні», – говорить харків’янин.
Читати ще: На Волині діють координаційний і комунікаційний центри. Функції, контакти
Сестра Анни Катерина Новікова розповіла, що у Харкові викладала в медуніверситеті. Із чоловіком і двома дітьми жили в житловому районі Сатлівка, який регулярно обстрілюють російські військові. Попри страх за дітей, каже жінка, до останнього сумнівалася, чи залишати дім.Дорога до безпеки, яку родини знайшли у Луцьку, тривала сім діб. До цього сестри зупинялися в кількох містах, але вирішили таки їхати на Волинь, бо 17 років тому у Луцьку одружилися Анна та Андрій. Тут, каже подружжя, почалася історія їхньої родини.
Погані новини і плани на майбутнє
У хостелі, де живуть, тепло і спокійно, каже Катерина. Та сестер не полишають думки про тих, хто лишився під обстрілами.
Декілька днів тому Андрій показав рідним світлини з передової, які зруйнували плани на майбутнє. В їхній будинок влучили снаряди. Попри це сестри мріють повернутися додому, але зроблять це, каже Анна, лише за однієї умови: «Я не знаю, що робити далі, тайм-аут такий в голові. Ми повернемося в Харків, якщо в Харкові буде перемога. Я не повернусь туди з дітьми, якщо це буде не Україна. Тоді я повернусь, хоч і до розбитої домівки, бо я не взяла фотографію своїх батьків з дому».
Як ми писали, Волинь уже прийняла 24,5 тисячі внутрішніх переселенців. У цілому в регіоні збільшили кількість місць для поселення вимушено евакуйованих осіб: розгорнули ще вісім тисяч місць.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
23 липня: свята, події, факти. Всесвітній день бабусь, дідусів та людей поважного віку
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
ЄС схвалив першу в історії військову допомогу Вірменії
22 Липня 2024 23:38
22 Липня 2024 23:38
Британська розвідка назвала чисельність співробітників Росгвардії на війні з Україною
22 Липня 2024 23:18
22 Липня 2024 23:18
Для 100-ї ОМБр коштом працівників Луцької міськради придбали позашляховик
22 Липня 2024 23:00
22 Липня 2024 23:00
Рейтинги Гарріс і Трампа дуже близькі, – WP
22 Липня 2024 22:39
22 Липня 2024 22:39
У громаді на Волині оздоровлюють дітей, постраждалих від війни
22 Липня 2024 22:22
22 Липня 2024 22:22
Лучанка продала спільну квартиру без відома колишнього. Що вирішив суд
22 Липня 2024 22:02
22 Липня 2024 22:02
Волинянин захворів на ботулізм. Причина – м’ясні і грибні консерви
22 Липня 2024 21:45
22 Липня 2024 21:45
У Луцьку з вікна випало двоє дітей, їх госпіталізували![](/public/images/logo.png)
22 Липня 2024 21:28
![](/public/images/logo.png)
22 Липня 2024 21:28
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.