USD 41.30 41.60
  • USD 41.30 41.60
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.55 10.75

6 вересня: свята, події, факти. День боротьби з прокрастинацією у світі та День адміністратора ЦНАПу в Україні

Сьогодні 00:00
В Україні сьогодні – День адміністратора ЦНАПу. У світі – День боротьби з прокрастинацією, День читання книг.

У Болгарії – День об’єднання, у Болівії – День відпочинку та спорту, у Пакистані – ень армії, у Королівстві Свазіленд – День Незалежності, на Бонайрі – День прапора, у ПАР – День секретаря, в Аргентині Національний день зв’язків з громадськістю, у США – Національний день кавового морозива.

6 вересня в церковному календарі – диво архистратига Михаїла. Воно сталося в IV столітті в місцевості Хони (сучасна Туреччина). За переказами, біля храму, збудованого на честь архистратига Михаїла, розташовувалося цілюще джерело. Один язичник, якому уві сні з’явився архангел Михаїл, отримав обіцянку, що його німа дочка зцілиться, якщо вип’є води з цього джерела. Так і сталося, після чого чоловік увірував, охрестився разом з родиною і побудував храм.

Іменини сьогодні світкують Андрій, Всеволод, Давид, Денис, Дмитро, Іван, Кирило, Костянтин, Макар, Михайло.

Цього дня народилисяфранцузький політичний діяч, учасник Американської війни за незалежність, Великої французької революції та Липневої революції 1830 року Марі Жозеф де Лафаєт, британський хімік і фізик, відомий теорією корпускулярної будови матерії та дослідженнями кольорової сліпоти, Джон Дальтон, американська громадська діячка, соціолог і філософ, лауреатка Нобелівської премії миру Джейн Аддамс, український математик, почесний академік АН СРСР Дмитро Граве, британський фізик, лауреат Нобелівської премії Едвард Епплтон, український письменник, драматург Іван Микитенко, англійський фізик-експериментатор, творець кварцових і атомних годинників Льюїс Ессен, легендарний бразильський футболіст Леонідас да Сілва, британський музикант, лідер рокгурту Pink Floyd Роджер Вотерс, заслужений журналіст України, волинянин Святослав Крещук,вокалістка ірландської групи The Cranberries Долорес О'Ріордан, вокалістка шведської групи The Cardigans Ніна Перссон.

Події

1716 – у Бостоні закінчилося будівництво першого американського маяка.

1770 – почалося будівництво Олександрівського форштадта, з якого згодом виросло місто Олександрівськ (тепер Запоріжжя).

1776 (ніч проти 7 вересня) – під час війни північно-американських штатів за незалежність американська субмарина Turtle провела першу у світі підводну атаку (спроба підірвати британський корабель Eagle).

1819 – Томас Бланчард запатентував токарний верстат.

1852 – у Манчестері відкрито першу безплатну бібліотека Великої Британії.

1859 – в дагестанському аулі Гуніб російські війська полонили Імама Шаміля, духовного та політичного лідера мусульман Північного Кавказу, чим припинили регулярний спротив народів Чеченії та Дагестану.

1873 – створено Шотландську федерацію футболу, одну з найстарших у світі.

1885 – Князівство Болгарія і напівавтономна область Османської імперії Східна Румелія оголосили про об'єднання.

1891 – зійшовши з пароплава «Орегон» у порту Квебек, уродженці села Небилів Іван Пилипів і Василь Єлиняк започаткували хвилю української еміграції до Канади.

1928 – затверджено новий український правопис («скрипниківський»), що діяв до 1933 року.

1939 – Третій Рейх окупував Краків.

1952 – у Женеві підписано Всесвітню конвенцію про авторське право.

1989 – через комп'ютерну помилку 41 тисяча парижан одержали листи, які сповіщали про те, що замість порушень правил дорожнього руху вони скоїли вбивства й грабежі.

1991 – на засіданні Держради СРСР визнано незалежність Литви, Латвії та Естонії.

2007 – Національний банк України випустив у обіг пам'ятну монету «Іван Богун» із серії «Герої козацької доби».

2022 – початок контрнаступу України в Харківській області.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus