USD 41.50 41.95
  • USD 41.50 41.95
  • EUR 41.65 42.00
  • PLN 10.50 10.70

19 червня: свята, події, факти. День фермера в Україні та Всесвітній день дитячого футболу

19 Червня 2024 00:00
У світі сьогодні відзначають Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту, Всесвітній день дитячого футболу, Всесвітній день обізнаності про серповидноклітинну анемію, Всесвітній день прогулянки, Всесвітній день альбатроса, Міжнародний день коробки.

В Україні – День фермера.

В Угорщині – День Незалежності, в Уругваї – День «Ніколи більше», День вшанування старших, День народження національного героя Хосе Артигаса, День прапора, Національний день телебачення, у Чилі – День детектива, у Парагваї – День висаджування дерев, у США – День емансипації (Техас), День звільнення рабів, День кота Гарфілда, Національний день мартіні, у Тринідад і Тобаго – День праці, в Алжирі – День революції.

У церковному календарі – день пам’яті святого апостола Юди, брата Господнього по плоті.

Іменини святкують Іван, Ян, Марія.

Народилися

Цього дня народилися король Англії та Шотландії Яків І Англійський, французький математик, фізик, літератор і філософ Блез Паскаль, український композитор, хоровий диригент і віртуоз-цитрист Євген Купчинський, український мовознавець, діалектолог Марія Пепюрська-Овчаренко, французький кінорежисер Ів Робер, данський фізик, син Нільса Бора, нобелівський лауреат Оге Нільс Бор, українська співачка, педагог, заслужена артистка України Наталія-Марія Фарина, британський політик, колишній прем’єр Борис Джонсон, французький актор, сценарист і режисер, володар «Золотого глобуса» та «Оскара» Жан Дюражен, українська журналістка Мирослава Гонгадзе, український письменник Григорій Семенчук.

Події

240 до н. е. – грецький учений Ератосфен Кіренський (на зображенні) уперше обчислив радіус Землі.

325 – ухвалено Нікейський символ віри.

1657 – український експедиційний корпус Війська Запорозького, очолюваний наказним гетьманом Антіном Ждановичем, що складався з Київського, Переяславського, Білоцерківського й Кальницького полків, а також з добровольчого полку з Умані, разом з союзними військами Швеції й Семигороду здобув столицю Речі Посполитої Варшаву.

1819 – до Ліверпуля прибула «Саванна» – перший пароплав, який перетнув Атлантичний океан.

1846 – у Нью-Джерсі пройшов перший в історії бейсбольний матч. 1862 – рабовласництво було заборонено на всій території США.

1885 – з Французької республіки до Нью-Йорка доставлено подарунок – статую Свободи.

1948 – підписано Женевську конвенцію «Про міжнародне визнання майнових та інших прав осіб, котрі перебувають у літаках».

1953 – американське подружжя Джуліуса та Етель Розенбергів страчено через сприяння радянській розвідці.

1968 – Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про гарантії безпеки держав, які не мають ядерної зброї.

1974 – канадський інженер Дон Бейтмен подав заявку на патент про систему попередження щодо близькості землі (GPWS), яка згодом врятувала тисячі життів.

1996 – Україна і Киргизстан підписали Договір про дружбу та співробітництво.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus