USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.40 41.85
  • PLN 10.15 10.30

3 серпня: свята, події, факти. День кавуна, у США з’явилась Національна баскетбольна асоціація

3 Серпня 2024 00:00
У цей день світ відзначає День кавуна. Нині існує понад 1200 сортів кавунів, які вирощують в 96 країнах світу. Лідер з урожаїв – Китай. В Україні і Європі кавуни вперше з’явилися в XI-XII ст. Окрім цього, сьогодні – Міжнародний день планування сім’ї.

В Канаді – День іжі, в Екваторіальній Гвінеї – День Збройних сил, у Бразилії – День бойового мистецтва капоейра, в Італії, Нідерландах, Норвегії, США – День клоуна, у Венесуелі – День національного прапора і День національної гвардії, В Нігері – День незалежності та День посадки дерев, на Соломонових островах – День провінції Макіра-Улава, в Аргентині – День спортивного рибалки, в Сальвадорі – День торгівлі, у США – Національний день медовухи і День гірчиці, в Іспанії – Національний день ріпи, в Сальвадорі – День Сан-Сальвадора.

3 серпня в церковному календарі – день пам’яті святих преподобних Ісаакія, Далмата і Фавста. Ісаакій був першим ігуменом цієї обителі. Він відзначився своєю вірою та аскетичним життям. Після його смерті Далмат, який раніше служив у війську імператора Феодосія Великого, разом зі своїм сином Фавстом приєднався до обителі Ісаакія. Далмат і Фавст прийняли чернечий постриг і почали вести суворе подвижницьке життя.

Далмат став ігуменом після Ісаакія і активно захищав православну віру на Третьому Вселенському Соборі в Ефесі 431 року, де було засуджено єресь Несторія. Після Собору його підвищили до сану архімандрита. Фавст, як і його батько, був великим аскетом і після смерті Далмата став ігуменом обителі.

Іменини відзначають Антон, В’ячеслав, Іван, Кузьма, Микола.

Цього дня народилися британський архітектор, творець Кришталевого палацу у Лондоні Джозеф Пакстон; український учений-філолог і громадський діяч, багаторічний голова «Просвіти» Омелян Огоновський; франко-швейцарський геоботанік, автор системи класифікації рослинності Жозіас Браун-Бланке; радянський актор театру й кіно польського походження Вацлав Дворжецький; український композитор, хоровий диригент, педагог Володимир Верменич; український художник і викладач Олег Мінько, який вважається одним із найкращих сучасних художників України; український енергетик, колишній заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Парашин; американський гітарист і співак, учасник гурту «Metallica» Джеймс Гетфілд; сербський футболіст Мілан Обрадович; українська штангістка Наталія Скакун; український футболіст Ярослав Ракицький.

Події

1492Христофор Колумб відправився у перше плавання, щоб відкрити західний шлях в Індію.

1775 Катерина II видала імператорський маніфест, яким офіційно позбулась запорізького козацтва.

1778 – в Мілані було відкрито будівлю опери «Ла Скала».

1795 – з’явилась Паризька консерваторія.

1882 – у конгресі США вирішили заборонити в’їзд до країни сновидам, злочинцям і божевільним, а також на 10 років зупинили імміграцію китайців.

1904 – члени британської експедиції стали першими людьми із Заходу, які потрапили у священне місто Лхаса в Тибеті.

1911 – вперше аероплани використано у військових цілях, коли італійці провели авіаційне вивчення дислокації турецьких позицій у Триполі.

1915 – австро-угорські війська під час Першої світової війни захопили Володимир-Волинський.

1922 – радіо Нью-Йорка застосувало перший у світі звуковий радіоефект, коли в ефірі зімітували стукіт дверей завдяки двом шматкам дерева.

1949 – набрав чинності Статут Ради Європи.

1949 – у США з’явилась Національна баскетбольна асоціація (NBA).

1952 – у Гельсінкі урочисто відкрились XV Олімпійські ігри, у яких вперше взяли участь спортсмени з СРСР.

1957 – під керівництвом Сергія Корольова пройшов запуск першої радянської міжконтинентальної ракети Р-7.

1990 – Верховна Рада УРСР погодила закон про економічну незалежність Української РСР.

1992 – стрибун із жердиною Сергій Бубка у Падуї встановив новий світовий рекорд, стрибнувши на відстань у 6 м 12 см.

1993 – 4-річна американка Сідні Діттман стала наймолодшим власником патенту. Вона вигадала прилад, який мав допомагати «для хапання круглої дверної ручки».

2014 – у китайській провінції Юньнань стався землетрус магнітудою 6,3. Загинуло мінімум 150 осіб. Гіпоцентр землетрусу зафіксовано на глибині 10 км.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus