USD 41.50 41.95
  • USD 41.50 41.95
  • EUR 41.65 42.00
  • PLN 10.50 10.70

Чи штрафуватимуть власників генераторів за перевищення рівня шуму: відповідь Кабміну

18 Червня 2024 09:43
У Міністерстві охорони здоров’я заявляють, що під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій норми щодо допустимого рівня шуму, зокрема від генераторів, не застосовуються.

Про це повідомляє МОЗ.

Як зазначили у міністерстві, інтернетом шириться інформація щодо штрафів для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів – із посиланням на санітарно-гігієнічні норми України, затверджені МОЗ України. Відповідні повідомлення також поширюються користувачами через месенджери.

«Міністерство охорони здоров’я роз’яснює, що дана інформація не відповідає дійсності, адже під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій санітарні норми щодо перевищення рівня шуму не застосовуються», – наголосили в МОЗ.

Читати ще: Світло вимикатимуть набагато частіше: в «Укренерго» дали невтішний прогноз до кінця липня

Зокрема, статтею 32 Закону України «Про систему громадського здоров’я» передбачено, що шум на захищених об’єктах під час здійснення будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівні, встановлені державними медико-санітарними нормативами для відповідного часу доби. Допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови – 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі (наказ МОЗ від 22 лютого 2019 року № 463).

«Однак зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. А також у випадках коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель», – зауважили у міністерстві.

Однак, нагадують в МОЗ, робота генераторів може мати негативний вплив на здоров’я людей та довкілля з кількох причин: шум, вібрації та шкідливі викиди. Зокрема, у генераторів відкритого типу немає власної шумоізоляції. Постійний шум високого рівня може спричиняти стрес, погіршувати сон та загалом шкодити здоров’ю.

Читати ще: Через підняття тарифу на електроенергію волинянам перерахують субсидії

У свою чергу в Міністерстві охорони здоров’я дали поради, як знизити рівень шуму від генератора. Так, найдешевший і найпростіший спосіб – встановити генератор на відстані шести метрів від житлових будинків та спальних приміщень.

Крім того, варто:

Оточити генератор шумозахисними й акустичними екранами.

Обладнати генератор спеціальним кожухом з внутрішньою шумоізоляцією та відведення вихлопних газів.

Додаткову звукоізоляцію можна створити, обклавши генератор мішками з піском.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus