USD 39.80 40.10
  • USD 39.80 40.10
  • EUR 39.90 40.20
  • PLN 9.85 10.10

6 травня: свята, події, факти. Поливаний понеділок та День піхоти ЗСУ

6 Травня 2024 00:00
У 2024 році на 6 травня припадає Обливаний понеділок (також Поливаний, Великодній, Світлий, Волочильний понеділок) – другий день Великодніх свят.

Цього дня в Україні святкують День піхоти ЗСУ. Свято було започатковане указом президента 19 квітня 2019 року. Цього дня прийнято вшановувати військовослужбовців, які роблять все можливе задля збереження української свободи та суверенітету. Дату обрали не випадково – саме цього дня 1648 року поблизу Жовтих Вод відбулася битва, в якій військо Запорізьке отримало перемогу над поляками. Ця битва увійшла в історію, тому що для козаків вона стала першою переможною у Національно-визвольній війні.

Також 6 травня відзначають День поширення інформації про дитячий інсульт, Міжнародний день проти дієти, День розмальовки, День без домашніх завдань, День вуличного музиканта, Всесвітній день садівництва, Міжнародний день дронів та Міжнародний день жінок на мотоциклах.

На Кіпрі – Свято квітів, у США – День медсестер, День подяки туристам, День напоїв, День млинців «Сюзетт», у Болгарії – День хоробрості, в Туреччині – Свято зустрічі весни, або Хедерлез, на Ямайці – День вчителя, у Лівані, Сирії, Габоні – День мучеників.

Цього дня народилися один із лідерів Великої французької революції Максимільєн Робесп’єр, австрійський лікар-психіатр і психолог, засновник психоаналізу Зигмунд Фрейд, український політичний і громадський діяч, науковець і публіцист Мирослав Прокоп, білоруський радянський льотчик, Герой Радянського Союзу Микола Гастелло, український поет, політик, громадський діяч Микола Горбаль, британський політичний і державний діяч, прем’єр-міністр Великої Британії у 1997-2007 роках Тоні Блер, американський кіноактор Джордж Клуні, український футболіст Олександр Рикун.

Події

1682 – указом короля Франції Людовіка XIV місцем перебування двору та головною королівською резиденцією став Версаль.

1686 – підписано «Вічний мир» між Польщею й Московською державою.

1833 – у США зробили перший сталевий плуг.

1840 – Англія випустила свою першу поштову марку, однопенсову Королеву Вікторію («Чорний пенні»).

1872 – в Англії засновують футбольний Кубок.

1889 – У Парижі завершили будівництво Ейфелевої вежі.

1920 – завершується Перший зимовий похід Армії УНР (вона пройшла 2500 км, воюючи проти білих і червоних, вистояла і вдало виконала завдання попри хвороби і холод).

1937 – у штаті Нью-Джерсі (США) при приземленні вибухає найбільший у світі німецький трансатлантичний цепелін-велетень дирижабль LZ 129 «Гінденбург», через що гине 35 людей (13 пасажирів та 22 чоловіка обслуги) (це стало кінцем епохи дирижаблів).

1953 – американський хірург Джон Гібон першим успішно застосував «штучне серце-легені».

1968 – у зв’язку з вуличними боями у Парижі французька влада закриває університет Сорбонна.

1987 – на літаку Ан-124 встановлюють світовий рекорд дальності перельоту по замкнутому маршруту (20150,92 км).

1990 – відкривають державний кордон між Молдовою та Румунією.

1991 – український стрибун із жердиною Сергій Бубка в Японії установив світовий рекорд, стрибнувши на 6 м і 7 см.

1994 – королева Великої Британії Єлизавета II та президент Франції Франсуа Міттеран урочисто відкрили «Євротунель» між Францією й Англією під протокою Ла-Манш.

2023 – Коронація Чарльза ІІІ та королеви-консорта Камілли.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus