USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 42.10 42.30
  • PLN 10.20 10.38

22 грудня: свята, події, факти. День дипломата в Україні та День електрика

Сьогодні 00:00
В Україні сьогодні відзначають День енергетика та День працівників дипломатичної служби.

Також сьогодні – День електрика.

В Індії – День математики, у США – День коротунів, День хліба з фініками і горіхами, в Індонезії – День матері, на Кубі – День вчителя, у В’єтнамі – День збройних сил, у Зімбабве – День єдності, у Мексиці – День дорожньої поліції, в Аргентині – День працівника аптеки, в Іспанії – Різдвяна лотерея.

22 грудня в церковному календарі – день пам’яті святої великомучениці Анастасії.

Іменини святкують Дмитро, Теодор, Федір, Анастасія.

Народилися

22 грудня народилися лікар, засновник української епідеміології Данило Самойлович, українська письменниця й перекладачка Марко Вовчок, визначний італійський оперний композитор Джакомо Пуччіні, французький учений, один із творців протитуберкульозної вакцини Каміль Ґерен, українська драматична акторка Ганна Юрчакова, український історик доби Розстріляного відродження, архівіст, письменник Микола Горбань, український дитячий письменник Микола Угорчак, український історик Михайло Палій, український педагог, громадсько-культурна діячка, сестра Степана Бандери Оксана Бандера, український письменник-фантаст Олександр Тесленко, український композитор Віктор Степурко, французька співачка, акторка і фотомодель Ванесса Параді.

Події

69 – після тривалої громадянської війни очільником Римської імперії став Тіт Флавій Веспасіан.

1216 – Папа Римський Гонорій III затвердив орден мандрівних проповідників (домініканців).

1845 – у Філадельфії (США) було вперше продемонстровано роботу синтезатора голосу, який створив німецький винахідник Йозеф Фабер.

1882 – помічник американського винахідника Томаса Едісона Едвард Джонсон придумав ялинкову електрогірлянду.

1895 – німецький фізик Вільгельм Рентген опромінив руку дружини «Х-променями» й отримав один із перших у світі рентгенівських знімків.

1905 – у Москві почалося грудневе збройне повстання.

1917 –очільник уряду Української Народної Республіки Володимир Винниченко підписав розпорядження про створення Генерального секретарства з міжнародних справ.

1917 – Мала Рада Української Народної Республіки ухвалила закони про Головну скарбницю та Державний банк України.

1917 – Конгрес США ввів у країні «сухий закон».

1918 – у Києві командир Осадного корпусу січових стрільців Євген Коновалець видав наказ про заборону антидержавної агітації.

1938 – біля берегів Південної Африки спіймали першу латимерію (найдавнішу із сучасних риб).

1941 – до Вашингтона прибув британський прем’єр-міністр Уїнстон Черчилль, щоб розпочати переговори з президентом США Франкліном Рузвельтом і об’єднати англо-американські зусилля проти війни з Німеччиною та Японією.

1947 – на установчих зборах в Італії ухвалили першу республіканську конституцію.

1971 – Генеральна Асамблея ООН затвердила рішення Ради Безпеки про призначення австрійського дипломата Курта Вальдхайма на пост Генерального секретаря ООН.

1972 – у Білій Церкві на комбінаті шин і гумотехнічних виробів випустили першу продукцію.

1988 – Південно-Африканська Республіка підписала з ООН угоду, згідно з якою здобула незалежність остання в Африці колонія – Намібія.

1989 – за згодою між керівниками Західної та Східної Німеччини вперше після зведення Берлінської стіни Бранденбурзькі ворота відчинили для вільного проходу через них громадян обох держав.

1990 – перша Генеральна асамблея засновників створила Національний олімпійський комітет України.

1993 – парламент Південно-Африканської Республіки ухвалив тимчасову конституцію, що поклала край політиці апартеїду.

1999 – пост прем’єр-міністра України обійняв Віктор Ющенко.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus