USD 42.65 42.95
  • USD 42.65 42.95
  • EUR 42.85 43.05
  • PLN 10.20 10.40

«Балкони з вагонки – це архітектура без архітектора». До Луцька приїхала урбаністка та архітекторка з Франції

Сьогодні 12:36
Вернакулярна архітектура, реалізація громадських програм у Франції, значення та потенціал народних просторів для міського розвитку: про це та багато іншого розповіла представниця міжнародної організації Les Ateliers, архітекторка та урбаністка Наталія Янковська.

Зустріч із нею відбулася 10 січня в центрі Дія.Бізнес у Луцьку. Подію організували в рамках другого сезону міських лекцій Urban Talks 2.0, реалізованого в межах проєкту Urban Vision Lutsk.

Нагадаємо, Urban Talks – це міські лекції та дискусії, ініційовані «місто.ребут» у рамках першого урбаністичного дослідження Urban Vision Lutsk за підтримки платформи «Алгоритм дій».Проєкт Urban Vision Lutsk реалізовують Urban Reform, ORG та «місто.ребут» за ініціативи платформи «Алгоритм дій» і за сприяння Луцької міської ради.

«Urban Vision Lutsk дійсно перетворився на платформу, де ми разом з вами можемо обмінюватися ідеями, збирати різноманітні думки, досліджувати ділянки, території та планувати наше майбутнє. Цей приїзд моєї подруги дуже особливий і важливий, тому це така своєрідна дипломатична співпраця двох країн», – зазначила проєктна менеджерка Urban Vision Lutsk Лідія Гонтар.
Читати ще: Студенти з Луцька розробили проєкт відбудови Авдіївки і перемогли на міжнародному конкурсі

Архітекторка та урбаністка Наталія Янковська розповіла про народну архітектуру України та Франції, поділилася досвідом збереження та потенціалу розвитку такої вернакулярної архітектури, навела успішні приклади сучасного сільського планування в європейських країнах.

Зауважимо, що народною або вернакулярною архітектурою називають ту архітектуру, яка створюється без участі професійних проєктувальників і будівельників. Вона гнучка. У ній не стежать за нормами.
Наталія Янковська наголосила, що народна архітектура – це не шароварщина чи щось, що можна розцінювати лиш як для музею чи підручника. Насправді народна архітектура – це сучасність.

«Як архітекторка та планувальниця я хочу подивитися, як сучасна гарна архітектура, яку відзначають преміями та публікаціями, відповідає вернакулярності та сучасності», – наголосила Наталія Янковська.

За її словами, до вернакулярності вона прийшла досить просто – через проєкти, над якими працює.
Лекторка розповіла присутнім про французьку державну програму «Petites villes de demain» («Маленькі міста майбутнього»), у рамках якої громади можуть підвищити кваліфікацію своїх фахівців та отримати підтримку задля реалізації проєктів із ревіталізації просторів.

Наталія Янковська зауважила, що народна архітектура – це приклад того, як будівлі споруджуються і живуть без архітекторів.

«Це може бути досить хаотична архітектура. Наприклад, балкони з вагонки – це архітектура без архітектора, архітектура без теорії. Це реакція людини на те, що їй не вистачає місця. Це некрасиво, але це реальність споживача. Це вилізає на фасад, який бачать інші люди… І це вже стає питанням для місцевих архітекторів: де закінчується свобода і де починається регламент? Це вернакулярність, тому що це реакція людини на її спосіб життя, на її потреби. Людина – така істота, яка адаптується сама й адаптує простір навколо себе. І балкон – це фактично реакція… Насправді архітектурний хаос зовсім по-іншому сприймається в сільській місцевості», – звернула увагу архітектора та урбаністка.

Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 4
АНАЛІТИК Показати IP Сьогодні 14:06
ПРОЕКТ ПО ВІДНОВЛЕННЮ АВДІЄВКИ?ХАЙ ПОЧНУТЬ МОЖЕ З ГОЛІВУДА ЦЕ БІЛЬШ РЕАЛЬНО ВІДНОВИТИ.
Архітектор Показати IP Сьогодні 14:15
"...архітектура, яка створюється без участі професійних проєктувальників і будівельників... В ній не стежать за нормами !". "... будівлі живуть і споруджуються без архітекторів" ! Далі можна і не читати ! Бо, виявляється, шо роди може приймати і сільська баба-повитуха і за знаннями основ акушерсва і гінекології можна не стежити і не використовувати їх, а при продовженні роду людського можна обійтися без науки і знань основ медицини ! Отак і Україну хочуть будувати !
Балачки Ні Про Що Показати IP Сьогодні 14:42
Всі розуміють, що проблема вернакулярності та сучасності архітектури - це сама актуальна проблема в Україні в січні 2025 року. Можна ще поговорити про проблему - "чи є життя на Марсі ?". Це теж надзвичайно актуальна проблема.
Місто Показати IP Сьогодні 15:25
"... будівлі споруджуються і живуть без архітекторів..." Брєд ((( Далі можна не читати...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus