USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.10

Більшість учнів 6 і 8 класів показали середні результати в тестуванні з української мови та математики

12 Жовтня 2024 06:42
Більшість учнів 6 і 8 класів показали середні результати в тестуванні з української мови та математики.

Як повідомило Міністерство освіти та науки, про це свідчать результати II етапу загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти в школах в умовах воєнного стану, яке провела Державна служба якості освіти.

«На другому році дослідження очікували відстежити ймовірні зміни в результатах навчання українського учнівства. Втім з’ясувалося, що тести виконані майже так само, як торік, – на середньому рівні. Хоча є деякі тенденції й до зростання. Знову підтверджено прямий зв’язок між якістю викладання навчального предмета й успішністю учнів і учениць, а також те, що в умовах повномасштабної війни вчителі змогли забезпечити освітній процес на такому рівні, щоб діти не втратили мотивації та снаги до навчання», – зазначив голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.

Тестування з української мови та математики учнів 6 і 8 класів, яке проводиться вже другий рік поспіль, відбулося у травні 2024 року.

Читати ще: В Україні можуть вчергове скасувати ДПА для школярів

Загалом, як зазначили в МОН, більшість учнів, які взяли участь у тестуванні, показали результати середнього рівня. Цьогоріч зросла частка шестикласників, які виконали тести на достатньому рівні. Однією з причин цього в МОН називають очне навчання (частка дистанційного формату зменшилася з 39% до 24% відносно попереднього навчального року).

Шестикласники продемонстрували незначне поліпшення в результатах навчання і з математики, і з української мови. А от у восьмикласників є зниження середніх результатів у тестуванні, особливо з математики.

Як зазначається, зниження середніх результатів серед восьмикласників могло відбутися через вплив війни на психоемоційний стан і мотивацію підлітків.

У МОН переконані, що зміни у форматі навчання, зокрема повернення до очного навчання, позитивно вплинули на результати. Учні й учениці, які продовжували навчатися дистанційно чи в змішаному форматі, продемонстрували зниження показників.

Читати ще: Розпочалася реєстрація на Всеукраїнський конкурс «Учитель року-2025»

Водночас тестування, як і торік, показало регіональні диспропорції в результатах за типом населеного пункту.

Учні міських шкіл мають вищі результати, ніж їхні однолітки із сіл. Учнівство з Києва демонструє стабільно високі результати, тоді як результати у східних і північних регіонах мають тенденцію до зниження.

Як зазначають в МОН, це свідчить про необхідність стратегічних рішень для освіти в більш вразливих регіонах. Одним із таких рішень є політика «Школа офлайн», інфраструктурний компонент якої передбачає будівництво і ремонт укриттів у прифронтових і прикордонних з Росією областях, закупівлю автобусів. А отже, поступове повернення учнів до очного навчання.

Третій, фінальний, етап загальнодержавного моніторингового дослідження планується провести у травні 2025 року.

Дослідження проведено завдяки підтримці Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та фінансуванню Глобального партнерства в галузі освіти (GPE), а також Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Німецький банк розвитку (KFW).

До репрезентативної вибірки ввійшло 225 закладів загальної середньої освіти – 164 з міської та 61 із сільської місцевостей. Для аналізу враховано результати тестів 4579 шестикласників і 4463 восьмикласників з математики та 4448 шестикласників і 4415 восьмикласників з української мови й літератури.

Ознайомитися з результатами дослідження можна за посиланням.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus