USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.35 41.65
  • PLN 10.80 10.93

Британія першою в світі вивчить ефективність третьої дози COVID-вакцини

20 Травня 2021 08:14
У Великобританії стартувало перше в світі дослідження ефективності третьої дози (бустера) вакцини від коронавірусу.

Про це 19 травня оголосило МОЗ країни, передає Кореспондент.

Зазначено, що у випробуваннях візьмуть участь 2,8 тисячі добровольців у віці від 30 років. Дослідження пройдуть в 18 клініках в 16 містах по всій країні.

Учасникам програми бустер запропонують через 10-12 тижнів після отримання другої дози препарату. При цьому кожному добровольцю зроблять щеплення третьою дозою однієї з семи COVID-вакцин, зареєстрованих та незареєстрованих в Британії.

Читати ще: Коли потрібно вакцинуватись проти COVID-19, якщо ви вже перехворіли? Пояснення МОЗ

Так, в експерименті застосують препарати американської компанії Pfizer і її німецького партнера BioNTech, британсько-шведської AstraZeneca і американської Moderna (схвалені британським регулятором), а також американської Novavax, франко-австрійської Valneva, німецької CureVac і Janssen від американської компанії Johnson&Johnson (чекають схвалення регулятора).

«Це дасть вченим по всьому світу чітке розуміння того, наскільки важлива бустерна доза кожної з вакцин при захисті від вірусу», – зазначили в МОЗ.

Повідомляється, що на програму випробувань виділено близько 27 мільйонів доларів, а перші результати вчені очікують отримати у вересні цього року.

Раніше засновник компанії Microsoft Білл Гейтс заявив, що для повного захисту від коронавірусної інфекції нового типу може знадобитися третя доза вакцини.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus