USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.25 41.60
  • PLN 10.35 10.50

Археологи знайшли 1500-річний палац у стародавньому місті майя

15 Вересня 2023 00:20
Археологи знайшли палац у місті майя на південному сході Мексики. Він схожий на руїни в сусідній Гватемалі. За словами вчених, схожість може вказувати на «важливий» період міграції тисячі років тому.

Вказується, що палац був знайдений в археологічній зоні Кааба – доіспанського поселення, розташованого в штаті Юкатан. Кааба містить ряд споруд, включаючи палаци та храми, присвячені Чааку, богу дощу майя, повідомляє УНІАН.

За словами директора мексиканського Національного інституту антропології (INAH) Дієго Прієто Ернандеса, палац має головний фасад, що складається з портика з вісьмома пілястрами – неглибокими декоративними колонами, прикріпленими до стіни – і дев’ятьма отворами, а також прибудовою на 85 футів. Палац був прикрашений пір’ям і птахами, які були вирізані на його стінах. Дослідники вважають, що дах будівлі був зроблений з швидкопсувного матеріалу, такого як пальма гуано, яка не збереглася.

За словами Ернандеса, палац має деякі спільні риси з останками культури майя, знайденими в департаменті Петен в Гватемалі.

«Ми припускаємо, що Кааба була заснована в результаті важливої міграції з цього місця», – прокоментував Ернандес.

За даними INAH, артефакти, знайдені в різних частинах цього місця, вказують на те, що історія Кааби датується приблизно 400 роком до нашої ери.

Вчені вважають, що в той час на цьому місці проживала невелика громада мисливців-збирачів, оскільки ніяких значних архітектурних творів, датованих цим періодом, знайдено не було.

У наступні століття розвиток Кааби, ймовірно, йшов повільно, оскільки відсутність постійних джерел води обмежувала зростання населення. Перші свідчення монументальної архітектури на цьому місці, виявлені археологами, датуються приблизно 400 роком нашої ери.

Очевидно, місто процвітало між 750 і 900 роками нашої ери, досягнувши максимальної величі. Однак дані свідчать про те, що близько 950 року нашої ери правляча династія міста покинула його, хоча, за даними INAH, багато найбідніших жителів ще деякий час продовжували жити на периферії.

Нагадаємо, цивілізація майя розширювалася на територію нинішньої південно-східної Мексики, Гватемали, Белізу і західних районів Сальвадору і Гондурасу протягом більше 3000 років, аж до епохи іспанської колонізації.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus