USD 41.50 41.95
  • USD 41.50 41.95
  • EUR 41.65 42.00
  • PLN 10.50 10.70

Археологи виявили загублений континент, де раніше проживало пів мільйона людей

22 Січня 2024 00:18
Фахівці використовували сонарне картування для виявлення підводних річок і озер, що залишили свої відбитки на континенті, який тепер перебуває під водою біля берегів Австралії.

Дослідження, опубліковане в журналі Quaternary Science Reviews, пропонує новий погляд на той період, коли земля, що з’єднує Кімберлі та Арнемленд, була частиною Сахула – палеоконтиненту, що об’єднував сучасну Австралію, Нову Гвінею і Тасманію. Цей втрачений континент являв собою велику ділянку континентального шельфу, який утворював перехідний шлях від Індонезії до Австралії, пише NV.

Головний археолог і провідний автор дослідження Касіх Норман стверджує, що ця велика територія могла служити мостом для міграції від Індонезії до Австралії. Гідролокатори на кораблях виявили високі укривальні укоси, внутрішні моря і звивисті русла річок – всі умови, сприятливі для проживання людських громад.

Читати ще: У лісах Амазонки вчені знайшли давно загублене місто

Норман оцінює, що на цьому шельфі могло жити від 50 000 до пів мільйона людей. Дослідники також звернули увагу на археологічні дані, що вказують на зміни в генетиці та мистецтві печер у регіонах, які сьогодні перебувають на краю шельфу, близько 14 000 і 12 000−9 000 років тому.

Ці відкриття підкреслюють значення затонулих континентальних шельфів і можуть стати цінними для розуміння, як людство адаптувалося до змін клімату і підняття рівня моря в минулому.

Вчені сподіваються, що дослідження підштовхне до подальшого вивчення археологічних аспектів затонулих земель і застосування отриманих знань до майбутніх викликів кліматичних змін.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus