USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Археологи знайшли в Туреччині унікальні скульптури бога медицини Асклепія та його доньки

24 Травня 2024 00:16
Під час розкопок у стародавньому місті Лаодікея на території турецької провінції Денізлі, яке внесене до попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, знайшли статую бога медицини в грецькій і римській міфології Асклепія та голову статуї його доньки Гігієї.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на TRT Haber.

«Розкопки тривають у стародавньому місті Лаодікея, яке датується 5500 роком до нашої ери та є місцем розміщення семи церков, згаданих у Біблії», – повідомляє телеканал.

Під час розкопок, проведених у районі «Західного театру», цього року була знайдена статуя Асклепія, бога медицини в грецькій і римській міфології. Згодом була знайдена голова статуї його доньки Гігієї.

Читати ще: Підтвердили події з Біблії: артефакти з Міста Давида розкрили нові деталі

«Обидві статуї були виготовлені в класичному стилі у період пізнього періоду еллінізму – раннього періоду правління імператора Августа, 4 ст. до нашої ери. Статуї бога та богині здоров’я доводять існування медичної школи Герофілеон в адміністративному районі стародавнього міста Лаодікеї. Стародавній письменник Страбон згадував про важливих лікарів, які тут навчалися», – зазначив керівник розкопок у Лаодікеї професор Джеляль Шімшек.

Як повідомили в мінкультури та туризму Туреччини, окрім вказаних статуй на місці розкопок раніше було виявлено майже 15 скульптур.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus