USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

28 жовтня: свята, події, факти. День визволення України від нацистів та День любителів плюшевих тварин

28 Жовтня 2024 00:00
Цього дня світ відзначає День бабусь та дідусів, Міжнародний день анімації, Всесвітній день дзюдо, Міжнародний день шкільних бібліотек, Міжнародний день креольської мови та культури, та День любителів плюшевих тварин.

З 28 жовтня до 3 листопада відзначають Всесвітній тиждень інсульту.

В Україні сьогодні – День визволення від нацистів.

У США – День шоколаду, Національний день працівників першої допомоги, у Венесуелі – День шкільного бібліотекаря, День інженера, у Греції і на Кіпрі – День «Охи», в Індонезії – День клятви молоді, у Бразилії – День авіаційного інженера, у Новій Зеландії – День воєн, День праці, у Парагваї – Національний день радіо.

28 жовтня в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Терентія і Неоніли.

Іменини сьогодні святкують Арсен, Георгій, Дмитро, Іван, Максим, Микола, Степан, Ганна.

Народилися

28 жовтня на світ з’явилися голландський мислитель, один з найбільших гуманістів Північного Відродження, письменник, філолог, богослов Еразм Роттердамський, польський святий, єзуїт, покровитель Польщі, молоді та дітей Станіслав Костка, 15-й сьоґун сьоґунату Едо, останній сьоґун в історії Японії Токуґава Йосінобу, польський фізик Зигмунт Врублевський, український кобзар Терентій Пархоменко, письменник доби Розстріляного відродження Майк Йогансен, театральний актор і режисер Роман Віктюк, засновник і голова ради директорів корпорації Майкрософт Білл Гейтс, американська акторка Джулія Робертс.

Події

1913 – відкрито трамвайний рух у Вінниці.

1920 – країни Антанти підписали з Королівством Румунія «Бессарабський протокол», який віддавав Бессарабію Румунії.

1938 – 17 тисяч польських євреїв заарештовано у Третьому Рейху і відіслано до польського кордону. Польський уряд відмовляється їх прийняти. Вислані залишаються між двома країнами у таборі біженців.

1989 – Верховна рада Української РСР ухвалила закон про державний статус української мови (Закон «Про мову в Українській РСР»).

1993 – Сенат Австралії визнав Голодомор в Україні актом геноциду.

2007 – представлено список «100 геніїв сучасності, які живуть сьогодні» британської газети The Daily Telegraph. До нього увійшов український художник Іван Марчук.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus