USD 41.55 41.97
  • USD 41.55 41.97
  • EUR 41.80 42.10
  • PLN 10.50 10.70

Арттерапія глиною: у луцькій художній школі вчилися ліпити слона

19 Червня 2022 23:31
За одним столом в художній школі Луцька діти з усіх куточків України. Понад три місяці вони приходять сюди, аби навчитись малярству, художньому мистецтву в рамках проєкту арттерапії.

Журналісти разом з дітьми на уроці зі скульптури вчилися ліпити слона. Що з цього вийшло - у сюжеті 12 каналу.

Арттерапія в художній школі триває від березня. Понад сто дітей приходять сюди, аби відвідувати найрізноманітніші уроки. Тут були малярство і живопис, а сьогодні тепер маємо нагоду відвідати урок зі скульптури й побачити, що таке ліпити зі справжньої живої глини.

Степан Карпусь із Харкова разом із шестирічним сином Власом беруть перший шматок глини. Понад три місяці вони живуть в Луцьку і відвідують Луцьку художню школу в рамках проєкту арттерапії.

«Ми й малювали, й аплікації робили, ліпили з глини, разом панно малювали, розмальовували писанки. Це надзвичайно великий спектр усякої творчості», – розповідає чоловік.

Такої можливості займатись творчістю родина в рідному Харкові не мала. Саме Луцьк став місцем тимчасового перебування. Але усі вироби, які вдалось зробити тут, заберуть додому, щойно стихне війна.

«Надія є завжди, ми мріємо повернутись додому. Але ситуація в Харкові зараз надзвичайно важка. Було якесь поліпшення, але знову йде загострення, а ми з регіону, який найближче до Бєлгородської області, і там обстановка дуже складна», – каже Степан Карпусь.

Складна ситуація вдома і війна зібрали цих дітей за одним столом. До них охоче долучається й малеча з Луцька. Тож в кабінеті арттерапії на занятті майже всі куточки України. Діти і їхні батьки вчаться відпускати минуле під час ліплення.

«Те, що дійсно в них на серці, якийсь настрій, чи переживання, чи негативні емоції – щоб вони могли вилити в цей виріб», – пояснила викладачка скульптури Луцької художньої школи Наталія Пилипчук.

Як зліпити слона, який, до речі, є символом одного із луцьких парків, вчили на черговому занятті.

«Вони просто поринають у свої якісь спогади. Я їх намагаюся спрямувати на якийсь мультик, який вони бачили, чи колись десь вони відвідували цирк. Щоб вони намагались згадати, поринути у щось позитивне», – зазначає викладачка.

Мама семирічної Олександри каже: діти після уроків діляться враженнями про отримані знання, розповідають про інші міста своїх однолітків і з нетерпінням чекають уроків.

«Ми почали відвідувати атртерапію з початку березня, і ми не думали, що дитина настільки зацікавиться. Дитина настільки в захваті від занять», – запевняє мама відвідувачки арттерапії Олена Чернета.

І поки слоненята учнів підсихають на дощечках в класі, в іншому кабінеті розпочинається арттерапія на гончарному крузі.

За кілька хвилин, об’єднавши зусилля усіх дітей, народжується спільний гончарний виріб.

«Це іде розвиток для фізичного і духовного тіла людини», – каже викладач скульптури Луцької художньої школи Анатолій Солтис.

Усі вироби дітей можна побачити в художній школі, хоча учасники арттерапії з неперпінням чекають, коли зможуть забрати скульптури до рідного дому. Наприклад, Анастасія з Харкова.

«Як можна його тут лишити… Хоча хотілося б щось подарувати місту Луцьку за такий прийом», – висловилася дівчина.

Аби художні спогади про наше місто полетіли у всі куточки України, Луцька міська рада і надалі сприятиме продовженню проєкту арттерапії в місцевій художній школі. Адже, як кажуть викладачі, вона надихає дітей на творчість, яка здатна зцілювати усі негаразди.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus