USD 42.50 42.90
  • USD 42.50 42.90
  • EUR 42.60 42.90
  • PLN 10.16 10.35

Ботанічні пам’ятки Луцька очистять від сухих дерев і чагарників

19 Серпня 2021 21:12
На території меморіалу та центрального парку в Луцьку проведуть роботи з видалення сухостійних дерев та чагарників.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергоощадності.

За зверненням КП «Парки та сквери міста Луцька» було проведене обстеження зелених насаджень у ботанічних пам’ятках природи «Меморіал» та «Пташиний гай», які, на жаль, масово відмирають. Обстеження провели працівники Волинського національного університету імені Лесі Українки та київської фірми (повторно).

Під час обстеження на території природно-заповідного фонду було виявлено і позначено сухі й уражені шкідниками дерева.

Оскільки йдеться про природно-заповідний фонд міської ради, для подальших робіт, зокрема з видалення сухостою, необхідне рішення сесії Луцької міської ради.

Так, на території меморіалу заплановано видалити 22 сухих дерева, в основному це ялини, уражені грибковим захворюванням, та 139 погонних метрів кущів самшиту, знищених гусеницями вогнівки.

Читати ще: Неподалік центру в Луцьку виявили небезпечні рослини

Натомість в орнітологічному заказнику «Пташиний гай» площею 10 гектарів, що міститься в межах центрального парку імені Лесі Українки, поширилися інвазійні рослини, як-от амброзія, золотарник канадський, клен ясенелистий, які масово захоплюють територію заказника. Косіння пропонують провести на 4,5 гектара площі заказника, аби знищити чагарники та самосійні рослини.

Окрім того, в заказнику виявили 18 сухостійних дерев.

Усі роботи мають провести восени.

Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 1
Народна прокуратура Показати IP 20 Серпня 2021 12:07
Ніякого пташиного гаю вже давно немає. Після облагородження там не залишилось дерев, на яких може відбуватись гніздування, тому хіба що страусів можна розводити, бо їм для виведення пташенят дерева не потрібні. Поки сучасні фахівці не лізли до луцьких парків усе було добре, а тепер з якогось дива усі дерева всихають

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus