Батько і брат на фронті: як волинянина судили за ухилення від призову
![](/resize/450x242/r/files/news/2024/05-20/382884/photo_2024-05-20 18.00.25.jpeg)
За ухилення від призову судили двох жителів Ратнівщини. Один із чоловіків – із села Тур. Місцевий суд дав йому умовний термін. Прокурори оскаржують вирок в апеляції.
Житель села Тур 1970 року народження неодружений, безробітний, раніше не судимий, ідеться в сюжеті ТРК «Аверс».
Тепер його звинувачують в ухиленні від мобілізації. Отримав повістку, але до пункту збору не прийшов.
«Свою винуватість визнав повністю, в показаннях підтвердив обставини умисного ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, не з’явлення на 9:00 18 серпня 2023 року у пункт збору через те, що він здійснює догляд за хворою матір’ю старшого віку, яка потребує стороннього догляду», – вказано в матеріалах справи.
Читати ще: Волинянина засудили на рік, бо не захотів брати повістку
Через місяць чоловікові навіть надали відстрочку від призову у зв’язку із доглядом хворої матері. В селі його характеризують позитивно. Але на вирішальне засідання він не з’явився. І чому, невідомо. Тож волинянина мають знайти поліцейські та примусово привести до суду.
Інший його земляк – із села Якушів на Ратнівщині – аналогічно отримав повістку, не прийшов до пункту збору і втрапив під кримінал.
«Відмовився отримувати від працівників повістку про необхідність явки до РТЦК для відправки до військової частини. У повідомлену працівниками дату до згаданого центру не з’явився. Причину неявки пояснив сімейними обставинами, зокрема, необхідністю догляду за малолітніми дітьми, непрацездатною матір’ю. Вказав, що підстав для відстрочки від призову не має. У скоєному розкаявся, просив суворо не карати», – вказано в матеріалах справи.Читати ще: «Проходив навчання на полігонах»: волинянину загрожує в’язниця за ухилення від мобілізації
Ратнівський суд дав чоловікові один рік іспитового строку. Врахував те, що його батько та рідний брат служать в Збройних силах. Але місяць тому обвинувачений уже був мобілізований і нині проходить військову службу. Тому прокурори і сам волинянин просять суд звільнити його від кримінальної відповідальності.
«Вирок суду першої інстанції скасувати та кримінальне провадження закрити», – просила прокурор Оксана Яковлєва.
Мобілізованого чоловіка таки звільнили від кримінальної відповідальності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Житель села Тур 1970 року народження неодружений, безробітний, раніше не судимий, ідеться в сюжеті ТРК «Аверс».
Тепер його звинувачують в ухиленні від мобілізації. Отримав повістку, але до пункту збору не прийшов.
«Свою винуватість визнав повністю, в показаннях підтвердив обставини умисного ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, не з’явлення на 9:00 18 серпня 2023 року у пункт збору через те, що він здійснює догляд за хворою матір’ю старшого віку, яка потребує стороннього догляду», – вказано в матеріалах справи.
Читати ще: Волинянина засудили на рік, бо не захотів брати повістку
Через місяць чоловікові навіть надали відстрочку від призову у зв’язку із доглядом хворої матері. В селі його характеризують позитивно. Але на вирішальне засідання він не з’явився. І чому, невідомо. Тож волинянина мають знайти поліцейські та примусово привести до суду.
Інший його земляк – із села Якушів на Ратнівщині – аналогічно отримав повістку, не прийшов до пункту збору і втрапив під кримінал.
«Відмовився отримувати від працівників повістку про необхідність явки до РТЦК для відправки до військової частини. У повідомлену працівниками дату до згаданого центру не з’явився. Причину неявки пояснив сімейними обставинами, зокрема, необхідністю догляду за малолітніми дітьми, непрацездатною матір’ю. Вказав, що підстав для відстрочки від призову не має. У скоєному розкаявся, просив суворо не карати», – вказано в матеріалах справи.Читати ще: «Проходив навчання на полігонах»: волинянину загрожує в’язниця за ухилення від мобілізації
Ратнівський суд дав чоловікові один рік іспитового строку. Врахував те, що його батько та рідний брат служать в Збройних силах. Але місяць тому обвинувачений уже був мобілізований і нині проходить військову службу. Тому прокурори і сам волинянин просять суд звільнити його від кримінальної відповідальності.
«Вирок суду першої інстанції скасувати та кримінальне провадження закрити», – просила прокурор Оксана Яковлєва.
Мобілізованого чоловіка таки звільнили від кримінальної відповідальності.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 3
![](/public/images/user_no_foto.png?1721140478)
Правда
Показати IP
21 Травня 2024 08:43
Тобто з однієї сімї мобілізували всіх трьох чоловіків.Запитань більше немає,є дещо інше...
![](/public/images/user_no_foto.png?1721140478)
Анонім
Показати IP
21 Травня 2024 09:26
мажорам 'нє паложено' воювати, а пересічних, хто не заховався усією сім'єю пакують, а так у нас, звичайно, 'всі рівні' перед зааоном
![](/public/images/user_no_foto.png?1721140478)
Правда
Показати IP
21 Травня 2024 21:47
Полковник Кольт зрівняв шанси усіх і в цьому напевно справедливість,чи як???
Обійшов периметр та позначив розташовану техніку: як держзрадник Ілля Сметанін здав ФСБ Луцький аеродром для обстрілу
Сьогодні 17:34
Сьогодні 17:34
У Німеччині в ДТП загинув 19-річний українець
Сьогодні 17:18
Сьогодні 17:18
У Луцьку на Кравчука авто збило 11-річного велосипедиста
Сьогодні 17:02
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 17:02
У Ковелі влаштували дозвілля для дружин загиблих військових
Сьогодні 16:46
Сьогодні 16:46
У Боголюбах оновили дитячий майданчик
Сьогодні 16:14
Сьогодні 16:14
Мобілізація в Україні: що зміниться з 17 липня і які санкції передбачені для «ухилянтів»
Сьогодні 15:57
Сьогодні 15:57
Українська розвідка разом із кіберволонтерами атакувала майже сотню російських веб-ресурсів
Сьогодні 15:40
Сьогодні 15:40
Волинянина, який кинув гранату в двох людей, взяли під варту
Сьогодні 15:23
Сьогодні 15:23
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.