USD 41.15 41.55
  • USD 41.15 41.55
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.30 10.60

18 грудня: свята, події, факти. Міжнародний день мігранта та скасування рабства у США

18 Грудня 2023 00:00
Цього дня світ відзначає Міжнародний день мігранта і Міжнародний день арабської мови.

У США – День аутсайдера, День вантуза на голові, День потворного різдвяного светра, День випікання печива, в Бразилії – День маффіна, у Молдові – День поліції, в Катарі – Національний день, у Киргизстані – День працівників страхового ринку.

У цей день народилися український письменник, режисер, драматург Микола Куліш, український письменник, племінник Лесі Українки Юрій Косач, англійський фізик, який відкрив електрон, лауреат Нобелівської премії 1906 року Джозеф Томсон, маляр-імпресіоніст з нахилом до ліризму і неовізантист, за фахом фізик-хімік Петро Холодний, німецький та європейський політик, канцлер ФРН (1969-74), лауреат Нобелівської премії миру Віллі Брандт, український фізик Віктор Бернацький, український поет Олександр Богачук, американський кінорежисер, дворазовий лауреат премії «Оскар» Стівен Спілберг, поет, перекладач Наталія Горішна, український письменник Борис Ткаченко, американська поп-співачка, володарка п’яти премій «Греммі» Кристіна Агілера, український хімік-неорганік, ректор Київського університету у 1985-2008 роках, академік НАНУ, Герой України Віктор Скопенко, американський кіноактор Бред Пітт, українська письменниця та сценаристка Марина Соколян, українська спортсменка Анжела Балахонова.

Події

1104 – Никифор І був призначений керувати Київською Митрополією.

1865 – була ухвалена Тринадцята поправка до Конституції США, що скасовує рабство.

1890 – у Лондоні відкрили першу у світі підземну електрифіковану залізницю (метрополітен). Перед тим поїзди метро рухали паровози.

1892 – у Санкт-Петербурзі відбулась прем’єра балету Петра Чайковського «Лускунчик».

1917 – Декрет Раднаркому РРФСР про визнання незалежності Фінляндії.

1917 – у Києві відкрито Українську державну академію мистецтв, першим її ректором став графік Георгій Нарбут.

1920 – Раднарком УРСР ухвалив постанову «Про облік музичних інструментів» – один із нормативних актів, за якими переслідували кобзарів.

1940 – у Третьому Рейху затвердили директиву № 21 («план Барбаросса» – кодова назва плану нападу Німеччини на СРСР).

1941 – американський Конгрес запровадив цензурування усієї інформації, що входить або виходить за межі країни. Відповідальність за виконання рішення поклали на директора агентства Associated Press Байрона Прайса.

1953 – розпочато кольорове телевізійне мовлення з використанням системи NTSC.

1958 – США запустили перший у світі супутник зв’язку на земну орбіту. Сателіт SCORE (у розшифрованому вигляді – «Сигнал зв’язку за допомогою релейного обладнання, що обертається по орбіті») став першим досвідом землян у трансляції повідомлень і запам’ятався як перший супутник в історії, що «говорить».

1972 – президент США Річард Ніксон віддав наказ про бомбардування Північного В’єтнаму. Операція тривала 11 днів.

1991 – Незалежність України визнала Вірменія.

1998 – вперше за 130 років Палата представників Конгресу США почала слухання з імпічменту американського президента – Білла Клінтона (за неправдиві свідчення щодо сексуального скандалу з Монікою Левінскі).

2004 – у Пекінському оперному театрі завершився перший в історії Міжнародний конкурс «Міс пластична хірургія».

2007 – Юлія Тимошенко вдруге стала прем’єр-міністром України. На пленарному засіданні Верховної Ради України за неї віддали голоси 226 народних депутатів України від парламентської коаліції БЮТ та НУ-НС.

2008 – спекуляції на валютному ринку України досягли верху: слідом за міжбанком курс гривні в обмінних пунктах опустився до позначки близько 9,50–10,20 за долар.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus