USD 41.05 41.35
  • USD 41.05 41.35
  • EUR 41.15 41.50
  • PLN 10.35 10.45

9 лютого: події, факти, дні народження

9 Лютого 2020 00:00
50-річний ювілей святкує лучанин Валерій Губа. Компаньйони по веломандрівках, друзі та знайомі вітають його з цією подією, бажають залишатись таким ж невтомним, життєрадісним та активним. Міцного здоров‘я, приємних сюрпризів долі і благополуччя!

Сьогодні у світі відзначають міжнародний день стоматолога. Виникнення свята пов'язують з Святою Аполлонією, яка 9 лютого 249 року прийняла мученицьку смерть. У 300 році Аполлонія була канонізована як свята мучениця. В Україні цей день відзначають з 1993 року.

Інформаційне агенство Волинські Новини вітає колектив Луцької міської клінічної стоматологічної поліклініки з професійним святом! Щиро бажаємо міцного здоров'я, щастя, сімейного затишку і любові. Хай ваші дні будуть сповнені радості, натхнення та хороших моментів і нехай у житті все й завжди вдається!
День народження 9 лютого святкують журналіст Василь Бідун та заслужена артистка України Людмила Дяченко.
 Василь Бідун
Василь Бідун
Редакція вітає усіх, хто відзначає день народження та професійне свято. Бажає міцного здоров’я, мирного неба, міцності духу і наснаги для здійснення всього задуманого на довгі-довгі роки.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Торік у Луцьку вперше відбувся всесвітній бал для людей з інвалідністю. Гостями «Night to Shine» стали 80 людей. Їх возили на лімузині, організували святковий макіяж і зачіски, коронували і влаштовували фотосесії. До організації свята долучилося близько 150 волонтерів.

У 2018 році кіберполіцейські, які проводили обшуки в ЛНТУ опублікували відео слідчих дій, на якому зафіксовано 6 ферм, загальна вартість яких може становити від 500 тисяч до мільйона гривень.

У 2017 році в центрі Луцька загорівся капот автомобіля Mersedes-Benz, який належить депутату Луцької міської ради Андрію Козюрі.

У 2016 році у Луцьку з'явився найпатріотичніший будинок в кольорах національного прапора з красивим народним орнаментом.

У 2015 волинянин підкорив серця жюрі конкурсу «Голос країни. Діти». Олександр Чишій з Володимира–Волинського взяв участь у проекті та обрав собі наставницю Тіну Кароль.

Народилися:

Цього дня народилася перша жінка-сенаторка у сенаті Речі Посполитої 1922-1927 років від Волині Олена Левчанівська, узбецький поет Алішер Навої, німецький інженер, конструктор першого «Мерседеса» Вільгельм Майбах, 9-й президент США Вільям Гаррісон, австрійський композиторАльбан Берг, французький біохімік, Нобелівський лауреат Жак Моно, український політик, міністр освіти і науки України у 2005-2007 роках Станіслав Ніколаєнко, український боксер-професіонал Ісмаїл Сіллах.

Сталося:

1648 – Богдана Хмельницького обрано гетьманом України.

1667 — укладено перемир'я між Річчю Посполитою і Московською державою, за яким Україну поділено навпіл.

1722 – в Петербурзі видано указ Петра І про висилку 10 тисяч козаків на будівництво Ладозького каналу і 10 тисяч козаків – на будівництво Донського каналу.

1893 – у паризькому кабаре «Мулен Руж» під час вечірки, влаштованої студентами, відбувся перший у світі сеанс стриптизу. Під час імпровізованого конкурсу краси модель під сценічним псевдонімом Мона скинула з себе весь одяг. Її арешт поліцією і штраф у розмірі 100 франків викликали заворушення на вулицях.

1895 – день народження волейболу. У місті Холіок, штат Массачусетс, у спортзалі Асоціації молодих християн, керівник Молодіжної християнської організації з фізпідготовки Вільям Морган придумав нову командну гру в м'яч над сіткою.

1900 – 20-річний американський тенісист Дуайт Девіс заснував названий на його честь турнір чоловічих тенісних збірних різних країн.

1918 — війська Червоної армії під командуванням Михайла Муравйова зайняли столицю УНР Київ.

1918 – у Бресті підписано мирний договір, за яким Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина і Болгарія визнали Українську Народну Республіку самостійною державою. Це був перший мирний договір у Першій світовій війні.

1931 – урочисте відкриття і перший знімальний день Центральної фабрики «Союзкіно» (надалі «Мосфільм»).

1931 – російський співак Федір Шаляпін відсудив 10 тисяч франків у Радянського комерційного бюро в Парижі за піратське тиражування його пісень в СРСР.

1942 – у Києві гітлерівці заарештували Олену Телігу та інших представників української інтелігенції, в основному членів ОУН.

1955 – міністром оборони СРСР призначений маршал Георгій Жуков.

1960 – відкрито перші вісім зірок на Алеї Слави, яку облаштували в Голлівуді. Почесних відзнак удостоїлися акторки Джоан Вудворд, Олів Борден, Луїза Фазенда, актори Рональд Колман, Престон Фостер, Барт Ланкастер, Едвард Седжвік та Ернест Торренс.

1984 – продовження «епохи пишних похоронів»: помер генеральний секретар ЦК КПРС, голова президії Верховної ради СРСР Юрій Андропов.

1991 – більше 90% мешканців Литви проголосували на національному референдумі за незалежність країни.

1998 – замах у Тбілісі на президента Грузії Едуарда Шеварднадзе.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus