USD 41.30 41.60
  • USD 41.30 41.60
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.56 10.75

Армія РФ не має достатньо ресурсів на продовження інтенсивного наступу, – ISW

Сьогодні 15:01
Російські війська не мають достатньої кількості живої сили та матеріальних ресурсів для продовження інтенсивних наступальних операцій нескінченно довго на окремих ділянках фронту, тому оперативно значущі успіхи, ймовірно, і надалі «вислизатимуть» від них.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків ISW, поточна російська наступальна операція на сході України, ймовірно, досягне кульмінації в найближчі місяці, якщо не тижні.

У звіті зазначається, що російські сили нещодавно досягли помітних тактичних успіхів, але не продемонстрували здатності захопити оперативно важливі об’єкти. ISW розрізняє тактичні переваги, які мають значення на тактичному рівні, та оперативні переваги, що впливають на великі сектори всієї лінії фронту.

Читати ще: Україна планує мобілізувати 200 тисяч осіб, – ЗМІ

Аналітики ISW вважають, що захоплення Вугледара Росією саме по собі радикально не змінить оперативну ситуацію на заході Донецької області, і російським військам, ймовірно, буде важко досягти своїх оперативних цілей у цьому районі під час наступальної операції, що триває на заході Донецької області.

«Російські наступальні операції, які переслідують оперативно важливі цілі, як-от спроба захоплення Часового Яру або витіснення українських військ з лівого (східного) берега річки Оскіл, або зайшли в глухий кут, або мають лише дуже поступові досягнення протягом тривалого періоду часу, відповідно», – йдеться у звіті.

Як наголошується, російське військове командування готувало поточну наступальну операцію на кілька місяців наперед і накопичило оперативні резерви та ресурси для проведення операції, які в останні місяці виснажливих боїв, ймовірно, сильно зменшилися.

Читати ще: В Україні змінили порядок проходження ВЛК

За повідомленнями, росіяни хотіли створити нове угруповання з незадіяними оперативними резервами чисельністю до 70 тисяч осіб для наступу на півночі Харківщини у травні цього року та на Покровському напрямку влітку. Однак РФ втратила значну частину цих резервів під час наступу на цих двох напрямках, а також під час захисту Курської області, куди зайшли ЗСУ.

Війська РФ також продовжують зазнавати значних втрат у бронетехніці під час великих і невдалих механізованих штурмів по всій лінії фронту, зокрема на Донеччині. В ISW прогнозують, що попри накопичені запаси техніки для таких штурмів, у середньостроковій та довгостроковій перспективі обмеження запасів російської бронетехніки ставатиме дедалі більш відчутним. А поточне виснаження росіян у Донецькій області та подальша вимушена передислокація військ РФ у Курську область послаблять здатність Росії підтримувати наступальні операції на північному сході та на сході України. Хоча, припускають аналітики ISW, росіяни, швидше за все, продовжуватимуть зменшувати наступальну активність спочатку на менш пріоритетних ділянках фронту, аніж рівномірно по всій лінії фронту.

За прогнозом ISW, поточна російська наступальна операція, яка активізувалася влітку 2024 року, «ймовірно, досягне кульмінації у найближчі тижні й місяці». Однак російські війська можуть продовжувати проводити наступальні операції в значно меншому темпі по всій території України, вважають аналітики Інституту.

Як повідомляли, за даними Генштабу України, загальні бойові втрати російських військ у живій силі з 24 лютого 2022 року по 4 жовтня 2024 року складають близько 657 тисяч 940 осіб, зокрема за останню добу ліквідовані 1230 загарбників.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus