USD 42.70 43.10
  • USD 42.70 43.10
  • EUR 42.80 43.10
  • PLN 10.26 10.40

«Француз крутитися не вміє»: чому Мішель Терещенко не зміг перетворити Глухів на маленький Париж

5 Листопада 2018 11:54
Після Майдану Україну накрила хвиля закордонних радників. Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі став губернатором Одеської області. Грузинки Ека Згуладзе і Хатія Деканоїдзе зайнялися реформою міністерства внутрішніх справ.

Відомий реформатор Польщі Лешек Бальцерович увійшов до групи Стратегічних радників з підтримки реформ при президенті Петрі Порошенку.

Польський менеджер і гітарист рок-групи "Chemia" Войцех Балчун зайняв посаду генерального директора "Укрзалізниці".

Нащадок відомих цукрозаводчиків і меценатів Російської імперії Мішель Терещенко ще на початку 2000-х повернувся на батьківщину предків з Франції і зайнявся бізнесом з вирощування та переробки льону і конопель (за що його почали величати "конопляним королем"). Але після подій 2014 року вирішив спробувати себе в політиці - отримав з рук Петра Порошенка український паспорт, брав участь у виборах мера Глухова і переміг.

Сьогодні ж, з усього перерахованої вище переліку реформаторів, в Україні залишився лише він один, пише Страна.ua.

Михайло Саакашвілі вступив у відкриту війну з президентом, позбувся українського громадянства і був висланий з країни. Згуладзе і Деканоїдзе встигли розвалити стару міліцейську систему, а побудувати нову так і не змогли, і покинули МВС (за чутками, причиною їх невдач і від'їзду був тривалий конфлікт з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим).

На згадку про себе грузинські реформаторші залишили патрульну поліцію, яка вже щосили бере хабарі.

Лешек Бальцерович пішов зі своєї посади тихо і практично непомітно для широкої громадськості.

Войцех Балчун звільнився через жорсткі розбіжності з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном. Після приїзду в Польщу сказав, що його найбільший успіх - це те, що він взагалі повернувся з України живим.

Нарешті, Мішель Терещенко заявив, що не може виконувати обов'язки мера через тривалу війну з депутатським корпусом Глухова. За його словами, без реформ державного масштабу домогтися результату на місцях неможливо. А тому він має намір балотуватися в президенти на майбутніх виборах.

Журналіст "Країни" побувала в Глухові і на його прикладі спробувала проаналізувати причини невдач реформаторів-експатів на українському ґрунті.

Сцена перша. Мрії Мішеля і реальність Глухова

Тендітна, миловидна жінка котить по центру Глухова коляску з дев'ятимісячної дочкою Каміллою. Поруч тримаючись за мамину руку йде її 9-річний Кирило.

- Міські проблеми займають майже весь час, - каже 35-річна Олена Демишева. - Але прибирання, готування і виховання дітей теж ніхто не відміняв. Вихідні дні я намагаюся проводити з сином і дочкою.

На перший погляд, вона нічим не відрізняється від інших місцевих матусь. Скромний макіяж, непомітний одяг. Але в Глухові все знають: секретар міськради Олена Демишева - "права рука" Мішеля Терещенка і "перша скрипка" в місті. На початку двохтисячних вона отримала диплом Сумського аграрного університету, повернулася до рідного Глухова і влаштувалася на роботу в компанію Мішеля Терещенка Linen of Desna, яка займається переробкою льону та конопель. Там вони і познайомилися.

- Спочатку я працювала на заводі Мішеля простим бухгалтером, потім стала фінансовим директором, - розповідає Олена. - Коли в 2015 році Мішель Терещенко виграв вибори і став мером нашого міста, я балотувалася в депутати від "Самопомочі" - була першим номером в списку. Після виборів на прохання міського голови стала секретарем міськради.

Під час виборчої компанії Мішель Терещенко та Олена Демишева обіцяли місцевим жителям, що перетворять провінційний Глухів "в маленький Париж" і туристичну Мекку. Підстави для цього справді були.

Вперше Глухів згадується в Іпатіївському літописі 1152 року. З 1708 по 1782 роки місто було столицею гетьманської і Лівобережної України. Тут знаходилися резиденції гетьманів Івана Скоропадського, Данила Апостола та Кирила Розумовського. А також Малоросійська колегія та Генеральна військова канцелярія.

- Це відреставрована будівля Малоросійської колегії, - показує мені Олена Демишева монументальну двоповерхову будівлю на Глухівської "стометрівці". - А на місці нашого автовокзалу раніше знаходився знаменитий Троїцький собор, де в присутності Петра Першого піддали анафемі гетьмана Мазепу і його прихильників. Навпроти, автовокзалу ми побудували невеликий будиночок. Хотіли, щоб там знаходився інформаційний центр для туристів. Але він так і не почав працювати.


- Чому?

- Для того, що б створити в міськвиконкомі туристичний відділ потрібне рішення сесії. А депутати не хочуть приходити на сесії. Та й гроші виділяти на реставрацію історичних об'єктів теж не бажають. Мішель хотів створити в місті 5 музеїв. Та де там! Коли ми зрозуміли, що не зможемо їх переконати - передали будиночок Глухівському державному заповіднику. Але старий директор не побажав його експлуатувати. Тепер призначили нового. Дуже активна жінка. Можливо, вона зрушить справу "з мертвої точки". Зараз ми шукаємо кошти на реставрацію будинку Міклашевських, водонапірної башти і тюремного замку.

- А чи є сенс відкривати інформаційний центр для туристів, якщо в місті немає інфраструктури? Наприклад, готелів. Пригадується перед виборами Мішель Терещенко обіцяв створити в Глухові 4 тисячі робочих місць. Зроблено це?

- Тоді ми думали що зробимо все швидко. Але на жаль не вийшло через наше протистояння з депутатським корпусом. Приїжджали до нас різні інвестори. Китайці, наприклад. Кинулися, а документації немає - навіть генплану міста. І грошей на його розробку депутати не дають. Жоден інвестор не прийде, якщо немає генплану.

Центр Глухова за столичними мірками крихітний. Тут все нагадує про сім'ю меценатів Терещенків, які ще в 19 столітті подарували місту церкву "Трьох Анастасій", лікарні, школи та університет.

Минувши вулицю імені Терещенка ми потрапляємо в однойменний тінистий парк із засипаними листям доріжками. А звідти на колишню площу імені Леніна. Встановлений за часів СРСР пам'ятник Іллічу мер з Франції зніс в рамках декомунізації. Тепер тут стоять невеликі флагштоки. Один з них зламався і державний прапор звалився на землю. Поруч заростають бур'яном клумби.


- Мені взагалі шкода втрачених можливостей, - продовжує Олена. - Цю площу я хотіла перетворити в гарненьку, зелену зону. На "стометрівці" побудувати центр дитячого розвитку. А ще створити в місті контактний зоопарк. Діти були б щасливі! Але виділяти кошти на впорядкування міста наші депутати не хочуть. Я звичайно намагалася залучити бізнес. Але у мене не вийшло. Підприємцям потрібен прибуток. А соціальні проекти його не приносять, хоча могли б дати людям роботу і вийти на самоокупність.

- Виходить, ви з Мішелем переоцінили свої можливості?

- Все можна було зробити. Якби депутати хотіли. Але вони не хочуть. За часів екс-президента Віктора Януковича, нашим містом управляли регіонали: народний депутат Андрій Деркач і колишній мер - Юрій Бурлака. Вони тут до сих пір "воду каламутять".

Сцена друга. "Полювання на відьом"

Як відомо, Мішель Терещенко став мером Глухова на хвилі революційних змін. Сьогодні місцеві жителі зізнаються: "Ми голосували не за Мішеля Терещенка, а проти -" регіоналів ". Тоді вся країна була проти прихильників Віктора Януковича".

На сходинках храму "Трьох Анастасій", де знаходиться усипальниця меценатів Терещенків ми зустрічаємося з колишнім редактором місцевої комунальної газети "Народна трибуна" Світланою Халимоненко. У 2017 році, через конфлікт з мером вона звільнилася і пішла служити в армію.

- Ми з Мішелем були добре знайомі до виборів, - розповідає Світлана. - Я приїжджала до нього на завод і писала репортажі. Зустрічалася з ним і під час виборчої компанії. Пили каву, в щічки цілувалися, я брала у нього інтерв'ю. А потім він став мером. І вже на наступний день після перемоги прийшов до нас в редакцію і сказав мені: "Ти тут працювати не будеш!". Думаю, спочатку він хотів звільнити тільки мене. Але колектив редакції - вісім чоловік - працювати без мене не бажав. Тому Терещенко просто закрив газету. Звичайно, ми намагалися з ним воювати. Відновлювалися на роботі через суд і місто сплачувало нам з бюджету неустойку. Зрештою, мер переміг. Газету закрили, відібрали у нас будівлю, викинули наші речі на вулицю. Але ж нам залишався всього лише рік до роздержавлення комунальних ЗМІ (цю процедуру передбачає закон). Знайти роботу я не змогла: Терещенко публічно звинуватив мене в роботі на "регіоналів" і сепаратизмі. Хоча насправді газета просто була об'єктивною. В результаті, я підписала 3-річний контракт з армією і пішла служити в 16-й окремий мотопіхотний батальйон в Глухові. Пізніше поїхала в зону АТО в Луганській області. Найприкріше, що він зі мною навіть не спробував поговорити! Я абсолютно не збиралася вступати з ним в конфлікт. До речі, постраждала не тільки наша редакція. У нас тут цілий список "репресованих" ...

За словами Світлани Халимоненко мотив у Мішеля Терещенка був простий: прибрати з влади людей, яких він не вважав членами своєї команди. В першу чергу тих, хто співпрацював з "регіоналами".

Але Олена Демишева з нею не згодна. Вона стверджує: в Глухові не було "чисток".

- "Народну трибуну" закрив суд, - каже секретар міськради. - Рішення щодо звільнення директора школи та міського депутата Рябухи, а так само глави місцевого БТІ теж приймав суд. Начальника управління Соціальної сфери звільнили після перевірки КРУ. Так що всі звинувачення на нашу адресу безпідставні. У нас немає упередженості. У чиновників, які раніше були з "регіоналами", але зараз чесно працюють проблем немає.

- Всі чиновники, кого ви назвали, пізніше відновилися на робочих місцях через суд ...

- На жаль система правосуддя у нас в країні не працює. До того ж, законодавство дуже лояльне. А той факт, що ми не зовсім правильно оформили ці звільнення - це вже інше питання. Мені соромно за наші суди. Всі докази корупції і розтрати державних грошей ми їм надали.

У свою чергу, Світлана Халимоненко каже, що Мішель Терещенко та Олена Демешева відразу відновили проти себе людей.

"Той факт, що ми працювали на державній службі за старої влади не означає, що ми зрадники батьківщини. Так, знаєте, всю країну можна люструвати!", - вважає Халимоненко.

Сцена третя. Команди й досвіду роботи немає

Попрощавшись з Халимоненко, я вирушаю на "Стометрівку" - в офіс депутата міської ради і власниці групи підприємств "Стиль-М" Тетяни Михайлик. У маленькому Глухові підприємець такого масштабу як Михайлик (в її компанії працює понад сто осіб) є впливовою людиною.

У 2015 році на виборах міського голови вона підтримала нащадка меценатів.

- Ми разом вели всю агітаційну компанію, - розповідає, вона. - Я доклала максимум зусиль для його перемоги. Я знала, що у Мішеля немає досвіду роботи на державній службі. Але я думала, що він всьому навчиться.

- У вас були суперечки з бізнес-питань з владою за часів Віктора Януковича?

- Звичайно були. Наприклад, багаторічні судові тяжби. У подібній ситуації тоді перебували всі підприємці, які не пов'язані з владою. Ми готові були голосувати за кого завгодно, лише б це припинилося.

Втім, скоро посварилася Михайлик і з новою владою. Свого часу вона вирішила відкрити спортивний клуб для підлітків і взяла в оренду підвал площею 400 квадратних метрів в житловому будинку на "стометрівці".

- Спочатку Мішель Терещенко мою ініціативу підтримав, - продовжує Тетяна Михайлик. - Йому було вигідно "піаритися" на цій темі. А я вклала в ремонт приміщення величезні гроші. Розраховувала, що з часом зможу його приватизувати. У всякому разі, такі у нас з мером були домовленості. Але потім несподівано з'ясувалося, що про приватизацію мова не йде.

- Чоловік Михайлик - контрабандист номер один в місті, - скаже мені пізніше Мішель Терещенко. - Від Глухова до кордону всього 40 км. Вони з дружиною в цьому підвалі нічний клуб хотіли зробити і спиртне продавати. А місцеві жителі були проти. Ось я і не дозволив приватизацію!

- Через спортклуб я довгий час міську влада не критикувала, - зізнається Михайлик. - Хоча питання виникали постійно. Наприклад, чому грошей на штучну ялинку з бюджету виділяється в три рази більше, ніж вона коштує? Та й з підвалом мені все зрозуміло: просто, права рука мера - Демишева - сподівається віддати його своїм людям.

У грудні 2017 року, конфлікт Терещенко і Михайлик дійшов "до точки кипіння".

Якраз в цей час, треба було приймати міський бюджет. У міського фінуправління був один проект документа. У опозиції, колишніх "регіоналів" на чолі з екс-мером Юрієм Бурлакою - інший.

- Влада, звичайно просувала свій варіант бюджету, - згадує Михайлик. - А якщо під час розгляду виникали спірні питання, Мішель Терещенко, раптом вставав і починав співати гімн України. Куди діватися? Ми теж вставали і співали. Після цього мер закривав сесію. Хоча за регламентом вона може бути закрита тільки якщо це схвалила рада. Я говорила тоді Олені Демішевій:не придумуйте схеми, не протягуйте своїх, не занижуйте показники доходів! Давайте приймемо програму і пропишемо - куди піде кожна копійка. Але мене ніхто не чув. Більш того. Вони спеціально так організовували сесії, щоб депутати не могли на них потрапити. Наприклад, її помічники дзвонили нам в суботу за годину до сесії і говорили, мовляв, терміново, приїжджайте! Природно все відмовлялися, у всіх на вихідні дні свої плани. А коли ми могли прийти, то з'ясовувалося, що мер поїхав. Звичайно, для "табеля" він оформляв відрядження. Але по факту просто жив з сім'єю в Києві. У Глухові з'являвся не щотижня.

В результаті, місто майже півроку прожило без бюджету. Депутати звинувачували в тому, що відбувається мера і секретаря міськради. Влада - депутатів.

- Врешті-решт, я вирішила: якщо буде адекватний бюджет і більшість - треба голосувати, - "рубає" повітря Тетяна Михайлик. - Вивчила проект "регіоналів" разом з головою бюджетної комісії. Запросила експертів з КРУ. Всі сказали: тут реальні цифри, питань немає. Цей бюджет значно кращий того, що пропонує влада.

Тетяна Михайлик і її фракція проголосували за бюджет "регіоналів". А також вийшли з мерської більшості. Пізніше цей бюджет змушений був підтримати і Мішель Терещенко. Більшості у нього в міськраді вже не було. А через якийсь час, проти Тетяни Михайлик і депутатів її фракції була запущена процедура позбавлення депутатських повноважень. Сама вона вважає, що це було зроблено з подачі влади - мовляв, помстилися.

Але від глухівчан я чула й іншу думку: люди не в захваті від того, що Тетяна Михайлик приділяла занадто багато часу війні з мером за свої бізнес-інтереси.

- У нас тут з вулицею Некрасова біда! - обурюються глухівчани. - А вони все свій підвал ніяк не поділять ...


Сцена четверта. "Нікому не віримо!"

До слова, Некрасова - найдовша вулиця Глухова. Тут безліч житлових будинків. А асфальтованої дороги немає і ніколи не було. Стара влада перед відходом, встигла прокласти всього кілометр асфальту. А нова сюди так і не дісталася.

- Днями, мешканці нашої вулиці збираються трасу на Київ перекрити, - обурюється місцева мешканка, колишня співробітниця міськвиконкому Людмила. - І я з ними піду. У нас як тільки дощі почнуться не пройдеш-не проїдеш. Нещодавно з області до Глухова прийшов мільйон на ремонт доріг. Але наш мер вулицю Пушкінську вирішив робити, яка на трасу Київ-Москва виходить. Популізм суцільний! Я не кажу, що Пушкінську ремонтувати не варто. Але на це можна отримати державні гроші. У Глухові знаходиться державний заповідник. У нас є програма держпідтримки розрахована на 5 років. В тому числі, в ній передбачені гроші і на ремонт доріг. До слова, стара влада ці можливості завжди використовувала. А наш французький мер просто "крутитися" не вміє. Хоча повинен знати всі лазівки в державній системі. Інакше нічого зробити не можна. Така у нас країна.

Ще одна нагальна проблема міста: арештоване Фіскальної службою майно водоканалу.

- У Глухові водоканал піднімає приблизно 1 мільйон кубів води - каже екс-мер міста і конкурент чинного міського голови - Юрій Бурлака. - 1 гривня на кубі - 1 мільйон гривень на рік. У 2016 році Мішелю Терещенко потрібно було показати городянам, що він щось робить. І він вирішив звернутися до Національної комісії енергоресурсів, що б вони знизили тариф на воду для глухівчан. У НКРЕ йому пішли назустріч. Одна проблема: жителі міста економії не відчули. Адже в 2016 році субсидування було досить щедрим і регулярно виплачувалися. Більш того, на держдотаціях "сиділо" близько 70% глухівчан. Тобто від зниження тарифів просто цей відсоток трохи зменшився. А ось по водоканалу ця історія вдарила. Підприємство недоотримало 1 мільйон гривень. До суду подано матеріали на півтора мільйона. До слова, це сума несплати ПДВ на 1 липня 2018 року. Зараз борг більший. В кінцевому підсумку цей популізм Мішеля Терещенка буде бідою всіх жителів Глухова. У міста буде єдиний вихід - дістати бюджетні гроші і заплатити за борги підприємства-монополіста. Адже це підприємство є комунальною власністю міста.

- А є у міській скарбниці гроші?

- Терещенко і Демишева намагаються їх розбазарити наліво і направо. А ми говоримо: поки ви не покажете реальну ситуацію, з комунальним підприємством і зарплатами в бюджетній сфері - ми голосувати не будемо.

- А що з зарплатами?

- У них "висить" заборгованість перед вчителями, лікарями та держслужбовцями за місяць. Але вони просять дати 2,5 мільйона на зарплату для апарату мерії. При цьому платять чиновникам премії і надбавки протягом 8-10 місяців за високі показники в роботі. У мене питання: якщо ви розуміли, що у вас не вистачає коштів на зарплати - навіщо ви платили премії? Адже ці виплати не є першочерговими! Я їм відправив запит. Обіцяють в перших числах листопада відповісти. До цього ми на сесію ходити не будемо.

Олена Демишева слова Юрія Бурлаки спростовує: "Така ситуація склалася не тільки з Глухівським водоканалом. Держава заборгувала водоканалам по всій країні, ще з часів Януковича, більше 4 мільйонів гривень. Існує постанова Кабміну про те, що ці гроші держава повинна відшкодувати. В деяких випадках , директори водоканалів йдуть шляхом взаємозаліку по ПДВ. Для цього потрібно наростити борг, а потім зробити взаємозалік по ПДВ. Тому, наш водоканал наростив борг по ПДВ в розмірі 1,2 мільйона. Зазначу, що ця сума - борг саме по ПДВ. А не по господарської діяльності. І зробили це спеціально, що б повернути різницю за тарифами. Як тільки надійде взаємозалік, фіскали знімуть свої претензії. Просто вони повинні показати, що працюють.

- Через Михайлик і регіоналів у нас до липня 2018 не було бюджету, - скаже мені пізніше мер Терещенко. - А поки його немає, ми не можемо отримати державну субвенцію на зарплати. Зрозумійте, за допомогою Тетяни Михайлик регіонали взяли Глухів в заручники. Андрій Деркач нам всі канали перекрив. За два роки ми нічого не отримали від Фонду регіонального розвитку, від Фонду інфраструктури, Фонду соціального - економічного розвитку і Фонду по екології ...

- Місяців зо два - три і опозиція мене зніме, - впевнена Демишева. - Ми просто до двадцятого року віддамо їм назад місто. Або вони мені щось зроблять. Поки Мішель був на місці, у мене хоч якийсь був імунітет. А зараз його немає. І вони шантажують місто тим, що не голосуватимуть, поки я секретар. Мовляв, бюджетники не отримають зарплату. Що робити? Мені не настільки потрібна ця посада, щоб люди сиділи без грошей. У мене є прекрасна робота на заводі Мішеля і я туди повернуся.

Тим часом, жителі Глухова вже не вірять нікому: чи не регіоналам, ні іноземним реформаторам.

- Всі вони - і депутати, і мер зайняті тільки своїми справами, - каже Микола, керуючий готелем, в якому я жила. - А на місто їм наплювати. За весь цей час, Терещенко тільки пару тротуарів зробив. Ще пам'ятник Тарасу Шевченку в парку імені свого діда поставив. От і все. А мер повинен бути завгоспом. Думати про всі потреби міста. Ми чомусь за нього голосували? Думали, він такий же як і його предки - господарський мужик, який наведе порядок. А він кинув місто і поїхав балотуватися в президенти.

Втім, і до того Терещенко, за словами місцевих, значну частину часу проводив в Києві, де ще в 2016 році зіграв весілля.

Його обраницею стала екс-депутат Київради Олена Єськіна.


Сцена п'ята. "Іду в президенти"

З Мішелем Терещенко ми зустрічаємося в столиці. Не так давно він втретє став батьком.

У кафе, де призначена зустріч він приходить з великим шкіряним портфелем.

- Сьогодні ми відкрили виборчий штаб, - говорить він. - Йдемо на президентські вибори. Ось, в цьому портфелі моя програма кандидата в президенти. Це дев'ятий варіант. А буде ще десятий і одинадцятий. Весь час допрацьовуємо і уточнюємо.

- А давайте, спочатку все ж поговоримо про Глухів. Я як раз недавно звідти повернулася ...

- А що говорити про Глухів? Ми там побудували справжню демократію. Повністю викорінили в місті корупцію. Чиновники, які брали хабарі, на своїх місцях вже не працюють.

- А з того що ви зробили в Глухові, що ви вважаєте своїм найважливішим досягненням?

- Ми дуже добре наповнили бюджет, дуже добре! Наш дохід в три рази більший, ніж в 2017. У шість разів більше соціальної допомоги, в тому числі на лікування, ніж у 2015 році. Ми почали будувати тротуари, зробили термоізоляцію у всіх школах і садках, нові дахи в пологовому будинку. По суті, вирішили двадцятирічні проблеми Глухова.

- Кажуть, що проект цього бюджету підготували ваші опоненти з "опозиції" ...

- Народний депутат Андрій Деркач, купив у нас в місті всіх депутатів. І вони не дають нам працювати! Чи не ходять на сесії.

- А Михайлик він теж купив?

- Звичайно! Її дуже легко купити тому, що вона бізнесмен. Уже в грудні 2018 року - у нас був прекрасний бюджет. Ми припускали, що у нас дохід буде в п'ять разів більше, ніж в 2015. Ми розробили фантастичний проект для міста: п'ять нових музеїв, Радіо Глухів, новий парк Шевченка, нові спортивні платформи для стадіону, меморіал Івана Мазепи і чотирьох гетьманів на місці пам'ятника Леніну. Передбачили і капітальний ремонт вулиці Пушкіна. Але тут Михайлик збунтувалася і приєдналася зі своїми трьома людьми до регіоналів. У нас в міськраді, спочатку було 19 депутатів. У опозиції 15. Але коли вона пішла - у нас більше не було більшості.

- Чи можна називати збільшення міського бюджету успіхом? Як відомо, він формується з податків і залежить, в тому числі, і від рівня заробітної плати. А у нас в країні за останні три роки "мінімалка" зросла в три рази.

- Це Михайлик вам так сказала. Зрозумійте, крім нас ніхто не хоче в Глухові нічого робити. Тому, що є проблема. Політика президента: це жити по новому в Польщі. А ми хочемо жити по новому в Глухові. Зараз вся наша молодь в Польщі. А в Сумській області залишилися одні контрабандисти.

- Але тоді чому ви не в Глухові?

- Я міг ще два роки там сидіти і отримувати зарплату. Але я вирішив дати бій на національному рівні. І допомогти не тільки Глухову, але всім маленьким містам України. Тому, що корупційні проблеми не вирішуються в Глухові. Коріння їх в Києві. Зараз, будучи кандидатом в президенти я можу розповісти як корупція працює, і як цієї гідрі відрубати голову!

Мішель Терещенко дістає з портфеля свою програму. Акуратно перевертає сторінки.

- Ось, за три роки ми перетворимо Україну в фантастичну держава, - говорить він. - По-перше, ми продовжимо люстрацію. Петро Порошенко її почав, але до кінця так і не довів. По-друге, впровадимо нову систему контролю за суддями. Якщо їх вперше зловлять на несправедливому рішенні, вони отримають жовтий квиток і повернуться на роботу тільки прийнявши участь в лотереї. А якщо знову попадуться - значить, взагалі втратять право бути суддею. По-третє, ми візьмемося за корупцію. Відразу ліквідуємо державну фіскальну службу, економічний блок в СБУ, частину митниці, Пенсійного фонду, КРУ і прокуратури - всі ці чиновники існують тільки для того, що б брати хабарі. Нехай йдуть на заводи і чесно заробляють гроші. Розслідуваннями у нас буде займатися виключно Державне бюро розслідувань - як в Америці. Крім того, ми ліквідуємо районні та обласні адміністрації. Вони тільки гальмують роботу на місцях. І створимо добровільні об'єднання громад: наприклад, кілька районів за бажанням об'єднуватися один з одним і виберуть на 2,5 року свого голову. Тільки не більше! Не потрібно давати йому обростати корупційними зв'язками.

- А що ви будете робити з поліцією? Хто буде виконувати функцію прокуратури?

- Кожна громада вибере собі шерифа, генерала з прав людини і народного депутата. Вони будуть переобиратися кожні 2,5 роки. До речі, таким чином ми скоротимо кількість народних обранців практично наполовину. Більш того, добре було б, якби глави громад і народні депутати мінялися місцями. Наприклад, половину каденції перебували у Верховній Раді. А другу - в кріслі керівника громади.

- А поліцію як таку ліквідовуєте?

- Ні. Вона буде займатися питаннями, які не стосуються громад. Крім того, ми пропонуємо роздати зброю всім, хто захоче вступити в Територіальну оборону і погодиться пройти підготовчі курси.

- А казну поповнювати з чого будете?

- У нас є нова система для податків. Ми ліквідуємо ПДВ і податок на прибуток. Але купуючи товари або послуги люди і підприємства будуть платити 2% податку. Якщо вони захочуть відправити кошти за кордон або зняти їх з рахунків, доведеться розщедритися на 10%. Але це все! Наприклад, якщо ви побажаєте ввести в країну автомобіль ви заплатите тільки 10%. Зараз українці платять 40% від зарплати в казну. Ми готові значно знизити цю суму. Якщо ліберальна економіка в Україні запрацює, тут буде фантастичне зростання економіки. У іноземних інвесторів з'явиться сенс сюди приходити.

- Ви нічого не сказали про армію і Мінські угоди. У нас йде війна ...

- Ми виграємо цю війну без крові. Коли жителі окупованих територій побачать як ми живемо - вони самі до нас прийдуть. А росіяни скажуть своєму президенту, давайте ми теж так зробимо!

- А якщо виявиться, що реальність знову внесе жорсткі корективи у ваші мрії? У 2015 році ви обіцяли перетворити Глухів в "маленький Париж". Але у вас виник конфлікт з депутатами і нічого не вийшло. А в національних масштабах проти вас підніметься парламент, місцеві еліти, олігархи. Що ви будете робити?

- Ні, ви точно замовний журналіст! Час інтерв'ю минув.

Мішель Терещенко підхоплює свій важкий портфель під пахву і швидко виходить з кафе ...
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus