USD 41.15 41.47
  • USD 41.15 41.47
  • EUR 41.35 41.60
  • PLN 10.55 10.70

Антимонопольний комітет закрив справу «Роттердам+»

18 Грудня 2020 18:35
Антимонопольний комітет закрив справу за ознаками порушення НКРЕКП законодавства про захист економічної конкуренції щодо розрахунку у 2016-2017 роках ринкової ціни електроенергії (справа «Роттердам+» – ред.) через недоведеність порушення.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ, пише Економічна правда.

Зазначається, що справа була розпочата за інформацією НАБУ.

«У бюро зазначали, що Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг, протягом 2016-2017 років проводила розрахунок прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії з порушенням алгоритму, визначеного Порядком ОРЦ, шляхом ручного коригування прогнозованої ОРЦ за попередній розрахунковий період на користь ТЕС.

Порушення алгоритму могло свідчити про повернення до «ручного режиму» та суб’єктивного ціноутворення для теплових електростанцій (ТЕС). Це могло надати останнім переваги порівняно з іншими учасниками ринку (конкурентами), зокрема атомними електростанціями (АЕС) (за інформацією НАБУ та ДП «НАЕК » Енергоатом)», – йдеться у повідомленні.

За результатами розгляду справи АМКУ дійшов висновку, що цінова конкуренція на ринку генерації у моделі ринку, що існувала до 01.07.2019 року, у зв’язку з значним державним впливом була обмеженою.

«Протягом 2016-2017 рр. не відбулося суттєвої зміни часток суб’єктів господарювання на ринку. А також, жодного із крупних гравців не було усунуто з ринку.

Показники фактичної рентабельності усіх видів генерації у 2017 році засвідчили тенденцію до зниження у порівнянні із попереднім роком... Жодна експертиза, наявна в матеріалах справи, не встановлює факту та розміру збитків, завданих учасникам ринку генерації електричної енергії, тобто потенційним конкурентам ТЕС», – йдеться у позиції АМКУ.

Читати ще: Схема Роттердам+: як українці переплатили Ахметову понад 25 мільярдів

«Таким чином, зібраними у справі доказами не підтверджується інформація про те, що дії НКРЕКП призвели до надання окремим суб’єктам господарювання або групам суб’єктів господарювання пільг чи інших переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів», – йдеться у висновку Комітету.

Відтак провадження у справі закрили через недоведеність порушення, додали в АМКУ.

У відомстві також зазначили, що відсутність в діях компаній чи органів влади порушення законодавства про захист економічної конкуренції не виключає можливого порушення інших норм законодавства.

Нагадаємо, слідство у справі «Роттердам+» зафіксувало факти, які можуть свідчити про вплив групи компаній («ДТЕК» – ред.) – ініціатора запровадження формули – на кадрові призначення у владі, «наслідком чого стала кардинальна зміна позиції профільного міністерства у питанні відшкодування збитків», завданих через дію формули. У справі про штучне завищення ціни на вугілля і електроенергію за формулою «Роттердам+» з’явилися результати нової експертизи, яка встановила наявність збитків від формули у розмірі 40 млрд грн.

Читати ще: Навіщо Ахметов і Порошенко придумали «Роттердам+». Розслідування
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Я Показати IP 18 Грудня 2020 18:58
сволочі......
Денис Показати IP 18 Грудня 2020 20:34
Послідовники Кучми каста " недоторкані"!
Лучанин Показати IP 18 Грудня 2020 22:47
Ото і вся робота антимонопольного комітету. Ніякого толку від того комітету.
Отакої Показати IP 19 Грудня 2020 09:45
Абирвалг,абирвалг,бариги,свинарчуки....вже накінець заспокоїлись,борцуни з корупцією.Вас в черговий раз "кинули",вже одні гулі на макітрі,а ви і далі вірте популістам.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus