USD 41.05 41.45
  • USD 41.05 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.55 10.75

Чому люди фізично втомлюються від розумової роботи. Дослідження

16 Серпня 2022 00:51
Довга розумова праця дуже втомлює усе тіло. Тепер у дослідників є нові докази, щоб пояснити, чому так відбувається.

Дослідження показує, що коли інтенсивна когнітивна робота триває кілька годин, це викликає накопичення токсичних побічних речовин у префронтальній корі мозку, пише 24 канал.

Це змінює у людини контроль над рішеннями, тому вона переходить до легких дій, які не вимагають жодних зусиль.

«Наші висновки показують, що когнітивна робота призводить до справжньої функціональної зміни – накопичення шкідливих речовин, – тому втома дійсно буде сигналом, який змушує нас припинити роботу, але з іншою метою: зберегти цілісність функціонування мозку», – пояснив Матіас Песільйоне з Університету Пітьє-Сальпетрієр.

Науковці хотіли зрозуміти, що таке розумова втома насправді. У той час, як машини можуть обчислювати безперервно, мозок не може. Вони хотіли з’ясувати, чому. Науковці підозрювали, що причина пов’язана з необхідністю переробити потенційно токсичні речовини, які виникають під час нервової діяльності.

Щоб знайти докази цього, вони використовували магнітно-резонансну спектроскопію (MRS) для моніторингу хімії мозку протягом робочого дня.

Вони розглядали дві групи людей: тих, кому потрібно було добре подумати, і тих, у кого були відносно легші когнітивні завдання. У групі людей з важкою розумовою працею у префронтальній корі мозку був вищий рівень глутамату, який і викликає втому. Науковці зазначили, що вагомі докази того, що він виводиться з мозку під час сну.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus