USD 40.95 41.35
  • USD 40.95 41.35
  • EUR 41.20 41.50
  • PLN 10.50 10.67

Чоловіків можуть зобов'язати повернутися в Україну на час війни

11 Квітня 2022 21:15
Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроект про повернення в Україну чоловіків, які перебувають за кордоном, під час воєнного стану. За ігнорування цієї норми пропонується ввести кримінальну відповідальність до 10 років позбавлення волі.

Про це йдеться в законопроєкті №7265 від 8 квітня, авторами якого стали 24 нардепи, пише УНІАН.

Проект пропонує доповнити закон про воєнний стан статтею, що передбачає норму обов'язкового повернення в Україну чоловіків призовного віку, що перебувають за кордоном, у разі введення на території держави або в окремих її місцевостях воєнного стану.

Цю норму також повинні виконати члени Кабінету Міністрів, керівники органів державної влади та їх заступники, депутати Ради, сільські, селищні, міські голови, працівники правоохоронних органів України, судді, судді Конституційного Суду України, прокурори, які перебувають за межами України, за відсутності поважних причин.

Читати ще: Офіційно: в Україні запроваджено воєнний стан

Поважними причинами для того, щоб не повертатися, може бути:

заборона на виїзд із країни перебування;

стихійні лиха;

катастрофи;

аварії;

відрядження;

перебування на стаціонарному лікуванні або інші обставини, що перешкоджають виїзду з країни перебування.

Всі перелічені вище особи у разі ухвалення закону повинні будуть повернутися протягом 15 днів. У разі невиконання норми повернення порушник карається позбавленням волі на 5-10 років.

Читати ще: Воєнний стан в Україні подовжено на місяць

Серед ініціаторів законопроекту представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський, голови комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас та комітету з прав людини Дмитро Лубінець.

Як зазначається у пояснювальній записці, ініціатива спрямована на забезпечення повноцінного функціонування сил оборони України, органів державної влади та органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану.

Верховна Рада отримала законопроект ще 8 квітня, а 11 квітня його відправили на ознайомлення профільного комітету.

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення Росії прикордонники затримали майже 2 200 військовозобов’язаних чоловіків.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 27
За Показати IP 11 Квітня 2022 21:58
Підтримую!!!!
Дмитро Показати IP 11 Квітня 2022 22:54
Якщо повернуться всі чоловіки що працюють за кордоном, то це крах нашої економіки
Дружина Показати IP 11 Квітня 2022 23:27
Якщо виїхав після 24.02, то все так і має бути. Але питання, хто випустив? Якщо до 24.02, то це вже якесь свавілля.
Проти Показати IP 11 Квітня 2022 23:30
Проти!!!
Анонім Показати IP 12 Квітня 2022 00:03
На Волині тиняється купа бичків зі сходу, чому їх не мобілізовують, або не відправляють розбирати завали у їх містах, наприклад, у Харків - харків'ян.
Іван Показати IP 12 Квітня 2022 00:39
Тут якась невідповідність. Якщо знімуть військовий стан в частині областей України, то згідно закону про військовий стан чоловіки призовного віку отримають можливість виїхати за кордон. Проте.....тільки на 15 днів. Якась тупість.
ABC Показати IP 12 Квітня 2022 04:22
Мені цікаво, як цей закон буде виконуватися? Всі чоловіки повинні приїхати автоматично, чи як? Повістки ж їм всім не розішлеш по Америках і Німеччинах.
ВСІ РІВНІ Показати IP 12 Квітня 2022 13:46
Якщо закликають всіх, то я б хотів побачити хо одного сина депутата. Чи всі ті котрі не мають повноважень, мають йти на війну. Чому прості батьки мають думати як би це моя дитина не загинула, а ті думати як би сховати, або не допустити до війни... Якщо всі, то всі
Анонім Показати IP 12 Квітня 2022 14:22
"комітету з прав людини" голова комітету? забороняє знаходитися за кордоном всім чоловікам? сюр. але я думаю це не буде прийнято так як багато родичів і самих олігархів і депутатів за кордоном
Галя Показати IP 12 Квітня 2022 14:38
Я незрозуміла то батькам багатодітним теж вже неможна виїжджати чи як?А як сім'ю кормити тоді?
Ірина Показати IP 12 Квітня 2022 17:15
Зараз настільки об’єднались всі закордоном , хто ж буде так фінансово допомагати нашій армій ЗСУ якщо всі чоловіки приїдуть? Думаю тут не буде де працювати а зароблена кошти швидко розходяться .
Дружина Показати IP 12 Квітня 2022 22:49
Коли вже приймуть закони, які будуть і самі виконувати? А тільки всі під себе приймають...Сумно
ВСІ РІВНІ Показати IP 12 Квітня 2022 23:33
Ну я на фірмі в Польщі, попросив підтримки для України, і зі мною ще три людини. Фірма відправила на Україну 10 тис злотих, хоч це мало, але вже щось для наших бійців, а якби ми не говорили про це, то не хто й незадумався про нас... Ми хоч і не в країні, але піклуємося про неї.
Олеся Показати IP 12 Квітня 2022 23:49
Категорія чоловіків в ІТ сфері, що сплачує податки в Україну - це розмір не однієї пенсії. Закон має відкорегувати безліч нюансів.
Вова Показати IP 13 Квітня 2022 00:51
Як підуть сини мажорів і депутатів ті шо пропонують то ми теж приїдемо
Світлана Показати IP 13 Квітня 2022 10:08
Так сини депутатів зразу всі "інвалідами" стануть
Ірина. Показати IP 13 Квітня 2022 12:43
Приїхати не проблема. А "кормити" їхні сім'ї хто буде? Чи звичайні українці не заслуговують на більше як "хліб з чаєм"? Керівництво майже сього світу допомагає Україні та українцям. Але звичайні громадяни офігівають : чому країні з якої приїхала половина біженців на крутезних авто, обвішаних золотом та розкошуючих у дорогих апартаментах потрібно допомагати! Коли б наші депутати разом з своїми синами та родичами були б змушені іти на передову воювати, повірте - стільки крові Україна не пролила б! Війни як такої взагалі б не було. Те що Путін хворий на всю голову це тільки пів питання
Тетяна Показати IP 13 Квітня 2022 15:13
То раділи що заробітчани економіку піднімають в Україні.А тепер їдьте оборонять,а дітки всяких чинків,всі хворі і з поважними причинами будутьВони не їхали працюватм по12-14 годин,а длячошо вони за крадене добре живуть.10 років ув'язнення ,за що ,за те що своїм сі'ям з голоду не дали померти..В Україні для них робочого місц'я незнайшлось,поїхали прцювати.,роками уже працюють за кордоном.Якийсь перекос виходить,в цьому законопроекті.
Запорожець Показати IP 13 Квітня 2022 17:44
Черговий раз упевнююсь, що зробив правильний вибір, виїхавши з України. І Україна ще розраховує на вступ до Європейського союзу?!!! Який Європейський Союз може бути, коли влада України в одну мить робить мільйони своїх громадян злочинцями!!!! Дивлюся що Українский уряд добре учиться у російського!!!
Олександр до Запорожець Показати IP 14 Квітня 2022 01:12
Розумні слова , розумної людини!
Ірина Показати IP 13 Квітня 2022 20:22
Закон швидко придумали, цікаво скількох чиновників сини повернуться з закордону й вступлят до лав ЗСУ. Якщо жодного , то це як завжди закон для звичайних громадян а ,,олігархічний освіт,, як був так залишиться недоторканим.
Олександр Показати IP 14 Квітня 2022 01:07
Закон не приймуть 1000 відсотків
Анна Показати IP 14 Квітня 2022 09:07
Проти! Якщо чоловік повернеться, то хто буде годувати нашу родину? Коли я втратила роботу через війну, держава не допомогла жодною копійкою, ні мені, ні батькам,яким теж зараз треба допомогати фінансово.
Ольга Показати IP 17 Квітня 2022 19:12
Я також проти. Не з добра поїхали чоловіки за кордон. Вони не втікали, а поїхали раніше, бо в нашій країні посто неможливо вижити за копійки
Вася Показати IP 21 Квітня 2022 22:58
Їду завтра якщо потрібен .чи приїду і буду сидіти дома я офіційно на роботі 15 р.в Чехії посольство має мої контакти мені непотрібні закони щоб приїхати будь-коли я не тікав решіт їду
Мотвій Показати IP 8 Травня 2022 23:48
Вважаю що такий законопроект нашкодить Україні, багато хто просто не хоче вбивати або помирати, багато хто навіть не мае военного опита. Тому якщо такий закон приймуть, по закінченню війни багато українців просто не зможуть повернутися на батьківщину, при цьому ще й заберуть до себе жінок та дітей. Від цього буде нажаль гірше всім(
Ігор Показати IP 6 Серпня 2022 19:06
На х*р солі собі насипете, а не забовяжете))) Нема механізмів для виконання закону, та й х*р вам ЄСПЛ дозволить когось посадити)))