USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

5 листопада: свята, події, факти. День рудих та випуск гри «Монополія»

Сьогодні 00:00
5 листопада світ відзначає День клоуна, День розглядання старих фотографій та Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі.

У США – День рудих, День американського футболу, День «Чоловіки готують вечерю», в Індії – Свято заміжніх жінок «Карва Чаутх», у Вірменії – День розвідувальних військ, у Перу – День Пуно, в Британії – День Гая Фокса, у Панамі – День незалежності Колона.

5 листопада в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Галактіона та Епістими.

Іменини сьогодні у Гавриїла, Григорія, Тимофія.

5 листопада на світ з’явилися український поет Яків Щоголев, український церковний діяч, науковець Атанасій Григорій Великий, ідеолог та діяч ОУН Дмитро Мирон-Орлик, англійська акторка Вів’єн Лі, французький співак і музикант Джо Дассен, шведський футбольний функціонер Леннарт Юганссон, український кінорежисер Кіра Муратова, український футболіст та тренер Олег Блохін, канадський рок-музикант, гітарист Браян Адамс, український футболіст Олег Шелаєв, український боксер, олімпієць Максим Третяк.

Події

1625 – підписано Куруківську ординацію.

1872 – суфражистка Сюзан Етоні стала першою американкою, яка проголосувала на президентських виборах, за що незабаром була оштрафована на 100 доларів.

1895 – юрист із американського міста Рочестер Джордж Селден отримав патент на автомобіль, заявку на який подав іще в 1870 р. У патенті було вказане таке формулювання, що коли зрештою автомобілебудування було поставлене Генрі Фордом на потік, суд зобов’язав виплатити Селдену компенсацію. Селден судився з автомобільними корпораціями до 1911 р., коли завершилася дія патенту

1913 – Велика Британія анексувала Кіпр і разом з Французькою республікою оголосила війну Османській Імперії.

1916 – імператори Німеччини і Австро-Угорщини проголосили створення Королівства Польща.

1935 – випущена настільна гра «Монополія».

1953 – у Києві офіційно відкрили міст імені Євгена Патона – першу в світі суцільно зварену конструкцію (зроблену лише за допомогою зварювання, без використання з’єднувальних матеріалів).

1963 – відкрили станції київського метрополітену «Політехнічний інститут» і «Завод «Більшовик»» (тепер «Шулявська»).

1964 – відкриття тролейбусного руху в Чернігові.

1965 – відкриті станції київського метрополітену «Гідропарк», «Лівобережна» та «Дарниця», а також електродепо «Дарниця».

1968 – президентом США обраний Річард Ніксон.

1968 – галичанин Василь Макух вчинив самоспалення в Києві на Хрещатику (біля будинку № 27-А) – на знак протесту проти колоніального становища України та окупації Чехословаччини.

1971 – відкриті станції київського метрополітену «Святошино», «Нивки» і «Жовтнева» (зараз «Берестейська»).

1991 – Верховна Рада України ухвалила закон «Про пенсійне забезпечення».

Закон гарантував всім громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.

2006 – Вищий кримінальний трибунал Іраку визнав Саддама Хусейна винним у вбивстві 148 шиїтів у селищі Дуджейлі в 1982 р. і засудив до смертної кари через повішення.

2007 – на навколомісячну орбіту вийшов перший супутник Місяця, запущений Китаєм.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus