USD 42.80 43.20
  • USD 42.80 43.20
  • EUR 42.75 43.05
  • PLN 10.20 10.40

NYT показало нові докази звірств росіян в Бучі: перед розстрілом людей зняли камери. 18+

20 Травня 2022 08:09
З’явилися нові докази звірств, які коїли російські окупанти, поки їх не вибили з Київщини. Зокрема, оприлюднили відео очевидців, на яких видно момент, перед тим, як розстріляли полонених.

Оприлюднили ці матеріали 19 травня в матеріалі The New York Times. Журналісти видання також показали фото місця, де виявили тіла 8 вбитих після запису відео чоловіків, передає 24 канал.

Зверніть увагу! На деяких із зображень є тіла людей. Тому не рекомендуємо до перегляду вразливим і неповнолітнім!

Страта чоловіків, про яку мовиться, сталася 4 березня. На записах камер спостереження з міста помітно, що чоловіків практично гнали до місця вбивства колоною.
Один військовий йшов збоку біля першого полоненого. Люди були зігнуті й трималися за пояс того, хто попереду. Ймовірно, це було потрібно, оскільки в чоловіків були зав’язані очі. Попри таке становище полонених, позаду все одно біг російський військовик і цілився в них.

Читати ще: «Російські солдати кинули гранату в укриття. Людські рештки збирали у відро», – мешканка Бучі про жорстокість окупантів

«Ідіть праворуч, с*ка», – наказував один із солдатів.
Пропаганда Кремля багато разів повторювала, що кадри з Бучі фальшиві. Мовляв, навіть «тіла на записах рухаються». Коли в цю цинічну брехню ніхто не повірив, вони вже визнали, що дійсно вбивства були. Проте медійні посіпаки Путіна в цьому одразу звинуватили українських військових.

Проте журналісти NYT змогли знайти відео очевидців, яке вкотре спростувало ці заяви пропагандистів. На записі, який зняли жителі міста 4 березня, видно цих же полонених, яких женуть військові.
Ідентифікували полонених завдяки світшоту

На те, що це ті ж чоловіки, яких гнали вулицею, вказує одяг людей, яких заводять у двір і просто кидають на холодну землю. Зокрема, блакитний світшот одного з полонених. Поряд також видно БТР росіян із їхньою «фірмовою» позначкою «V».

«Ось же виродки (Росіяни – Ред.). Ось там, біля паркану, лежать заручники. Раз, два, три, точно, чотири, п’ять, шість», – рахував полонених автор відео.

Читати ще: Роздягнули догола, били та вимагали здати позиції ЗСУ: 22-річний житель Бучі дивом вижив після знущань кадировців

Загалом там було 9 осіб, яких утримували біля кількаповерхової будівлі. Тоді їх бачили живими востаннє.
На цьому відео закінчується. Але одразу вісім свідків розповіли журналістам, що сталося далі. Солдати потім ще раз підняли чоловіків і повели за сусідню будівлю – Яблунська, 144. Її захопили одразу після заходження десантників ворога в місто, а потім перетворили на імпровізовану базу. Саме за цією спорудою пролунали постріли й 8 полонених вже не повернулися.

Читати ще: «Чорний мішок №310»: у Бучі опізнали та поховали «чоловіка на велосипеді», родичі якого втекли від звірств окупантів до Луцька

Журналістам вдалося знайти відео, яке підтвердило слова свідків. Його зняли коптером в Бучі наступного дня після розстрілу. На ньому, зокрема, видно й цю будівлю, за якою відбулася страта.
На запис виділили момент, де було видно трупи, які лежали на землі. Поруч просто стояли двоє російських солдатів. Серед тіл виднівся і яскраво-блакитний спалах, який був тим світшотом полоненого.
Коли наші захисники вибили цих нелюдів із Київщини, в області почали знаходити багато братських могил. Однак у Бучі більшість тіл лежали просто посеред вулиці чи у дворах. Так і було з цими полоненими, яких розстріляли на Яблунській. Їх там виявили після звільнення міста 3 квітня.
З іншого боку споруди стояла російська військова техніка. Там помітили вантажівку та бронетранспортер із тими ж знаками «V». Тому це підтверджує – росіяни займалися в Бучі геноцидом.
Росіяни розстрілювали більшість із цих полонених, коли ті були зі зв’язаними руками. Згодом журналісти змогли встановити їхні особи.
Росіяни тоді стратили:

Анатолія Прихідка;

Андрія Матвійчука;

Андрія Вербового;

Дениса Руденка;

Андрія Дворнікова;

Святослава Туровського;

Валерія Котенка;

Віталія Карпенка.

Як ми писали, свідчення очевидців, повідомлення в соцмережах, покинуті документи й навіть лист від коханки дозволили ідентифікувати кількох російських солдатів і командирів, які брали участь в окупації Бучі під Києвом.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus