USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 41.80 42.25
  • PLN 10.20 10.35

Астрономи знайшли планету, яка нагадує гігантське дзеркало

13 Липня 2023 00:56
Дослідники помітили надзвичайну планету за межами Сонячної системи. Вона обертається навколо сонцеподібної зірки кожні 19 годин та оповита хмарами з титану й силікатів, які відбивають світло.

Планета за розмірами трохи більша за Нептун, пише Reuters з посиланням на журнал Astronomy & Astrophysics, передає УП. Життя.

«Це гігантське дзеркало в космосі», – сказав астроном Джеймс Дженкінс з Університету Дієго Порталеса в Чилі.

Хмари навколо планети LTT9779b відбивають близько 80% вхідного світла. А це – найбільший показник у Всесвіті.

Для порівняння, у Сонячній системі Венера – найяскравіший об'єкт. Вона відбиває близько 75% вхідного світла, а Земля – лише 30%.

Планета LTT9779b і її зірка розташовані в галактиці Чумацький Шлях приблизно за 264 світлові роки від Землі.

Читати ще: Учені з’ясували, що внутрішнє ядро Землі не таке тверде, як вважали раніше

Науковці вивчали планету за допомогою орбітального телескопа CHEOPS Європейського космічного агентства.

Діаметр планети-дзеркала приблизно в 4,7 раза більший, ніж Землі. Вона обертається дуже близько до своєї зірки – навіть ближче, ніж Меркурій до Сонця. Завдяки бурхливому сонячному випромінюванню температура поверхні становить близько 1800°C, тож вона гарячіша за розплавлену лаву.

Науковці наголошують, що з такими характеристиками та розташуванням дуже дивно, що у LTT9779b є атмосфера. Цікаво, що вона складається з тих елементів, з яких складається більшість гірських порід у земній корі.

«Ми навіть думаємо, що хмари можуть конденсуватися в краплі, і в деяких частинах атмосфери може випадати титановий дощ», – припускає дослідник Дженкінс.

Читати ще: Телескоп Hubble сфотографував «галактичного сусіда» Чумацького Шляху

Співавтор дослідження Вів’єн Парментьє з Франції додає, що наявність атмосфери у LTT9779b робить її «планетою, яка не має існувати».

«Супервідбивальний хмарний покрив, ймовірно, допоміг зупинити планету від занадто сильного нагрівання та позбавлення її атмосфери. Це досить унікально, оскільки всі інші планети з такою температурою, які є достатньо великими, щоб зберегти свою атмосферу, занадто гарячі, щоб утворювати хмари, і тому темні, як вугілля», – зазначає Парментьє.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus