USD 42.00 42.35
  • USD 42.00 42.35
  • EUR 42.10 42.40
  • PLN 10.25 10.40

3000 тонн мертвих тварин хотіли закопати на військовому полігоні у Повурську

12 Квітня 2017 10:21
Ковельські депутати шукають земельну ділянку де б захоронити сировину з ветсанзаводу.

Після того як інші філії ДП «Укрветсанзавод» не захотіли забирати з Ковельського підприємства відходи тваринного походження, яких там накопичилося біля 3 тисяч тонн, а також після невдалої затії регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови ВОДА Володимира Гунчика закопати трупні відходи неподалік села Старі Кошари Ковельського району, місцеві депутати за черговим рішенням тієї ж таки обласної комісії взялися шукати підходящу земельну ділянку вже на території міста, повідомляє ПроКовель.



А розуміючи те, що впоратися їм самим з цією проблемою не вдасться, вирішили ще й звернутися за допомогою до територіальних громад області та виробників агропромислової продукції Волині. Адже обласна виконавча влада й надалі продовжує наполягати на тому, що екологічне лихо, котре спричинило державне підприємство – проблема лише місцевого значення.



Але спершу депутати забажали вислухати представників усіх відповідних служб, причетних до можливого вирішення даної справи, і всі разом зібралися на позачергову 23 сесії міської ради. На засідання прибули фактично всі запрошенні: представники Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, Держаної екологічної інспекції в області, керівники району, очільники Люблинецької ОТГ та Білинської сільської ради, а також громадськість міста. Не прийшов на розмову з ковельчанами лише представник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, до роботи якого у громади міста теж накопичилося чимало запитань, адже саме фахівці цього управління рекомендували для використання на вибір під захоронення відходів із «ветсанзаводу» аж 7 земельних ділянок у Ковельському районі. До слова, керівники сільських громад, землі яких увійшли до того злощасного списку, стверджували, що вони про дії Держгеокадастру дізналися в останню мить.



Голова Ковельської РДА Віктор Козак висловив повну готовність співпрацювати з громадою міста, однак лише в тому випадку, якщо вирішення проблеми гарантуватиме повну безпеку селянам і не йтиме у розріз із їхніми інтересами, думками, баченнями. За його словами, керівництво району, як один із варіантів, навіть розглядало ділянку під захоронення сировини – це військовий полігон неподалік Повурська. Однак військові не дозволили її використовувати не за призначенням.

Начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук усіляко намагався переконати представників сільських громад не перешкоджати вивозити на вже визначені земельні ділянки відходи «ветсанзаводу». Говорив, що вони не несуть загрози навколишньому середовищу, ба більше, можуть слугувати гарним органічним добривом. Однак він і словом не обмовився про унікальний рельєф, скажімо, земельної ділянки неподалік Старих Кошар.



Загалом під час роботи позачергової сесії було сказано багато, прозвучали різні бачення вирішення проблеми, думки. Своє рішуче слово мовили і представники громади міста, які ось уже кілька місяців блокують дорогу до «ветсанзаводу».

Люди втомилися чекати, жити у смороді і невизначеності, тому на засіданні сесії не приховували своїх емоцій. І насамкінець поставили владі ультиматум: якщо до Великодня нею не буде виділено земельну ділянку під захоронення накопиченої сировини тваринного походження, вони перекриють на добу міжнародну трасу Київ-Варшава.

Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, у Ковелі через ветсанзавод склалася ситуація SOS: останнім часом завод не працює, а мертвеччину везуть і вдень, і вночі. Її не переробляють, а скидають або на території заводу, або в яму, або просто у величезні купи. А все це потрапляє у ґрунтові води, які йдуть по всьому місту. Люди б'ють на сполох.

Через те, що директор Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод» Вадим Сухонос отримував на переробку набагато більше сировини, ніж підприємство могло обробити, Ковель і опинився на межі екологічного лиха. Наразі проти керівника порушили кримінальне провадження.

10 квітня спеціалісти Держекоінспекції у Волинській області перевірили дотримання вимог природоохоронного законодавства Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод». По фактах виявлених забруднень нараховані збитки та шкода на загальну суму 1 862 256 грн., в т.ч. за зняття поверхневого (родючого) шару ґрунту без спеціального дозволу – 1 439 грн.; за засмічення – 42 508 грн.; за нецільове використання земельної ділянки – 1 158 грн.; за забруднення – 1 817 150 грн.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 2
Поворськ Показати IP 12 Квітня 2017 11:35
А з чого Ви взяли, що мешканці Поворська і ближніх сіл дозволять це зробити? Переважна більшість населення живе з грибів і ягід. Ні, хлопята, цього ніколи не буде.
ВЧ А1547 Показати IP 19 Квітня 2017 22:37
Питання у тому, як законно захоронити 3 тисячі тонн відходів, на ДІЮЧОМУ військовому полігоні? А ніяк!!!! http://ztbo.ru/o-tbo/lit/pererabotka-promishlennix-otxodov/poligoni-dlya-zaxoroneniya-otxodov

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus