USD 41.00 41.35
  • USD 41.00 41.35
  • EUR 41.20 41.60
  • PLN 10.25 10.50

2 грудня: свята, події, факти. День боротьби за скасування рабства та Рим став столицею Італії

2 Грудня 2023 00:00
2 грудня святкують Міжнародний день модельної залізниці. В кінці XIX століття Ойген та Карл Меркліни, які були власниками німецької компанії з виробництва іграшок, представили на Лейпцизькому ярмарку першу модельну залізницю. Це був локомотив із вагонами, який міг їздити і розвертатися на колії в формі вісімки за допомогою вбудованого годинникового механізму.

Також цього дня відзначають Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Його оголосила Генеральна асамблея ООН. Дату обрали не випадково. Саме 2 грудня 1949 року була підписана Конвенція про боротьбу з торгівлею людьми та експлуатацією проституції третіми особами.

Окрім цього, 2 грудня святкують День незалежності ОАЕ, День проголошення Лаоської Народно-Демократичної Республіки, Всесвітній день майбутнього, День збройних сил Куби, в США – Національний день безпородної собаки та Національний день оладок і Свято св. Бібіана.

За церковним календаремвіряни вшановують пам’ять пророка Авакума, одного з 12 малих біблійних пророків Старого Заповіту. Авакум проповідував близько 650 року до н. е. Його пророцтва увійшли до книги, яку назвали Книгою пророка Авакума. Він передбачив прихід Месії і полон Єрусалима.

Іменини сьогодні святкують Андрій, Антоніна, Борис, Віра, Володимир, Дмитро, Іван, Кирило, Костянтин, Маргарита, Марія, Матвій, Мойсей, Микола, Павло, Сергій, Степан, Тамара, Федір.

Народилися

2 грудня народилися український письменник, поет, громадський і політичний діяч Петро Осадчук; італійський модельєр Джанні Версаче; український поет-пісняр Степан Галябарда («Шикидим», «На Україну повернусь»); американський економіст, лауреат Нобелівської премії 1992 року Гері Стенлі Беккер; український скрипаль і педагог Анатолій Баженов; американська кіноакторка Люсі Ліу ("Шанхайський полудень«, «Ангели Чарлі», «Убити Білла», «Елементарно»); український тележурналіст Олександр Богуцький; український футболіст Сергій Кандауров; канадська співачка Неллі Фуртадо; американська поп-співачка Бритні Спірз.

Події:

1015 – князь Ярослав Мудрий посів у Києві великокняжий престол.

1804 – Папа Римський Пій VII на урочистій церемонії в соборі Нотр-Дам проголосив Наполеона Бонапарта імператором Наполеоном I.

1805 – Під Аустерліцом у Моравії Наполеон Бонапарт розгромив об’єднану російсько-австрійську армію.

1816 – У Лондоні луддити (борці з верстатами) влаштували масові акти знищення машин і верстатів на підприємствах.

1823 – У посланні до Конгресу президент США Джеймс Монро проголосив принцип політичного невтручання європейських держав у справи Американського континенту («доктрину Монро») – «Америка для американців!»

1870 – Рим проголошено столицею Італії.

1896 – у приміщенні Харківського оперного театру (тепер – обласна філармонія) відбувся перший в Україні публічний кіносеанс.

1901 – Американець Кінґ Жилетт запатентував безпечну бритву з двостороннім одноразовим лезом – жилетку.

1942 – Група вчених з університету Чикаго на чолі з Енріко Фермі продемонструвала керовану ядерну реакцію на першому ядерному реакторі.

1966 – Постановою Ради Міністрів СРСР створено Івано-Франківський інститут нафти та газу.

1998 – Колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка заарештовано у Швейцарії за звинуваченням у відмиванні викрадених державних грошей.

2001 – Одне з найбільших банкрутств у світовій історії: найбільша нафтова корпорація США «Enron» оголосила про своє банкрутство. Розслідування «справи Enron» (топ-менеджери компанії й аудитори займалися приписками) потягло за собою серію корпоративних скандалів у США.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus