USD 41.25 41.55
  • USD 41.25 41.55
  • EUR 41.40 41.70
  • PLN 10.56 10.67

8 жовтня: свята, події, факти. День юриста та заснування греко-католицької церкви

Сьогодні 00:00
8 жовтня професійне свято в українських правників – День юриста.

У США – День вареників, День гри в салки, День сендвіча «Флаффернаттер», в Хорватії – День Незалежності, в Індії – День військово-повітряних сил, у Перу – День військово-морських сил, в Аргентині - День сільських працівників та День студентської солідарності.

8 жовтня в церковному календарі — день пам’яті святої преподобної Пелагії. Вона жила в III столітті в місті Тарсі, Кілікійської області Малої Азії. Вона була дочкою впливових язичників, але, почувши проповідь про Ісуса Христа, вирішила присвятити своє життя Богові. Пелагія відмовилася від земного шлюбу зі спадкоємцем імператора Діоклетіана, стверджуючи, що є зарученою з Сином Божим. Після хрещення вона почала проповідувати християнство, що викликало гнів її матері та імператора. Діоклетіан засудив Пелагію на муки, але вона мужньо прийняла свою долю, увійшовши до розпеченої печі з молитвою.

8 жовтня День ангела відзначають: Василь, Віктор, Володимир, Дмитро, Іван, Микола, Павло, Петро, Єлизавета, Марія, Надія, Таїсія, Тетяна.

Цього дня народилися шотландський священник, який організував перший у світі ощадний банк, Генрі Дункан; український спортсмен Іван Піддубний; тричі президент Аргентини, генерал Хуан Домінго Перон; український живописець-пейзажист Олекса Булавицький; радянський архітектор Олексій Щусєв; українська радянська льотчиця Поліна Осипенко; американський письменник-фантаст Френк Герберт; український театральний діяч, учений Ігор Безгін; американський кіноактор Майкл Дудікофф; американська акторка Сігурні Вівер; чотириразовий чемпіон та багаторазовий призер Літніх Паралімпійських ігор Олексій Федина.

Події

1085 – у Венеції освячений Собор Святого Марка.

1596 – підписано Берестейську унію, створено греко-католицьку церкву.

1886 – Харківська міська публічна бібліотека прийняла перших відвідувачів.

1895 – прояпонський переворот в Сеулі, вбивство королеви Мін.

1896 – вперше опублікований індекс Доу-Джонса, що став головним показником ситуації на американських біржах.

1914 – уперше під час Першої світової війни застосовано бомбардувальну авіацію.

1918 – польська регентська рада проголосила незалежність Королівства Польща.

1938 – в Ужгороді створено перший уряд автономного Закарпаття, яке з 30 грудня 1938 р. почало називатися Карпатською Україною.

1941 – німецька армія вийшла до Азовського моря. Був зданий Маріуполь. Під час боїв потрапила в оточення 18-та армія Південного фронту. До полону потрапило понад 100 тисяч червоноармійців.

1942 – у Почаєві підписано Акт про об’єднання Української автокефальної православної церкви та Автономної православної церкви.

1945 – інженер зі штату Массачусетс Персі Спенсер запатентував мікрохвильову піч.

1967 – спецзагін болівійської армії взяв у в полон Ернесто Че Гевару. Наступного дня його розстріляли.

1977 – Організація Українського визвольного фронту провела в Нью-Йорку мотопохід під гаслом «Проти поневолення України московським комунізмом».

1991 – Верховна Рада України ухвалила закон про громадянство України.

1993 – Україна розпочала спецоперацію з евакуації грузинських біженців з Абхазії.

1996 – у Мадриді міністри закордонних справ України та Іспанії підписали Договір про дружбу та співробітництво між двома країнами.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus