USD 41.25 41.55
  • USD 41.25 41.55
  • EUR 44.90 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Чи безпечно замовляти з Китаю: ризики, гарантії та перевірені поради

25 Березня 2025 16:10
Світ переповнений глобальними торговими можливостями, й замовляти товари з Китаю – звична справа для багатьох споживачів і бізнесів. Попри численні переваги, такі закупівлі мають ризики. Тому і для приватних покупців, і для компаній, що закуповують товари гуртом, важливо дотримуватися певних принципів. Вони допоможуть забезпечити безпеку угод, уникнути шахрайства й отримати товар відповідної якості.

Основні ризики під час замовлення товарів з Китаю

Перш ніж купувати китайську продукцію, зважайте на поширені ризики.

Шахрайство та ненадійні постачальники – на жаль, на торгових майданчиках можна натрапити на компанії, які мають погану репутацію або взагалі є фіктивними.

Проблеми з якістю. Часто товари не відповідають заявленим характеристикам або мають незадовільну якість, це критично для бізнесу, що купує гуртом для подальшого продажу.

Митниця та додаткові витрати. Імпорт товарів з Китаю часто пов’язаний з митними формальностями, що може призвести до затримок або додаткових витрат на перевезення, сертифікацію чи сплату податків. Саме тому бізнеси вдаються до послуг митних брокерів, які повністю супроводжують митне очищення.

Доставка та логістика. Тривалі перевезення, пошкодження товарів під час транспортування через неякісне пакування або ненадійних логістичних партнерів – бізнес залежить від регулярного постачання, особливо в пікові сезони.

Якість і ціна продукції разом з термінами доставки – це надважливі критерії співпраці з китайськими компаніями.
Як перевірити надійність продавця/постачальника

Щоби замовлення не перетворилося на тренд «очікування vs реальність», слід перевіряти продавців і постачальників. Ось які поради стануть у пригоді для комерційної діяльності.

Перевірка репутації. Вивчіть рейтинг на маркетплейсах Alibaba, Made-in-China чи інших онлайн-платформах, де замовляєте. Звертайте увагу на те, скільки часу компанія працює на ринку, а також на відгуки інших покупців.

Аудит фабрики або виробника. У разі великих закупівель можна замовити інспекцію заводу, щоб перевірити його реальну наявність і потужності, як там дотримуються стандартів якості та безпеки. Летіти в Китай не потрібно – є багато агентів на місцях, які пропонують цю послугу.

Запит сертифікатів і документів. Легітимні постачальники надають сертифікати якості для своїх товарів. Якщо ви замовляєте, наприклад, електроніку або медичне обладнання, потрібно отримати підтвердження відповідності міжнародним стандартам, таким як CE, ISO.

Контракт і умови оплати. Перед укладанням угоди ознайомтеся з умовами договору, де мають бути прописані ціна, кількість одиниць, умови доставки, регламент повернення товарів і можливі гарантії.

Зважайте, що більшість компаній з внутрішнього ринку не організовують перевезення в Україну. Доставка з Китаю зазвичай здійснюється третьою стороною, тож вибирайте надійну логістичну компанію з трекінгом вантажів. DiFFreightпропонує вигідні умови для комерції, а ще – низку додаткових послуг: інспекція виробництва, ведення перемовин, викуп товарів за посиланням, складські послуги в Китаї.

Захист платежів і гарантії безпеки

Одним з найбільших занепокоєнь є питання безпеки оплати. Сьогодні є різні методи безпечних платежів.

Платіжні системи з гарантією, наприклад, PayPal.

Послуги посередників, які спочатку перевірять компанію, а потім проведуть безпечну транзакцію.

Ескроу-системи. На маркетплейсах платіж заморожує сама платформа на спеціальному рахунку. Гроші виплачують постачальнику лише після доставки й перевірки товару.

Страхування вантажу. Якщо ви замовляєте великі партії, обов'язково робіть страховку. Це допоможе компенсувати можливі витрати у разі втрати або пошкодження.

Власне страхування від браку немає, проте можна замовити інспекцію на складі. Працівники перевіряють партію та за потреби повертають дефектні чи не ті позиції.

Що робити, якщо товар не відповідає очікуванням?

Простого повернення, як пропонують маркетплейси, для гуртових партій немає. Проте є певні рекомендації, що робити в таких випадках.

Перевірити умови ще до замовлення. Це дозволить уникнути зайвих проблем у разі неналежної якості продукції.

Комунікація з постачальником. Можливо, він запропонує безплатну заміну або повернення коштів. Більшість надійних виробників готові йти назустріч: у Китаї цінують довгострокові відносини.

Послуги оптовиків, які самі перевіряють товар. Вони можуть взяти на себе відповідальність за повернення та зменшити ризики для вас.

Залучення посередників. У разі значних проблем варто звернутися до посередників або юристів, які спеціалізуються на міжнародній торгівлі.

Замовлення товарів з Китаю може бути вигідним і зручним, але лише за умови правильного підходу. Це і пошук постачальника, і безпечна оплата, і перевірка документів та умови повернення. Не менш критично знайти посередника, який доставить вантаж з КНР до України. Закупівлі з Китаю вигідні і для приватних покупців, і для бізнесів, що займаються імпортом й експортом.

*реклама
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus