USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.40 41.85
  • PLN 10.15 10.30

Біля Львова знайшли залишки оборонної споруди, зведеної 3500 років до нашої ери

25 Липня 2022 22:03
У Винниках, що неподалік Львова, на горі Лисівка археологи віднайшли укріплення доби енеоліту, яке датується близько 3 тис. 500 роками до нашої ери.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради.

«На горі Лисівка у Винниках археологи віднайшли фрагмент укріплення, збудованого близько 3 тис. 500 років до нашої ери», – йдеться у повідомленні.

За словами наукового співробітника відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Андрія Гавінського, це найдавніше укріплене поселення доби енеоліту, віднайдене на теренах Львівщини, й одне із трьох найдавніших на заході України.

Гавінський уже десятиліття проводить дослідження на пагорбах неподалік Львова. Він розповідає, що відомими є трипільські укріплені городища на територіях Румунії, Молдови та України. Особливістю нової знахідки є те, що вона створена будівничими – представниками не трипільської, а лійчастої культури.

«Ми бачимо залишки дерев’яної стіни. Спершу був викопаний рів шириною 30 см. Він викопаний дуже рівно, що свідчить про наявність вже тоді спеціальних інструментів. Колоди у цьому рові вбиті поруч одна біля одної. А зовні частокіл був обліплений глиною, що ущільнювало паркан. Можемо зробити висновок, що це була міцна, неприступна огорожа заввишки близько трьох метрів», – розповів археолог.

Фахівці зазначають, що гори Лисівка та Жупан унікальні, адже тут в лісі між шарами ґрунту законсервовано чимало пам’яток. Загалом археологічні розкопки проводяться у Винниках ще з 90-х років. Завдяки багаторічним дослідженням знайдено чимало артефактів, які свідчать, що культура лійчастого посуду межувала з трипільською культурою і територія Винників якраз є пограниччям двох культур. Щойно віднайдене оборонне поселення доби енеоліту археологи вважають сенсаційним історичним доказом цього.
Надалі археологи планують віднайти та розкопати другу лінію частоколу. Є припущення, що вона знаходиться поруч, за кілька метрів. У перспективі знахідка стане популярним туристичним місцем та увійде у туристичні каталоги та історичні енциклопедії.

Українські археологи проводять дослідження у партнерстві з польськими колегами. Це спільна археологічна експедиція Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, комунального закладу Львівської обласної ради КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» (м. Винники), Львівський національний університет імені Івана Франка та Інституту археології Жешувського університету.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus