USD 41.40 41.80
  • USD 41.40 41.80
  • EUR 41.35 41.60
  • PLN 10.60 10.80

7 вересня: свята, події, факти. Початок заселення українцями Кубані та перший професійний боксерський поєдинок

7 Вересня 2021 00:00
Сьогодні в Україні відзначають День воєнної розвідки.

Ця дата була обрана не випадково. Саме в цей день, в 1992 році вийшов Указ Президента України, який відкрив нову сторінку в історії оборонного відомства суверенної держави. Цим документом розпочато сучасну історію української військової розвідки. Робота військового розвідника - це глибокі знання, відмінна підготовка і безцінний досвід ведення розвідувальної діяльності.

Окрім цього, Бразилія святкує День незалежності. У цей день в 1822 році імператор Бразилії Педру I офіційно проголосив незалежність від Португалії.

Іменини сьогодні святкують Варсіс, Варфоломій, Євлогій, Епіфан, Іван, Міна, Ренат, Тит.

Народилися:

Цього дня народилися український художник, педагог і громадський діяч Олександр Мурашко, український поет, представник розстріляного відродження Михайло Пронченко, американський кардіохірург Майкл Дебейкі (першим у світі провів успішну операцію з аорто-коронарного шунтування, у 1996 році консультував російських лікарів під час підготовки операції на серці президента Єльцина), українська співачка (сопрано), педагог, композитор Ірина Вілінська, український педагог, краєзнавець Володимир Голубченко, українська співачка, заслужена артистка України Маріанна Лаба, українська письменниця Софія Майданська, український звукорежисер, аранжувальник і музичний продюсер Володимир Бебешко.

Події:

1792 — перша група колишніх козаків під командою полковника Сави Білого висадилася в Тамані. Цю дату звичайно вважають за початок заселення українцями Кубані.

Із 1794 року, коли почалася основна міграція на Чорноморію, до 1865 з України на Кубань переселили 158 тисяч українців. Найбільше до Кубанської області емігрувало вихідців з Харківської, Полтавської, Катеринославської та Чернігівської губерній. Друга хвиля переселень козаків – з Задунайської Січі, реєстрового козацтва з Полтавщини та Чернігівщини – відбувалася упродовж 1802–1811 років. Від 1809 до 1849 року на Кубань з України було переселено майже 109 тисяч осіб.

Перепис населення 1926 року засвідчив, що на Кубані в той час проживало 1,6 мільйона українців, тобто 49,2% населення. За переписом 2002 лише 0,9% населення Краснодарського краю ідентифікувало себе як українців. Під час цього перепису «козаками» записалися 17,5 тисячі осіб, інше населення, що має українське походження, записалося росіянами.

1812 — Наполеон розбив росіян під Бородіно.

Бородинський бій є одним з найкривавіших у XIX столітті. За найскромнішими оцінками сукупних втрат, кожну годину на полі гинуло 2 500 осіб. Деякі дивізії втратили до 80% складу. З боку французів було зроблено 60 000 гарматних і майже півтора мільйони рушничних пострілів. Невипадково Наполеон назвав битву під Бородіно своїм найвеличнішим боєм, хоча його результати більш ніж скромні для звиклого до перемог великого полководця.

Кількість загиблих була набагато вища ніж офіційна кількість убитих на полі бою. До жертв битви варто віднести і поранених, пізніше померлих. Восени 1812 року росіяни спалили і поховали тіла тих, хто залишалися на полі бою. Згідно з інформацією військового історика, генерала Михайловського-Данилевського, всього було поховано і спалено 58 521 тіл убитих. Російські історики і, зокрема, співробітники музею-заповідника на Бородінському полі, оцінюють кількість похованих на полі в 48-50 тисяч чоловік. Згідно з даними А. Суханова, на Бородінському полі і в навколишніх селах поховано 49 887 загиблих. Обидва полководця записали на свій рахунок перемогу.

Так, імператор Олександр I оголосив про Бородинську битву, як про перемогу. Князь Кутузов був переведений у генерал-фельдмаршали з даруванням 100 тисяч рублів. Усім учасникам битви - нижнім чинам - було подаровано по 5 рублів на кожного.

1892 у США відбувся перший професійний боксерський поєдинок за сучасними правилами - в боксерських рукавичках і з трихвилинним раундами.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus