USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.24

Бізнес-організації назвали можливі наслідки блокування українсько-польського кордону

3 Березня 2024 11:34
Станом на ранок 3 березня польські протестувальники продовжують блокування руху вантажівок у шести пунктах пропуску на кордоні з Україною, у чергах стоять понад 2400 вантажівок. ПП «Шегині» залишається повністю заблокованим.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону «Єдині новини».

За його словами, складна ситуація й у пункті пропуску «Ягодин». Там пропускаються лише вантажівки у напрямку України – за минулу добу проїхали лише 70 вантажівок. Водночас жодна така машина не перетнула кордон у бік Польщі.

Читати ще: Польські фермери повністю заблокували пункт пропуску в Шегинях, в Ягодині вантажівки майже не пропускають

Польсько-українська господарча палата, Конфедерація «Левіатан» та Спілка українських підприємців виступили зі спільним зверненням до урядів Польщі й України зробити все можливе, щоб «зупинити подальше руйнування спільних політичних, економічних та соціальних відносин».

Вони зазначили, що головними наслідками блокади кордону є прямі втрати торгівлі, втрата довіри до бізнесу і поступове погіршення бізнес-клімату, передає кореспондент Укрінформу.

Організації зазначили у зверненні, що вони очікують на реальні результати від урядів обох країн по розблокуванню кордону.

«Це повинно супроводжуватися розробкою, у співпраці з Євросоюзом, дієвої програми для усунення ключових економічних причин, що призводять до таких жахливих подій. Попри різницю у поглядах та викликах у нашій співпраці, чинні проблеми будь-якої економічної та соціальної групи не можуть бути вирішені шляхом блокування кордонів та ключових транспортних маршрутів», – йдеться в заяві.

Організації роботодавців стверджують, що у стратегічних інтересах безпеки обох країн і всього європейського співтовариства є «припинення подальшого руйнування взаємних політичних, економічних і соціальних відносин, які набули історично високого рівня після повномасштабного вторгнення Росії в Україну два роки тому».

Як наголошується, країна-агресор Росія – єдина сторона, яка виграє від такого розвитку подій.

Бізнес-організації зазначили, що економічними наслідками прикордонної кризи стали: прямі втрати у торгівлі, яка дуже швидко зростала впродовж останніх двох років з вигодою для всіх партнерів та позитивним балансом для польської сторони; втрата довіри, що швидко знижується у взаємних економічних відносинах і вже приводить до відмови від участі у нових, або відкритого порушення діючих довгострокових контрактів. Крім того, поступово порушується бізнес-клімат, що породжує питання щодо майбутнього взаємовигідного партнерства у відбудові України, включаючи можливі польські інвестиції, а також «підриваються зусилля України на шляху до успішних переговорів щодо її вступу до ЄС».

«Дозволяючи поточним подіям на польсько-українському кордоні вийти з-під контролю, ми ризикуємо загострити проблеми та поширити їх на інші сфери, що супроводжуватиметься поступовою втратою довіри у взаємних відносинах, набутої за останні два роки, та серйозною загрозою для шансів на процвітання майбутніх відносин між нашими країнами», – йдеться в заяві.

Як підкреслюється, майбутні покоління польських та українських підприємців та суспільства обох країн не пробачать цю кардинальну помилку.

З 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту фермерів на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції і відмова Польщі від Європейського зеленого курсу.

За цей час сталося п’ять випадків висипання українських агрокультур з вантажних вагонів на колії чи з вантажівок на дороги.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Нема на то ради ! Показати IP 3 Березня 2024 12:17
Оце воочію переконалися в однобокому висвітленні проблеми засобами масової інформації, відсутності глибини володіння темою і політичному спекулюванні на настроях громадян. Пікети, зерно в кюветах, цвяхи на дорозі, богу душу винні водії з нашого боку, польські фермери з другого боку і сьогоднішнє однабабасказала прогнозування наслідків - то для категорії домогосподарок. А слабо докопатися і виявити першопричини, розкрити зміст міждержавних угод і договорів, вказати розміри квот, кількість дозволів для перевізників, озвучити скільки осідає нелегальної продукції у Польщі, яка не доходить до кінцевого споживача, хто бенефіціари, чому гроші у кіпрських банках, хто свічку тримає, хто ловить рибу в каламутній воді, а за ким тюрма плаче ? А журналістський непрофесіоналізм у розкритті теми - тільки на шкоду !
Клава Показати IP 4 Березня 2024 04:40
за первіснообщинного ладу одне плем"я перекрило стежку іншому.. створення прокуратури - лише в далекій перспективі..

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus