USD 41.25 41.55
  • USD 41.25 41.55
  • EUR 41.30 41.60
  • PLN 10.35 10.50

Чеські вчені розробили перший у світі «антиковідний папір»

4 Грудня 2020 19:53
Чеські вчені розробили перший у світі папір, який є резистентним до будь-яких вірусів, включно COVID-19.

Про це у Twitter повідомляє Академія наук Чеської Республіки, передає Укрінформ.

Вчені з Інституту хімічних процесів АН Чехії та представники компанії SPM – Security Paper Mill – стверджують, що їх папір вбиває віруси, бактерії та дріжджі, а також «має значний ефект проти вірусу SARS-CoV-2». Тому вони назвали свій винахід «антиковідним папером», аналогів якому наразі в світі немає.

На думку експертів, такий папір можливо було б використовувати для виготовлення банкнот, цінних паперів чи інших документів, зберігати які можна без ризику передачі інфекції. Також його можна використовувати в галузі охороні здоров’я чи на інших робочих місцях з високим ризиком.

Папір, до складу якого входять наноструктуровані комплекси цинку та срібла може знищити коронавірус SARS-CoV-2 за 30 хвилин, звичайний вірус, у тому числі MRSA та золотистий стафілокок – за хвилину, – зазначив генеральний директор SPM Міхаел Брода.
Комплекс елементів нейтралізує і затримує віруси, бактерії та дріжджі протягом усього часу використання паперу. Водночас він є безпечним при контакті зі шкірою людини, – пояснює принцип унікальної технології Іржі Собек з Інституту хімічних процесів.

Науковець стверджує, що цей комплекс складових можна «закріпити» й на інших матеріалах, наприклад, на тканинах, і тому їх використання пропонується, наприклад, для виготовлення захисних масок.

Чеські вчені працювали над цим папером упродовж п’яти років.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus