USD 41.40 41.70
  • USD 41.40 41.70
  • EUR 41.10 41.60
  • PLN 10.35 10.50

«Асистент родини»: в Україні з'явилася нова соціальна професія

28 Вересня 2023 11:07
Сім'ї в Україні можуть отримати соціального «асистента». Він допомагатиме родинам, які знаходяться у складних життєвих ситуаціях.

Заступниця Міністра соцполітики Уляна Токарєва детальніше розповіла, які завдання покликана вирішити ця послуга та хто саме може її отримати, інформує пресслужба відомства.

За її словами, апробація успішно проходить протягом останніх кількох місяців, було залучено 104 надавачі соціальних послуг з 23 регіонів.

Так, вже 264 українські родини, які опинилися в складних життєвих обставинах, скористалися послугою соціального супроводу у межах пілотного проєкту Мінсоцполітики.

Основна мета надання цієї послуги полягає в тому, щоб допомогти батькам відновити свою здатність дбати про дітей і відповідати на їхні потреби. Ключовий принцип – спільна робота соціального працівника і родини. Вони спільно визначають потреби сім’ї та розробляють індивідуальний план допомоги, який може включати різноманітні заходи, такі як допомога в пошуку роботи, психологічна підтримка, реабілітація для дітей, освітні заходи тощо.

«Йдеться про вирішення найрізноманітніших потреб. Наприклад, в якийсь момент батьки не можуть працювати, бо дитині необхідний особливий догляд. Завдання соціального працівника – сформувати навколо родини коло фахівців з абсолютно різних сфер. Якщо дитині потрібна реабілітація, – зі сфери охорони здоров’я. Якщо, приміром, інклюзивне навчання, то зі сфери освіти. Крім того, в подібних обставинах у родини можуть накопичитися борги за комунальні послуги – тоді соціальний працівник, якого ми умовно називаємо «асистент родини», допомагає реструктуризувати ці борги, працевлаштуватись», – пояснила Уляна Токарєва.

Читати ще: В Україні стартує проєкт з безкoштoвної психологічної дoпoмoги для підлітків та молоді

Соціальний працівник чи працівниця спільно з родиною працює над вирішенням проблем, перебуває на постійному зв’язку, проводить регулярні зустрічі – не рідше разу на два тижні. Після певного часу робиться оцінка досягнутого прогресу та необхідності подальших заходів.

Заступниця Міністра також підкреслила, що ця послуга була створена з врахуванням іноземного досвіду, зокрема Польщі та Литви, де такі соціальні працівники також називаються «асистентом родини». Їхнє завдання – допомогти родині вийти зі складної життєвої ситуації або попередити її.

Довідково

Проєкт Державного стандарту соціальної послуги соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, розроблено Мінсоцполітики у співпраці з проектом «Супровід урядових реформ в Україні» (проект SURGe), що виконується Alinea International Ltd. за підтримки Уряду Канади.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Коля Показати IP 28 Вересня 2023 12:55
Аби гроші витрачати. Соціальні працівники що роблять? Скільки сімей неблагополучних а соцпрацваник що робить ?!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus