USD 42.40 42.77
  • USD 42.40 42.77
  • EUR 42.60 42.90
  • PLN 10.20 10.40

Чому армія голосувала за Зеленського

2 Квітня 2019 12:57
31 березня відбувся перший тур виборів президента України. До другого туру вийшли Володимир Зеленський і чинний президент Петро Порошенко, кожен з них має власне бачення як на розвиток країни в цілому, так і на розвиток її Збройних сил.

Нагадаємо, журналіст Юрій Бутусов оприлюднив дані, що підтверджують, що армія на Донбасі не голосувала за Порошенка.

Depo.ua проаналізував результати виборів у «армійських» округах і ось що з того вийшло.

Як відомо, на території Донецької та Луганської областей поблизу зони проведення Операції Об’єднаних сил для військовослужбовців було утворено 79 спеціальних виборчих дільниць. На момент написання даного матеріалу, в систему ЦВК були внесені дані протоколів 73 спецдільниць, за результатами яких переміг чинний президент Петро Порошенко.

Однак, ця перемога не така суттєва, як очікували у штабі Порошенка, та й в цілому результати, м’яко кажучи, відверто дивують.

Отож, за підсумком підрахунків голосів на 73-х спецдільницях військовослужбовці проголосували наступним чином:

В першу чергу звертає на себе увагу сумарні 899 голосів за відкрито проросійських кандидатів – Бойка і Вілкула. Тобто, майже тисяча військовослужбовців проголосували за адептів країни, проти якої вони зараз воюють. У соцмережах таких військовослужбовців вже прозвали «військовими заробітчанами», які пішли на контракт в ЗСУ заради високих зарплат і які готові в будь-який момент «перевзутись у стрибку» і перейти на бік ворога. Радує, що таких виявилося відносно небагато.

1095 голосів за колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка також багато про що говорять. В першу чергу про те, що не такого верховного головнокомандувача хочуть собі бачити військові, як би Анатолій Степанович не намагався зробити собі імідж «справжнього полковника».

І не такого, як Юлія Тимошенко. Її результат – 939 голосів військовослужбовців.

Але найцікавіше як завжди на вершині. Майже однакову кількість голосів військовослужбовців набрали чинний верховний головнокомандувач Петро Порошенко і Володимир Зеленський.

В принципі, якщо проаналізувати передвиборчі програми обох кандидатів, то їх «воєнні доктрини» багато в чому подібні, з однією лише різницею: Порошенко агітує за перемогу, тоді як Зеленський – за мир.

Якщо поглянути на карту результатів голосування на спецдільницях, то чітко проглядається одна цікава тенденція: Порошенко переміг на більшості дільниць безпосередньо на передовій, тоді як Зеленський – більше в тилу. Якщо взяти дані по 10-кілометровій прифронтовій зоні, то 16 дільниць за Порошенка і лише 7 за Зеленського. Наглядна ілюстрація того, хто саме хоче миру, а хто перемоги, чи не так?


Але в цілому, висновки напрошуються досить двоякі. З одного боку Порошенко в армії переміг, а це означає, що його авторитет серед військових більший, аніж у будь-кого іншого. А з другого боку, якщо порівняти підтримку Порошенка в армії з сумарною підтримкою його опозиціонерів, то результат вийде не на користь чинного лідера армії, і це має насторожити в першу чергу самого Порошенка.

Також не можна не відмітити, що таке пістряве голосування свідчить про відсутність цензури і адмінресурсу в Збройних силах України. І такий «розгул демократії» є беззаперечним здобутком Порошенка, який, менше з тим, вже зіграв проти нього самого.

Зрештою, в армії служить такий самий вирощений на «Сватах» народ України, як і всюди, ще й до того ж з різних регіонів, тому немає нічого дивного у тому, що симпатії так розпорошились. Крім того, професія військовослужбовець в Україні масово почала формуватись відносно недавно (не рахуючи паркетних офіцерів довоєнних часів), тому такого явища, як «цехова солідарність» серед військових ще немає.

Плюс можна згадати вічне невдоволення простих солдат, які пішли служити до війська на контракт на хвилі патріотизму після Революції гідності, офіцерами, які багато де зберігають свої посади з часів кучмівського пост совка, або були на цьому совку виховані. Все це вже не перший рік призводить до ситуацій, коли попри всі реформи і зміни на краще в армії, прогресивні солдати все одно ненавидять совкових офіцерів, а в їх особі і все начальство в цілому.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus