USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.30 41.60
  • PLN 10.60 10.80

9 липня: свята, події, факти. День знищення стрілецької зброї та перший у світі тенісний турнір

9 Липня 2022 00:00
9 липня відзначають Міжнародний день знищення стрілецької зброї, заснований Організацією Об’єднаних Націй в 2001 році.

Цього дня в Аргентині святкують День Незалежності, в Австралії та Палау – День Конституції, День податкової служби в Казахстані, Національний день цукрового печива у США.

9 липня вшановують пам’ять Преподобного Давида Солунського.

Іменини за православним календарем святкують Денис, Іван, Тихон, Давид.

Народилися:

Цього дня народилися англійський астроном, син Чарльза Дарвіна Джордж Дарвін, болгарський поет Іван Вазов, канадський спортивний функціонер, президент Національної хокейної ліги в 1946-1977 роках Кларенс Кемпбелл, український учений, академік-засновник Національної Академії педагогічних наук України Костянтин Кульчицький, американський державний діяч Дональд Рамсфелд, англійський рок-барабанщик Джон «Мітч» Мітчелл, американський кіноактор і продюсер Том Хенкс, американська співачка й акторка, екс-солістка групи Hole Кортні Лав (Лав Мішель Гаррісон).

Події:

1357 – король Карл IV заклав в Празі Карлів міст.

1877 – перший фінал тенісного турніру у Вімблдоні, переможцем став Спенсер Гір.

Чемпіонат уперше проведено під егідою Всеанглійського клубу лаун-тенісу й крокету в 1877 році на кортах поруч з вулицею Ворпл-Роуд у передмісті Лондона Вімблдон. Матчі проходили лише в одиночних чоловічих розрядах. Перше змагання було організоване в добродійних цілях – потрібно було зібрати гроші на ремонт газонокосарки. У чоловічому одиночному турнірі взяли участь 22 гравці. Це був перший організований тенісний турнір в світі. Його чемпіоном став 27-річний Спенсер Гір. Він отримав в якості призових 12 гіней.

1900 – Королева Вікторія схвалила Закон про утворення Австралійської федерації, на підставі якого створена нова держава Федерація Австралії (з 1 січня 1901 року).

1928Сталін висунув гасло про загострення класової боротьби у міру просування до соціалізму.

Сталін висунув тезу про те, що при переході до соціалістичного суспільства класова боротьба набуває особливо гострого характеру – незадоволені залишки експлуататорських класів чинять шалений опір побудові нового життя. Як наслідок, наприкінці 20-их і впродовж 30-их років у Радянському Союзі велася особливо жорстка політика щодо дрібної буржуазії, відома під назвою сталінські репресії.

1955 – заснований Пагуошський рух учених за мир, роззброєння і міжнародну безпеку (опубліковано Маніфест Рассела-Ейнштейна).

2002 – Організація Африканської Єдності, яка об’єднує 53 держави Африки, офіційно перетворена в Африканський союз.

Адміністративним центром організації є місто Аддис-Абеба, столиця Ефіопії. Серед планів Африканського Союзу введення єдиної валюти (афро) та створення спільних збройних сил, як і інших атрибутів країни, таких як Кабінет міністрів при голові урядової організації. Метою Союзу є допомога забезпечення в країнах Африки демократії, прав людини і стабільної економіки та, особливо, забезпечення припинення всіх міжафриканських конфліктів та створення ефективного спільного ринку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus