USD 41.90 42.20
  • USD 41.90 42.20
  • EUR 41.70 42.15
  • PLN 10.15 10.35

23 лютого: свята, події, факти. Всесвітній день взаєморозуміння і миру, вперше було виготовлено плутоній

23 Лютого 2024 00:00
23 лютого в Україні і світі святкують Всесвітній день порозуміння та миру. Саме цього дня 1995 року було засновано клуб Ротарі, який об’єднує бізнесменів усього світу задля співпраці, доброзичливих та дружніх стосунків.

Також сьогодні – Всесвітній день стерилізації тварин, День гри в теніс, Міжнародний день печива для собак.

У США – День керлінгу, День бананового хліба, День плитки, День раціоналізації, в Японії – День народження імператора Нарухіто, у Таджикистані – День створення Збройних сил, у Гайані – День республіки, в Брунеї – День незалежності, у Канаді – День сільського господарства, у Торонто – День ямайських пиріжків.

Цього дня народилися король Угорщини, Хорватії, Богемії, герцог Австрії, відновлювач угорської державності Матвій Корвін, видатний німецький композитор Георг Гендель, український письменник, громадсько-політичний діяч, поет і драматург Василь Капніст, засновник австрійської школи економіки Карл Менгер, американський кінорежисер, поставник знаменитого фільму «Віднесені вітром» Віктор Флемінг, німецький філософ, психолог, один із засновників екзистенціалізму Карл Ясперс, український художник-авангардист Казимир Малевич, польський біохімік Казимир Функ (придумав слово «вітамін»), український поет Микола Шпак, славіст і україніст Богдан Романенчук, український політик Валерій Пустовойтенко, імператор Японії Нарухіто, український історик, краєзнавець Володимир Підгірний, український державний і політичний діяч, фінансист, Президент України у 2005-2010 роках Віктор Ющенко, український поет, прозаїк, літературний критик, музикант Кость Москалець, американська акторка Дакота Феннінг, принцеса Швеції Естель.

Події

303 – римський імператор Діоклетіан наказав знищити християнську церкву в Нікомидії, що дало початок восьми рокам Діоклетіанського переслідування.

532 – візантійський імператор Юстиніан I наказав побудувати нову православну базиліку в Константинополі – Собор Святої Софії.

1455 – у Майнці вийшла друком 42-рядкова Біблія Йоганна Гутенберга, що служить традиційною точкою відліку історії друкарства в Європі.

1554 — війська мапуче під командуванням Лаутаро здобули перемогу над іспанцями у битві при Маріхуену в Чилі.

1739 — Річард Палмер був виявлений при замку Йорк своїм колишнім шкільним учителем як злочинець Дік Турпін.

1778 — Американська революція: барон фон Штойбен прибуває в Веллі-Фордж, штат Пенсильванія, щоб допомогти тренувати Континентальну армію.

1821 — Олександр Іпсіланті розпочинає грецьку війну за незалежність в м. Ясси, Валахія.

1833 — у військовому міністерстві Франції видано наказ, згідно із яким «…офіцери генерального штабу можуть залучатися (французькою мовою-attache) до посольств для виконання дипломатичних завдань». Початок створення інституту військових аташе, як першооснови воєнної дипломатії.

1854 – південноафриканська бурська Оранжева Республіка стала незалежною від Великої Британії.

1863 – британські мандрівники оголосили про відкриття джерел річки Ніл.

1874 – англійський майор Уолтер Уїнгфілд запатентував нову гру на свіжому повітрі – Sphairistike, нині відому як теніс.

1886 – американець Чарльз Холл електролітичним методом отримав алюміній.

1893 – німецький винахідник Рудольф Дізель запатентував дизельний двигун.

1918 – щойно утворена армія комуністів (в подальшому РСЧА) зазнає першої нищівної поразки від військ Кайзера. Пізніше з’явилася легенда про перемогу над німцями, що пов’язувала цю перемогу із встановленням свята день радянської армії.

1918 — Кайзерівська Німеччина зажадала від Росії визнати незалежність Латвії, Литви, Естонії, Фінляндії та України.

1922 — у Радянській Росії прийняте рішення про вилучення з храмів церковних коштовностей на потреби голодняків.

1927 — президент США Калвін Кулідж підписує законопроєкт Конгресу про створення Федеральної комісії з питань радіо (пізніше замінена Федеральною комісією зв'язку), який повинен був регулювати використання радіочастот у США.

1927 — німецький фізик-теоретик Вернер Гейзенберг пише листа колезі-фізику Вольфгангу Паулі, в якому вперше описує свій принцип невизначеності.

1934 – Леопольд III стає королем Бельгії.

1941 – доктор Гленн Теодор Сіборг вперше виготовив і виділив плутоній.

1944 – почалася депортація чеченського та інгуського народів, які нібито співпрацювали з німецькими окупантами, з їхньої історичної батьківщини в Сибір.

1945 – над Іодзімою піднято американський прапор.

1947 – почала роботу Міжнародна організація зі стандартизації (ISO).

1978 — відбувся дебютний виступ нового гурту Девіда Ковердейла «Whitesnake».

1993 — Україна заявила про невизнання Росії єдиною правонаступницею СРСР.

1997 – вчені з Единбурга (Шотландія) повідомили про успішне клонування дорослої вівці. Новонароджена одержала ім’я Доллі.

1998 – лідер міжнародної терористичної мережі «Аль-Каїда» Осама бен Ладен оголосив джихад – священну війну – проти усіх євреїв і християн.

2000 – Карлос Сантана одержав вісім нагород «Греммі» (із десяти можливих номінацій).

2010 – невідомі злочинці залили більш як 2,5 мільйона літрів дизельного палива та інших вуглеводнів у річку Ламбро в північній Італії, що призвело до екологічної катастрофи.

2012 – серія нападів на території Іраку, 83 вбитих і понад 250 отримали поранення.

2014 – Віктор Янукович втік до Росії.

2019 – літак Atlas Air Flight 3591 врізався в Триніті Бей поблизу Анауака, штат Техас. Усі троє людей на борту загинули.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus