USD 41.50 41.85
  • USD 41.50 41.85
  • EUR 41.60 41.85
  • PLN 10.50 10.70

22 червня: свята, події, факти. День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

22 Червня 2024 00:00
Сьогодні – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Цього дня 1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни.

Для України період з 1941 по 1945 рік – справжня національна трагедія, а не тільки участь у найкривавішому і масштабному конфлікті XX століття. Включена до складу СРСР, Україна повинна була відстоювати інтереси великої держави, тому чоловіки-українці призивалися в радянську армію і перебували в УПА, захищаючи свою країну від загарбників.

День пам’яті і скорботи – чергове нагадування усім про те, яка нещадна і жорстока війна, і чому нам варто вчитися на помилках минулих поколінь.

22 червня світ відзначає також День підморгування кішкам, День шоколадного еклера та Міжнародний день Фольксвагена Жука.

У США святкують День цибулевих кілець, День радлера, День здорового глузду, у Сальвадорі – День вчителя, у Хорватії – День боротьби проти фашистів, на Гаїті – День президента, в Латвії – День пам’яті героїв битви під Цесисом.

22 червня в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Євсевія, єпископа Самосатського. Він був християнським мучеником і видатним противником аріанства.

Іменини сьогодні святкують Василь, Гавриїл, Геннадій, Григорій, Федір, Уляна, Юліана.

Цього дня народилися німецький філософ, філолог, мовознавець Вільгельм Гумбольдт, німецький фізик Густав Герц, німецький письменник Еріх Марія Ремарк, український педагог, громадсько-політична діячка, сестра Степана Бандери Марта-Марія Бандера, український дипломат і політик, голова Народного руху у 1999-2003 роках Геннадій Удовенко, радянська і російська акторка Наталія Варлей («Кавказька полонянка», «Вій»), литовський актор театру й кіно Юозас Кіселюс (Артур Банга в «Довгій дорозі в дюнах»), американський письменник, автор популярних інтелектуальних детективів Ден Браун («Код Да Вінчі», «Цифрова фортеця», «Ангели й демони»), український футболіст Владислав Прудіус, український гімнаст, віце-чемпіон Олімпіади-2000 Роман Зозуля.

Події

860 – після невдалої атаки київських князів Аскольда й Діра на Царгород імператор Візантії Михайло III уклав із ними договір про «мир і любов», заплативши великий викуп.

1633 – у домініканському монастирі святої Мінерви в Римі Галілео Галілей навколішки зрікся свого світогляду, заснованого на теорії Миколая Коперника. Це відбулося на тому самому місці, де Джордано Бруно вислухав смертний вирок.

1634 – Рембрандт одружився зі Саскією ван Ейленбюрх, яка відтоді стала його музою.

1668 – царські війська почали 7-річну облогу Соловецького монастиря, який відмовився приймати церковну реформу.

1671 – Османська імперія оголосила війну Речі Посполитій.

1675 – англійський король Карл II заснував Гринвіцьку обсерваторію.

1826 – в Російській імперії прийняли «чавунний устав», що посилив цензуру.

1889 – Німецька імперія першою в Європі ввела пенсії зі старості.

1910 – відкрили першу в Європі повітряну пасажирську лінію Фрідріхсгафен-Дюссельдорф, на якій курсував дирижабль «Німеччина».

1915 – австро-німецькі війська під керівництвом Августа фон Макензена звільнили Львів від російських військ після 293 днів російської окупації.

1923 – президія Ради народного господарства УСРР у Харкові прийняла рішення про ліквідацію 127 гуралень в Україні.

1933 – лідер комуністів УСРР Постишев оголосив про масові арешти серед «буржуазної інтелігенції» України.

1940 – в Комп’єні Французька республіка підписала капітуляцію перед Третім Рейхом (у тому ж вагоні, в якому 1918 року підписувала капітуляцію Німецька імперія).

1941 – Німеччина напала на СРСР, початок німецько-радянської війни.

1941 – у в’язницях Львова розпочалися розстріли в’язнів, причетних до ОУН, санкціоновані прокурором Львівської області Харитоновим. Загальна кількість жертв у Львові за оцінками істориків коливається між 2358 і 2752.

1944 – німецька авіація під час масованого авіанальоту знищила 47 американських літаків на авіабазі в Полтаві.

1960 – після обміну образами між лідерами стався офіційний розрив відносин між КПРС і Комуністичною партією Китаю.

1973 – до ООН одночасно прийняли НДР і ФРН.

1981 рік – Марк Девід Чепмен визнав себе винним в убивстві Джона Леннона.

1984 – у Києві радянська стрибунка у висоту Тамара Бикова встановила світовий рекорд – 2 м 5 см.

1994 – президент України Леонід Кравчук видав розпорядження «Про повернення релігійним організаціям культового майна» з вимогою до місцевих органів влади забезпечити до 1 грудня 1997 року передачу в безоплатне користування або повернення у власність релігійних організацій культових будівель та майна, які перебувають у державній власності та використовуються не за призначенням.

1994 – у Гельсинкі Україна спільно з 40 країнами підписала Декларацію з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я в Європі.

2002 – землетрус силою 6,5 бала за шкалою Ріхтера в Західному Ірані, загинула 261 особа.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus