USD 41.10 41.44
  • USD 41.10 41.44
  • EUR 41.20 41.45
  • PLN 10.35 10.50

27 березня: свята, події, факти. День театру та День віскі, оголошення війни Росії

27 Березня 2023 00:00
27 березня в Україні і світі святкують Міжнародний день віскі. Це неофіційне свято, яке було затверджене 2009 року. Дату обрали на честь дня народження Майкла Джейсма Джексона, який розробив концепцію дегустації та шкалу оцінки якості віскі. Віскі вважається міцним алкогольним напоєм, який отримують з різних видів зерна. Найпопулярніші віскі розробляють у Шотландії та Ірландії. Віскі можна зберігати у закритих дерев’яних бочках не менше трьох років.

Також 27 березня День іспанської паельї. Назву цієї страви можна перекласти з валенсьйського як «пательня». Вона є традиційною стравою іспанців, які готують на великій сковороді, звідки і пішла назва. Найчастіше основу складає рис, рідше макарони. Паелья може бути як м’ясною, так і з морепродуктами. Але головним інгредієнтом вважається особливий соус, який готують з оливкової олії та шафрану.

А ще 27 березня святкують Міжнародний день театру. Творче свято також вважають професійним для театральних працівників. Подія була започаткована Міжнародним інститутом театру, зокрема актором, письменником Жаном Кокто 1961 року. Дату обрали на честь першої театральної вистави, яка була поставлена у Давньому Римі. Хоча історично ця подія не була підтверджена.

27 березня в Україні відзначають День нефролога. Професійне свято лікарів-нефрологів, які спеціалізуються на лікуванні нирок і допомагають діагностувати проблему, а потім, якщо можливо, лікувати її. Нефролог піклується, щоб пацієнт зміг прожити максимально комфортне життя навіть з невиліковними хворобами нирок.

У М’янмі – День збройних сил, в Анголі – День Перемоги, а Мексиці – День архіваріуса, в Японії – Свято цвітіння Сакури, у США – Національний день Джо, День Сьюарда (на Алясці), у Великій Британії – Національний день тер’єра.

27 березня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Венедикта. Він був сином знатного римлянина з Нурсії. Відправився на навчання до Риму ще в дитячому віці. Проте юнак вирішив покинути велике місто і оселитися в невеликому поселенні високо в горах.

Проживши в печері три роки, зміг загартуватися фізично і духовно. Люди почали приходити до самітника, щоб отримати благословення. А потім навіть попросили очолити місцевий монастир після смерті настоятеля.

530 року через заздість ченців йому довелося переселитися на гору Кассіно, де пізніше він заснував свій відомий монастир Монте-Кассіно. Пізніше він навіть склав статут для обителі, який став головним для західного чернецтва. Згодом це став знаменитий на увесь світ орден бенедиктинців.

Іменини за православним календарем сьогодні святкують Михайло, Венедикт та Феодосій.

Народилися:

Сьогодні народилися український і французький мікробіолог Олександр Безредка, засновник компанії «Роллс Ройс» англійський підприємець Генрі Ройс, німецький письменник Генріх Манн, український живописець-авангардист, один з основоположників футуризму Володимир Бурлюк, український дисидент, політв’язень Олекса Гірник, український націоналіст, політв’язень Михайло Сорока, українська художниця, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Ірина Банах-Твердохліб, гуморист, письменник, журналіст, видавець Аркадій Аверченко, автор пісні «Happy Birthday to You» Патті Сміт Хілл, кінорежисер, який зняв фільми «Здравствуйте, я ваша тётя», «Адам женится на Еве» Віктор Тітов, французька кіноактриса Марія Снайдер, американська співачка Мерайя Кері.

Події

1111 – на завершальній фазі походу руських князів проти половців відбувається битва при Сальниці, в якій Святополк Ізяславич і Володимир Мономах розбивають військо супротивника.

1664 – розстріляно українського гетьмана Івана Виговського.

1668Карл II передає Бомбей в оренду Британській Ост-Індській компанії за річну плату £10.

1794 – Конгрес США засновує постійно діючий військовий флот Союзу.

1854 – Англія і Франція оголошують війну Росії.

1860 – мешканець Нью-Йорку Майкл Бірн отримує патент на коркотяг.

1914 І. Сікорський на своєму літаку С-6А встановлює світовий рекорд швидкості з 4 пасажирами – 106 км/год.

1964 – Великий Аляскинський землетрус магнітудою 9.2, є найсильніший землетрус у Північній Америці та другий за потужністю за всю історію спостережень.

1977 – два пасажирські літаки зіткнулися в аеропорту Тенерифе, загинуло 583 людини.

1990 – у Лондоні на Бейкер-стріт, 221, відкрився музей Шерлока Холмса.

1998 – FDA дозволяє застосування перорального засобу «Віагра» компанії Pfizer за еректильної дисфункції.

1999 – утворюють альянс Renault–Nissan–Mitsubishi.

2011 – інтронізація нового Глави УГКЦ єпископа Святослава Шевчука у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві.

2014 – Генеральна Асамблея ООН підтримує територіальну цілісність України, визнавши Крим і Севастополь її невід’ємними частинами.

2020 – Північна Македонія стає 30-м членом НАТО.



Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus