USD 42.30 42.60
  • USD 42.30 42.60
  • EUR 42.45 42.65
  • PLN 10.20 10.37

Деяким експонатам понад 100 років: як у волинському селі облаштували музей-світлицю

Сьогодні 08:12
Старовинна ступа, в якій товкли пшеницю на кутю, колишні горщики та глечики, давні ікони та вишиті рушники, одяг, картини й фіранки: в будинку культури села Бережанка Луцького району облаштували світлицю. Місцеві збагачують її родинними реліквіями.

Оксана Макаренко стала очільницею будинку культури села Бережанка шість років тому. І майже одразу жінка вирішила облаштувати в ньому світлицю. Найбільше у цьому їй допомогла сестра, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

«У будинку культури кілька вишитих картин висіло, було кілька рушників. І я помітила, що їх не надто бачать люди, подумала, як же над ними сиділи, вишивали, і народилася ідея один кабінет виділити під світлицю. Я потрохи почала збирати ці речі, зокрема рушники. Мої родичі мені допомагали. Тут дуже багато вишивок моїх мами та свекрухи, нині покійних», – розповідає директорка будинку культури.
Читати ще: Старі рушники, одяг і особисті речі академіка: які скарби зберігає музей на Волині

Багато старовинних експонатів у світлицю принесли мешканці села. Кожній знахідці ідейна натхненниця цього невеличкого музею неймовірно раділа. Одна з найдавніших речей – ступа, якій понад 120 років.

«Вона приїхала з Рівненщини. Це річ моєї прапрабабусі. У цій ступі товкли варену пшеницю на кутю. Тут теж є речі для печі, масниця, лопати», – каже Оксана Макаренко.

У світлиці зберігають старовинні горщики та глечики. Є чимало вишитих рушників; більшості з них – близько 100 років. Цінними експонатами є стародавні ікони та вишиті картини. Є у світлиці й давні елементи одягу: фартухи, сорочки, сукні, хустки. А ще – вироби із соломи, вишиті фіранки, ткані килимки.

Читати ще: У сільській школі на Волині облаштували сучасний інтерактивний музей

На екскурсії до світлиці часто приходить молодь. Тому традиції й надбання українського народу не забувають, а передають із покоління в покоління. Унікальність цієї кімнати – в тому, що це не просто мінімузей, а все розташовано так, як колись у давнину в справжніх українських хатах.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus