USD 41.30 41.60
  • USD 41.30 41.60
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.55 10.75

16 лютого: свята, події, факти. День єднання та військового журналіста

16 Лютого 2022 00:00
Цього дня в Україні святкують День єднання та День військового журналіста.

День єднання - зовсім молоде свято, запроваджене президентом України 14 лютого 2022 року. Під час святкування цього свята на всіх будинках і спорудах всіх населених пунктів України рекомендовано підняти державний прапор та додати до одягу жовто-блакитні стрічки.

У світі відзначаються Міжнародний день млинця, День пошуку запахів, Жирний вівторок, День Кіотського протоколу.

У США – День інновацій, День допомоги буркотунам, День мигдалю, в Індії – День богині мудрості і мистецтва Сарасваті, у Литві – День відновлення державності, в Уганді – День пам’яті архієпископа Джанані Лувума.

16 лютого в церковному календарі – день пам’яті святих Семена і Анни. Коли Богородиця та Йосип принесли до храму маленького Ісуса Христа, святі Анна та Симеон (Семен) були першими, хто зустрів їх. І саме вони впізнали в дитині Месію. Ці двоє праведних людей сказали, що Ісус стане світлом та одкровенням для слави ізраїльського народу.

Іменини у Михайла, Анни, Миколи, Романа, Адріана і Павла.

Цього дня народилися український оперний співак, композитор, драматург Семен Гулак-Артемовський («Запорожець за Дунаєм»), Микола Лєсков («Лівша»), радянський військовий діяч Михайло Тухачевський, каліфорнійський ресторатор, який разом із братом організував ресторан швидкого обслуговування, Валерій Гінзбург, керівник КНДР Кім Чен Ір, американський тенісист, колишня перша ракетка світу Джон Патрік Макінрой, український режисер і сценарист Оксана Байрак, українська телеведуча Василіса Фролова.

Події

1659 - в Англії Ніколас Ванакер виписав перший у світі чек на 400 фунтів. Цей документ і досі зберігається в архіві Національного банку.

1903 – уперше для пломбування зубів використали фарфор.

1918 – проголошено Кубанську Народну Республіку, незалежне державне формування на Кубані.

1923 – археологічна експедиція англійців, очолювана Говардом Картером, розкрила вхід до гробниці фараона Тутанхамона.

1937Воллес Г’юм Карозерс, хімік-дослідник фірми «Дюпон», запатентував нейлон.

1948 - американським астрономом Джерардом Койпером був відкритий супутник Урана - Міранда.

1957 – в СРСР затвердили медаль «За порятунок потопаючих» – одну з небагатьох, яку міг отримати пересічний громадянин.

1968 – у місті Гейлівіль (штат Алабама, США) з’явилася перша телефонна служба порятунку – 911.

1978 - була створена перша комп'ютерна електронна дошка оголошень - BBS.

1989 – газета «Літературна Україна» опублікувала програму першої незалежної громадсько-політичної організації – Народного руху України за перебудову.

2005 – в Україні набув чинності Кіотський протокол – основний міжнародний документ про обмеження викидів парникових газів в атмосферу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus