USD 41.20 41.60
  • USD 41.20 41.60
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.60 10.75

Без м'яса, але зі шкірою та кістками: в Україні замість ковбаси масово продають фальсифікат

23 Грудня 2021 10:38
В Україні фальсифікація ковбаси досягла шокувальних масштабів. Експерти кажуть: натрапляли на магазини та точки на ринках, де всі 100% продукції – підробка. Замість м’яса використовують подрібнену шкіру та кістки, а продукцію виготовляють у кустарних умовах. При цьому на етикетках зазначають вигадані адреси виробництва.

Як в Україні фальсифікують ковбасу та яку краще не купувати, – у матеріалі OBOZREVATEL.

Як і де продають фальсифікат?

У невеликих магазинчиках та на ринках трапляються продавці, які мають до 100% ковбаси-фальсифікату, розповідає директор Союзу споживачів України Максим Несміянов, який регулярно проводить рейди.

Буває різного рівня фальшування. Іноді на ковбасі другого ґатунку пишуть «вищий сорт» або «для дітей». А іноді за ковбасу видають продукт, що не містить м’яса.

«Якщо ви підете гуртовими базами по Києву – дуже здивуєтеся. Там цієї підробленої ковбаси дуже багато. З Білорусі, звідки хочеш. Деякі підприємства, які виробляють таку ковбасу в Україні, вказують неправильні адреси виробництва. Ми вирішили перевірити одну з таких адрес. Приїхали – а там підприємства немає. Навіть якщо потравлять покупців – нікого не знайдуть», – розповідає Несміянов.

Загалом же фальсифікатом можна назвати будь-які зміни у технології виробництва, які не відповідають нормам, каже декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Національного університету біоресурсів та природокористування Лариса Баль-Приліпко.

Найчастіше у фальсифікованій ковбасі можна виявити кісткові включення та білки зі шкіри тварин. Тобто використовують залишки шкіри та кістки. Дрібні кісткові включення можуть не перемелюватись до кінця, потрапляти в організм людини та травмувати стравохід.

Дозування добавок, каже Несміянов, у сумнівній ковбасі не контролюють, склад може не збігатися із зазначеним на упакованні. Це загрожує різними захворюваннями систем організму в майбутньому.

«Замість м’ясної сировини використовують білково-жирові емульсії, і при цьому не повідомляють про це споживача. У рецептурі може бути прописано, що це жирна свинина, а там штучна жирова фракція. Є випадки, коли білок тваринного походження замінено на білок рослинного походження, або ж неповноцінний тваринний білок (зі шкіри тварин)», – погоджується Баль-Приліпко.

Але фальсифікат продають не лише у невеликих магазинах та на ринках. За словами президента Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ» Валентина Безрукого, така продукція є й у супермаркетах.

«Що більше компонентів у ковбасі, то більше можливостей отримати фальсифікат. Це заміна дорожчих складових дешевшими. Іноді у виробників є бажання закупити заморожену сировину з Аргентини і в такий спосіб здорово економити. Фальсифікат – це щось непередбачуване», – зазначає Безрукий.

Де купити якісну ковбасу та як її вибирати?

​​Звертайте увагу на ціну та склад

«Коли я для себе шукаю ковбасу, завжди перевіряю, чи є у складі підсилювач смаку, добавка Е621. Якщо її немає – залишається надія, що м’ясо використали якісне. Ковбаса ця виходить від 200 грн/кг щонайменше. Не беріть дешеву ковбасу», – каже Несміянов.

Щоправда, виробники фальсифікату також ідуть на хитрість: якщо подрібнену шкіру та кістки продають за ціною справжнього м’яса, то й ціну на таку продукцію ставлять наближену до вартості справжньої ковбаси.

Безпечніше купувати в мережах та великих магазинах

Щоб уберегти себе від неякісної ковбаси, Баль-Приліпко радить купувати продукцію у мережах магазинів. Якщо ви помітите недоліки – товар можна буде повернути. Також звертайте особливу увагу на маркування. На першому місці у складі ковбаси має стояти м’ясо свинини чи яловичина. Якщо на першому місці стоїть м’ясна сировина (ММО) – таку продукцію краще не брати.

Загалом єдиний шанс захистити себе від підробки – уважно вивчати товар, відмовитися від дешевої продукції та сумнівних торгових точок. При цьому доти, доки контролювальні органи не навчаться ефективно проводити перевірки, фальсифікат може потрапити до будь-якого українця.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
Анонім Показати IP 23 Грудня 2021 10:56
Як завжди, не написали, що це за виробники. Тільки налякали-настрахали і відправили в супермаркети.
скептик Показати IP 23 Грудня 2021 11:02
МЛЯ !!!!!!!! А ДЕ ДЕРЖАВНІ СТРУКТУРИ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ?!!!!!!!!!!!!
555 до скептик Показати IP 23 Грудня 2021 11:21
відловлюють людей без масок і сертифікатів.
скептик до 555 Показати IP 23 Грудня 2021 15:10
якби ж то. вони просто сидять у офісах і строчать звіти про важку роботу
Народна прокуратура до скептик Показати IP 23 Грудня 2021 13:12
Запитай про це у постмайданих урядовців. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк відмінив держстандарти якості продукції (так звані ГОСТи), оскільки вони були радянським пережитком і заважали бізнесу. Також для покращення умов ведення бізнесу були ліквідовані санстанція, пожежний нагляд і інспекція контролю за цінами. І заборонено провоити перевірки господарюючих суб'єктів. З уявленнями тогочасних очільників країни, бізнес сам буде прагнути чесності і турбуватиметься про споживача. Не пригадуєш, як це було?
скептик до Народна прокуратура Показати IP 23 Грудня 2021 15:17
ти чув де дзвін але не знаєш де він. ГОСТи відмінені не всі. замість них ввели ДСТУ. санстанція приєднана до Держпродспоживслужби, пожежний нагляд здійснює Міністерство надзвичайних ситуацій. інспекція контролю за цінами - це пострадянський архаїзм. ціни повинні регулюватись ринковими механізмами а також економічною політикою уряду. щодо заборони контролю субєктів господарювання - згоден. це недолуге рішення. особливо по відношенню великих товаровиробників та виробників продуктів харчування. однак, за 2 роки великий рехформатор галабародька НЕ ЗРОБИВ НІЧОГО, щоб змінити ситуацію. так що пора вже готувати три конверти, а не крошити булку на папєрєдніків
Народна прокуратура до скептик Показати IP 23 Грудня 2021 21:29
От ці лобійовані бізнесом ДСТУ і дають можливість робити ковбасу без м'яса. Завжди є відмазка, що це ковбаса не "Московська", відповідно до визначеної рецептури, а якась там "Московська маневицька"
скептик до Народна прокуратура Показати IP 24 Грудня 2021 11:57
це робиться по технічних умовах, а не по ДСТУ
Аут до Народна прокуратура Показати IP 23 Грудня 2021 16:13
Так чого ж теперішні страуси януковоща не відновлять гостів? Як не як слуги ... наріду ...
Мм до скептик Показати IP 23 Грудня 2021 13:17
Там де і завжди, в пізі
Дідо до скептик Показати IP 23 Грудня 2021 15:20
Ми - Європа і довіряємо виробникам! СРСР з гостами це пережиток! Комуняцькі забаганки! Їжте те що дають, бачте-но їм мяса хочеться в ковбасі! Ще скоро по новій рецептурі будете їсти ковбаси - склад вода, загущувач, запах ковбаси.
скептик до Дідо Показати IP 23 Грудня 2021 18:38
а ще до складу додай пісок, який з тебе сиплеться
Швілігогі Показати IP 23 Грудня 2021 11:26
Я,якщо купую ковбасу то в невеликі кількості 200-300грам,і завжди даю кусочок котові,якщо кіт їсть тоі ми з дружиною їмо,якщо ні то віддаємо собаці,то й може те ж понюхати і не їсти.Недавно купили лікарську в тростянецькому,кіт не став їсти,то зїв собака.
? до Швілігогі Показати IP 23 Грудня 2021 11:57
Тобто, для того, щоб їсти ковбасу потрібно мати кота і собаку.
скептик до Швілігогі Показати IP 23 Грудня 2021 15:19
краще з котом ходити в магазин
Дієтоіпостознавчиня Показати IP 23 Грудня 2021 11:58
До Різдва не можна ніяких ковбас. Влада всіх переводить на дієту. Я особисто купую польську або білоруську.
Did до Дієтоіпостознавчиня Показати IP 23 Грудня 2021 13:55
а польска\білоруська, без жодних опізнавальних знаків, перевезена під сідушкою автомобіля - просто мрія гурмана, ще гірша гидота, чим місцевий лівак...
скептик до Дієтоіпостознавчиня Показати IP 23 Грудня 2021 15:20
котові давав ?
! Показати IP 23 Грудня 2021 13:02
Найліпша ковбаса- м'ясо ! Самі робіть, зараз стільки рецептів в інтернеті! А вони хай самі сваю ,,ковбасу,,їдять !
555 до ! Показати IP 23 Грудня 2021 14:34
а хто те м"ясо бачить? раз в місяць дозволиш кусень 1 кг купити і все.
73% до 555 Показати IP 23 Грудня 2021 16:14
Не пи*ди. Після субсидії і намяско є, і на плящинку, і на сальце з цибуликою. Слава ЗЕ, СЛАВА Найвеличнішому!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus