«Богдан» і «Ленінська кузня» найбільше нажилися на контрактах із Міноборони
![](/resize/450x204/r/files/news/2019/03-01/263931/2354f6ff0b2c431718a8f65734aa85a342a83cc0.jpg)
Компанія «Богдан Моторс», яка належить першому заступнику секретаря РНБО Олегу Гладковському отримала півмільярда гривень за таємними контрактами на закупівлю вантажних і санітарних автомобілів, зроблених на китайському шасі.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
375 млн гривень Богдан отримав з державного бюджету наприкінці грудня минулого року. Ще майже сто тридцять п’ять перерахували в січні і лютому 2019-го.
Активісти виявили, що машини, які купує у компанії Олега Гладковського Міноборони, в роздріб продають значно дешевше. Автор антикорупційного проекту Гліб Канєвський пояснив, єдине ще робить «Богдан» з китайською машиною – фарбує у зелений і ставить буду позаду.
У Міністерстві оборони говорять про цілковиту прозорість угод Міністерств із постачальниками. Але щойно мова заходить про «Богдани», виявляється, що це військова таємниця.У корпорації «Богдан» ТСН підтвердили, що контракт є і він багаторічний. Згідно з ним виробник відвантажує армії білоруські МАЗи та китайські джипи. У листі до ТСН виробник стверджує, що цьогорічне замовлення збільшено вдвічі. Про кількість, комплектацію і вартість одиниці техніки ні слова. Тож порівняти із ринковими цінами на такий же товар можливості немає .
Водночас, за інформацією волонтерів санітарний «Богдан» коштує близько 30 тисячі доларів, і при цьому постійно ламається на фронті. Аналогічна, але цивільна версія цього позашляховика коштує до 15 тисяч доларів. Канєвський каже, що це дрібниці порівняно з прибутками заводу, що ще донедавна повністю належав Петру Порошенку.
За його словами, так звана «Ленінська кузня» взяла на себе флот і виконує роль посередника. «Вони наймають потужності державних підприємств, і ці державні підприємства судна ремонтують, а «Ленінська кузня» отримує гроші», – каже антикорупціонер.
Так, наприклад, тендер на ремонт крейсера «Гетьман Сагайдачний» оголосили в 2017 році. Одна із вимог до виконавця – його верфі мають виходити в акваторію Чорного моря. «Ленінська Кузня», що розташована на рибальському острові в Києві, цей тендер виграє.
Гроші переказують авансом. Але роботи виконують на Іллічівськом судноремонтному заводі. Так президентська «Кузня» отримала 10% від вартості робіт. За фарбування палуби заплачено 15 мільйонів гривень.
У скільки став ремонт дизельних двигунів – ще одна військова таємниця. Відомо, що авансом платили 25 мільйонів бюджетних гривень. Невдовзі після ремонту один із двигунів зламався і прокуратура навіть пробувала судитись із «Кузнею». Але безуспішно. На запит ТСН про обставини ремонту крейсера «Сагайдачний» «Кузня на рибальському» не відповіла.
Після розслідування, лояльні до Порошенка, оголосили журналіста агентом Росії, а його антикорупційний проект назвали проектом ФСБ. Канєвський будь-які зв’язки зі спецслужбами держави агресора відкидає.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
375 млн гривень Богдан отримав з державного бюджету наприкінці грудня минулого року. Ще майже сто тридцять п’ять перерахували в січні і лютому 2019-го.
Активісти виявили, що машини, які купує у компанії Олега Гладковського Міноборони, в роздріб продають значно дешевше. Автор антикорупційного проекту Гліб Канєвський пояснив, єдине ще робить «Богдан» з китайською машиною – фарбує у зелений і ставить буду позаду.
У Міністерстві оборони говорять про цілковиту прозорість угод Міністерств із постачальниками. Але щойно мова заходить про «Богдани», виявляється, що це військова таємниця.У корпорації «Богдан» ТСН підтвердили, що контракт є і він багаторічний. Згідно з ним виробник відвантажує армії білоруські МАЗи та китайські джипи. У листі до ТСН виробник стверджує, що цьогорічне замовлення збільшено вдвічі. Про кількість, комплектацію і вартість одиниці техніки ні слова. Тож порівняти із ринковими цінами на такий же товар можливості немає .
Водночас, за інформацією волонтерів санітарний «Богдан» коштує близько 30 тисячі доларів, і при цьому постійно ламається на фронті. Аналогічна, але цивільна версія цього позашляховика коштує до 15 тисяч доларів. Канєвський каже, що це дрібниці порівняно з прибутками заводу, що ще донедавна повністю належав Петру Порошенку.
За його словами, так звана «Ленінська кузня» взяла на себе флот і виконує роль посередника. «Вони наймають потужності державних підприємств, і ці державні підприємства судна ремонтують, а «Ленінська кузня» отримує гроші», – каже антикорупціонер.
Так, наприклад, тендер на ремонт крейсера «Гетьман Сагайдачний» оголосили в 2017 році. Одна із вимог до виконавця – його верфі мають виходити в акваторію Чорного моря. «Ленінська Кузня», що розташована на рибальському острові в Києві, цей тендер виграє.
Гроші переказують авансом. Але роботи виконують на Іллічівськом судноремонтному заводі. Так президентська «Кузня» отримала 10% від вартості робіт. За фарбування палуби заплачено 15 мільйонів гривень.
У скільки став ремонт дизельних двигунів – ще одна військова таємниця. Відомо, що авансом платили 25 мільйонів бюджетних гривень. Невдовзі після ремонту один із двигунів зламався і прокуратура навіть пробувала судитись із «Кузнею». Але безуспішно. На запит ТСН про обставини ремонту крейсера «Сагайдачний» «Кузня на рибальському» не відповіла.
Після розслідування, лояльні до Порошенка, оголосили журналіста агентом Росії, а його антикорупційний проект назвали проектом ФСБ. Канєвський будь-які зв’язки зі спецслужбами держави агресора відкидає.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 5
![](/public/images/user_no_foto.png?1721137974)
Юрій
Показати IP
1 Березня 2019 21:52
Маячня. Якби там були такі надприбутки, то частіше б платили зарплату
![](/public/images/user_no_foto.png?1721137974)
Нема слів до Юрій
Показати IP
2 Березня 2019 13:09
Кому зарплату !? Яку з/пл!? Рабів треба тримати в голоді й на короткому мотузку -от їх кредо ,бо з чого б то вони багатіли й жирували Але куди народу податися , звісно ,в найпростіших до крадіїв-бо ж жити якось треба сім'ям.Доброчесність й добросердність олігархи на булку не намастять.От й виходить ,роботягам-куди не кинь ,усюди ..види.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721137974)
знайко
Показати IP
1 Березня 2019 21:57
А там десь і Гунчик крутиться...
![](/public/images/user_no_foto.png?1721137974)
І шо
Показати IP
1 Березня 2019 22:14
Повезло чоловікові. А заздрість погана річ.
![](/public/images/user_no_foto.png?1721137974)
мешканець
Показати IP
2 Березня 2019 11:53
"Богдан"(в цій статті) - Черкаський завод , Луцький завод тут не при ділах
У Ковелі влаштували дозвілля для дружин загиблих військових
Сьогодні 16:46
Сьогодні 16:46
У Боголюбах оновили дитячий майданчик
Сьогодні 16:14
Сьогодні 16:14
Мобілізація в Україні: що зміниться з 17 липня і які санкції передбачені для «ухилянтів»
Сьогодні 15:57
Сьогодні 15:57
Українська розвідка разом із кіберволонтерами атакувала майже сотню російських веб-ресурсів
Сьогодні 15:40
Сьогодні 15:40
Волинянина, який кинув гранату в двох людей, взяли під варту
Сьогодні 15:23
Сьогодні 15:23
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.