USD 42.05 42.35
  • USD 42.05 42.35
  • EUR 42.00 42.35
  • PLN 10.25 10.40

Біля Луцька на передову виготовляють буржуйки з балонів з-під фреону

26 Лютого 2023 19:31
Понад тисяча буржуйок за кілька вихідних – таке виробництво налагодили небайдужі жителі села Липини. Вони зібралися у зварювальному цеху й почали працювати.

Основою для буржуйок слугують балони з-під фреону. Інші деталі роблять із залишкового матеріалу, йдеться в сюжеті 12 каналу.

Раніше у зварювальному цеху в Липинах виготовляли турніки та інше спортивне обладнання. Робити тут буржуйки запропонував Дмитро Уринюк, який на таку ідею натрапив в інтернеті. Навколо організувалися більш як десятеро людей. Небайдужі жителі Липин налагодили ціле виробництво.

«Щоби добре відчинялися дверцята, приварюємо завіси. Є обмежувачі, щоби дверцята не впадали всередину. Приварюємо маленький комин для зручності», – коментує роботи житель Липин Олександр Грицень.

Скільки часу витрачають на виготовлення однієї буржуйки, майстри не знають, бо за день їх тут роблять сотні. Виробництво практично безвідходне. Металеві труби для коминів і завіси для обмежувачів – це залишкові матеріали. Обрізки труб, наприклад, привозили небайдужі.

Найтяжче було роздобути балони з-під фреону.

«Їх знайшли аж у селищі Голоби. Привезли сюди майже тисячу. Ще близько 200 принесли люди», – каже староста села Липини Олександр Куць.
Вартість буржуйки на ринку становить близько тисячі гривень, а собівартість виготовленої у цеху в Липинах не перевищує 200 гривень. До того ж, такі буржуйки нічим не гірші – практичні та функціональні, особливо на передовій, адже їх легко переносити з позиції на позицію. Вага такої буржуйки – близько трьох кілограмів.

Перед тим як відправити буржуйки військовим, їх протестували.

«Ми пропалювали їх, заміряли температуру пірометром. Буржуйка нагрівається до понад 400 градусів», – коментує Олександр Грицень.

«Нагріти їсти, нагрітися самому дуже легко. В чому плюс такої буржуйки? Вона гріє не тільки на прямому вогні, а й від вугілля. Ми навіть тестували її з окопними свічками. Окопна свічка її нагріває – буржуйка дає тепло протягом близько чотирьох годин, – додає Олександр Куць. – Ми їх віддаємо тільки на нуль. Велике приміщення вона не нагріє, а от окоп, невеликий бліндаж – так».

Із майже 1200 виготовлених буржуйок віддали на передову приблизно половину. Аби виготовляти їх надалі, майстрам потрібні матеріали, як-от балони з-під фреону та металеві труби.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus