USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20

«Будинок «Слово»: режисер і акторка привезли до Луцька фільм про письменників Розстріляного відродження

14 Травня 2024 20:35
Режисер Тарас Томенко та акторка Ніна Набока представили луцьким глядачам художній фільм про розстріляних українських письменників «Будинок «Слово». Нескінчений роман». Показ стрічки відбувся 14 травня в кінотеатрі Multiplex.

У всеукраїнський прокат кінокартина вийшла 9 травня. Це історія українських письменників доби Розстріляного відродження.

1927 рік. Харків – столиця радянської України. За наказом Сталіна у місті зводять розкішний житловий будинок. Під одним дахом оселяється культурна еліта України – поети, прозаїки, художники, театрали. За архітектурною формою будинок нагадував літеру «С». Згодом цей будинок назвуть «Будинком «Слово».

Серед героїв стрічки – відомі українські автори, як-от Микола Хвильовий, Лесь Курбас, Володимир Сосюра, Павло Тичина, Рая Троянкер, Михайль Семенко.
За сюжетом неочікувано до письменників і митців підселяють нікому не відомого молодого поета Володимира Акімова, з появою якого в домі починають розгортатися трагічні події.

Відзначимо, що один із головних персонажів, письменник Микола Хвильовий – ідейний натхненник мистецького гасла «Геть від Москви!», один із найвідоміших представників свого покоління. Після початку сталінського терору він пустив собі кулю у скроню.
Режисер і співавтор сценарію Тарас Томенко працював над фільмом понад 10 років. Спершу він зняв документальну стрічку «Будинок «Слово», яка вийшла у прокат вісім років тому.

«Над цим проєктом я працював понад 13 років. Тодішню реальність ми відтворювали за фільмами, спогадами, архівами та допитами НКВС, КДБ. У фільмі – чотири персонажі. Решта – прототипи письменників. Головного негативного персонажа звати Володимир Володимирович Акімов. У фільмі він дуже схожий на молодого Путіна. Так навмисне було підібрано та втілено в життя. Цей персонаж – саме Акімов, бо це справжнє прізвище енкаведиста, який свого часу допитував Михайля Семенка», – розповів режисер Тарас Томенко.
Читати ще: Фільм для своїх і про своїх: режисерка Ірина Цілик завітала до Луцька зі своєю стрічкою «Я і Фелікс»

Стрічку знято в чорно-білих тонах. За задумом режисера, чорно-біла стрічка краще передає епоху, дає чіткіше розуміння структурованості сценарію.

«Я вважаю, що колір відволікає. Я сказав би, що це біло-чорний фільм. Він іде від білого до чорного. Початок світлий, а далі – все темніше і темніше», – сказав Тарас Томенко.
«Гроші на таке кіно дістати досить складно. Легше отримати гроші на комедію, яка забудеться на наступний день. Цей фільм був потрібний учора, він потрібний сьогодні і він буде потрібний завтра. Особливо він – на часі, коли в нас іде війна, щоб молодь знала, з ким ми маємо справу, з яким жорстоким, противним ворогом, зловредним, заздрісним. Війна почалася не в 2014-му чи 2022-му. Вона почалася давно. Це і Розстріляне відродження, і Голодомор…» – наголосила акторка Ніна Набока.
У фільмі вона зіграла кухарку на ім’я Варя, яка врешті отруїла головного антигероя.

Світова прем’єра фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» відбулася 2021 року на 37-му Варшавському кінофестивалі. Українська прем’єра – в Чернівцях 17 червня 2022 року на фестивалі Миколайчук OPEN.

Проєкт картини став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно.
На Міжнародному кінофестивалі в Кошицях 8-10 червня 2022 року кінокартина отримала нагороду «Найкращий ігровий фільм». У листопаді 2022 року «Будинок «Слово». Нескінчений роман» отримав одразу чотири нагороди на Міжнародному кінофестивалі I Will Tell.

Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
перехожий Показати IP 14 Травня 2024 21:16
А як тепер держава піклується про мистецтво? А ніяк, має в дупі, крім офіційного придворного балагану халуїв
Небайдужа Показати IP 14 Травня 2024 21:49
Як приємно,що зал заповнений

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus